• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dwie sofy w salonie – jak to zrobić ze smakiem?

Jedna sofa niekiedy nie wystarcza, dlatego wymaga dostawienia fotela, dodatkowych puf bądź kolejnej kanapy. Czy dwie sofy w salonie mogą być eleganckim rozwiązaniem? Oczywiście - coraz częściej jest polecane przez znanych designerów i projektantów wnętrz, którzy wiedzą, że salon to miejsce spotkań i wypoczynku dla całej rodziny. Nie ma znaczenia czy posiadasz przestronny dom i Twój salon charakteryzuje się nieograniczonym metrażem, czy jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania w bloku – salon powinien być funkcjonalną przestrzenią, w której każdy znajdzie odrobinę komfortu dla siebie. Co może być gwarancją tej wygody? Odpowiednio dobrane sofy, która pomieści wszystkich członków rodziny w tym samym czasie. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę kupując dwie sofy do salonu, a być może uda Ci się stworzyć komfortowe miejsce wypoczynku, które pokocha cała Twoja rodzina.

aranżacja salonu z dwoma sofami

aranżacja salonu z dwoma sofami

aranżacja salonu z dwoma sofami

aranżacja salonu z dwoma sofami

 

Dwie sofy zastąpią klasyczny zestaw wypoczynkowy

Klasyczny zestaw wypoczynkowy składający się z sofy, dwóch foteli i kilku puf to nieśmiertelne rozwiązanie, z którego korzystamy od dziesięcioleci. To prawda, bywa ono funkcjonalne, ale czy zawsze prezentuje się dobrze i ergonomicznie wykorzystuje dostępną przestrzeń w salonie? Z tym bywa różnie, dlatego coraz większą popularnością cieszą się dwie sofy w salonie. Dwie sofy w salonie oprócz doskonałego wykorzystania przestrzeni mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – cenę. Większość zestawów wypoczynkowych, które można uznać za stylowe wymagają zapłacenia niemałej sumy, a dodatkowo ciężko jest znaleźć coś naprawdę oryginalnego. Dwie sofy w salonie dają znacznie większe pole do popisu, a do tego można sobie pozwolić na mieszanie stylów, gatunków oraz kolorów. Odpowiednio dobrane połączenie może okazać się niezwykle stylowe i przykuwać wiele uwagi na co dzień.

Aranżacja salonu z dwiema sofami

Aranżacja salonu z dwiema sofami

Aranżacja salonu z dwiema sofami

Aranżacja salonu z dwiema sofami

 

Na jakie sofy postawić?

Na co należy zwrócić uwagę dobierając dwie sofy do salonu? Przede wszystkim na ich rozmiar. Pokój dzienny powinien być przestrzenią, w której cała rodzina, w jednym czasie może wypocząć w tak samo przyjemnych warunkach. Im większe sofy, tym lepiej, ale należy jednak pamiętać o tym, aby nadmiernie nie zagracić dostępnej przestrzeni, ponieważ stanie się po pierwsze niefunkcjonalne, a po drugie przebywanie w niej nie będzie sprawiało najmniejszej przyjemności. W niewielkich salonach warto postawić na zgrabne sofy dwuosobowe. Ostatnim krzykiem mody okazują się meble z kolekcji Oslo z funkcją spania i pojemnikiem. Umieszczenie tego typu mebli w salonie jest szansą na idealne dopasowanie się do istniejących warunków. Kanapy z linii Oslo występują w różnych rozmiarach i kolorach. Jeżeli chciałbyś urządzić w swoim domu nowoczesny i przestronny salon polecamy kombinację kanapy Oslo w kolorze granatowym oraz drugą w kolorze szarym. To nieco odważna propozycja, która zdecydowanie wyróżni Cię z tłumu i uczyni salon niepowtarzalnym. Warto również wiedzieć, że jeśli posiadasz naprawdę sporą ilość miejsca możesz pozwolić sobie na dodatkowe pufy oraz fotele. Linia Oslo umożliwia nieograniczone możliwości kombinacji wzorów oraz kolorów.

Harmonijne aranżacje dwóch sof w...

Harmonijne aranżacje dwóch sof w salonie

Harmonijne aranżacje dwóch sof w...

Harmonijne aranżacje dwóch sof w salonie

 

Dwie sofy w salonie – tutaj liczy się styl i jasno sprecyzowany wybór!

Decydując się na dwie sofy w salonie nie możemy zapomnieć o stylu, w którym salon został utrzymany. Niedopuszczalne jest łączenie ze sobą dwóch przy pomocy kanap, ponieważ meble będą wyglądały nie jak kwestia wyboru, a bardziej przypadku. Dla przykładu rozważmy styl skandynawski. Naszą propozycją są dwie kanapy PIK. Tutaj można pozwolić sobie na zabawę kolorami, ponieważ sofy dostępne są w kilku wariantach, a w parach prezentują się właśnie najlepiej. Nawet style nieco bardziej liberalne jak styl industrialny nie lubią mieszania dwóch różnych rodzajów kanap. Tutaj całkiem nieźle mogą prezentować się futony, o ile wybierzemy je z jednej kolekcji. Umieść je w centrum salonu w stylu loftowym i ciesz się jego unikalnym charakterem przez długie lata.

Harmonijne ustawienie dwóch sof w...

Harmonijne ustawienie dwóch sof w salonie

Harmonijne ustawienie dwóch sof w...

Harmonijne ustawienie dwóch sof w salonie

Harmonijne rozmieszczenie dwóch...

Harmonijne rozmieszczenie dwóch sof w stylowym salonie

Harmonijne rozmieszczenie dwóch...

Harmonijne rozmieszczenie dwóch sof w stylowym salonie