• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Drewniane krzesła - 100% naturalnego piękna i elegancji!

Drewno to niezwykły surowiec, o wielu wyjątkowych właściwościach. Meble wyprodukowane z drewna „przejmują” część tych nadzwyczajnych wartości i dzięki temu mogą stać się oryginalnymi i często ulubionymi elementami wyposażenia wnętrz.

Eko design

Surowiec drzewny jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów i najważniejszym surowcem organicznym na świecie. Meble drewniane poddane odpowiednim procesom mogą być biodegradowalne, dzięki czemu nie zagrażają środowisku naturalnemu. Utylizacja zniszczonych mebli drewnianych nie stwarza takiego zagrożenia dla środowiska, jak wyrobów zrobionych z tworzyw sztucznych, przez co w znaczący sposób wpływają na szeroko rozumiane pojęcie ekologicznego stylu życia.

Niezaprzeczalnym atutem mebli z drewna jest także to, że są one zdrowsze dla organizmu człowieka. Pozwalają na regulowanie wilgotności powietrza - drewno potrafi absorbować wilgoć z powietrza, gdy jej poziom jest wyższy i oddawać, gdy powietrze staje się bardziej suche. Takie ustabilizowanie stopnia wilgotności korzystnie wpływa na drogi oddechowe, swobodę oddychania, a przez to również samopoczucie domowników.

Otaczanie się meblami, przedmiotami z drewna korzystnie wpływa na nastrój człowieka, organizm lepiej współgra z naturalnymi materiałami, inaczej także odczuwa się temperaturę, np. przyjemniej siedzi się na drewnianym krześle niż na plastikowym, chodzenie po drewnianej podłodze daje poczucie komfortowego ciepła.

Warto poważnie zastanowić się nad korzystnym wpływem drewna na człowieka i wykorzystać tę wiedzę również podczas aranżowania wnętrz.

naturalne drewno piękno elegancja...

naturalne drewno piękno elegancja w meblach

naturalne drewno piękno elegancja...

naturalne drewno piękno elegancja w meblach

 

Tradycyjny surowiec w nowoczesnej formie

Drewno jest najbardziej tradycyjnym materiałem, z którego możemy wyobrazić sobie tworzenie mebli. Dzięki dużej podatności na różnego rodzaju obróbkę i kształtowanie, drewno jest idealne do produkcji krzeseł, gdzie niezbędne jest wykonanie wyginanych siedzisk lub delikatnych krągłości poręczy.

Nowoczesne projekty krzeseł stawiają na proste formy mebla, które uwydatniają piękno naturalnego usłojenia lub niesamowitą kolorystykę materiału. Zdecydowanie wyróżniają się tu proste linie, brak zdobień i dążenie do osiągnięcia dużej wygody użytkowania.

Nowoczesne krzesła będą oczywiście najlepiej sprawdzać się z nowoczesnych, designerskich wnętrzach, jednak dobrze dobrane modele, będą także ozdobą bardziej klasycznych stylizacji.

ekologiczne meble z drewna

ekologiczne meble z drewna

ekologiczne meble z drewna

ekologiczne meble z drewna

 

Naturalna klasyka

Klasyczne kształty mebli, w tym krzeseł, są ponadczasowe i zawsze będą miały swoich wielbicieli. Oparcia z giętych elementów, naturalna kolorystyka drewna oraz funkcjonalność tych mebli sprawia, że są uwielbianie na całym świecie. Doskonale komponują się w kuchniach, jadalniach, a także salonach i biurach. Są ozdobą samą w sobie, a przy tym pasują do większości aranżacji, ponieważ są ponadczasowe.

ekskluzywne drewniane krzesła o...

ekskluzywne drewniane krzesła o naturalnym wyglądzie

ekskluzywne drewniane krzesła o...

ekskluzywne drewniane krzesła o naturalnym wyglądzie

 

Trwałość i niezawodność

Meble z drewna, dzięki swojemu naturalnemu urokowi oraz bogatej ofercie kształtów i form, są chętnie wykorzystywane w miejscach publicznych np. w kawiarenkach, pubach i restauracjach. Klasyczne „kawiarniane” krzesła od razu wprowadzają odpowiedni nastrojowy klimat i działają zapraszająco na klientów.

Ogromne znaczenie ma oczywiście także fakt, że krzesła z drewna są bardziej trwałe i mogą służyć swoim właścicielom przez wiele lat.

Odpowiednio pielęgnowane i poddawane należytej renowacji zrewanżują się swoim naturalnym pięknem i elegancją.

eleganckie drewniane krzesła w...

eleganckie drewniane krzesła w naturalnym stylu

eleganckie drewniane krzesła w...

eleganckie drewniane krzesła w naturalnym stylu

 

Zapraszamy także do lektury artykułu Jakie krzesło dla ucznia?