Ławy i stoliki
Od inspiracji do zakupu

Witryna - delikatność i ponadczasowa elegancja w Twoim mieszkaniu
Z muzealnej gabloty w codzienny użytek Witryna szklana od wielu lat króluje w naszych salonach. To delikatny, wydawać by się nawet mogło, że kruchy mebel eksponujący piękne porcelanowe i kryształowe zastawy. Dotychczas była wykorzystywana jedynie w salonach jako wystawa rodzinnych eksponatów. Była bardziej niczym gablota w muzeum, niż mebel użytkowy. Dodawała wnętrzu delikatności i kruchej elegancji, podkreślając odpowiednim oświetleniem srebrne, kryształowe i porcelanowe eksponaty. Obecnie witryna przestaje być nietykalnym eksponatem, a wkraczając w przestrzeń kuchni i jadalni staje się meblem codziennego użytku. Można ją spotkać zarówno w eleganckich salonach, jak i przytulnych jadalniach, czy prowansalskich kuchniach. Odpowiednio wystylizowana, sprawdza się nawet w sypialni. Ekspozycje podkreśla dyskretnym lub wyraźnym oświetleniem (w zależności od stylu, który akcentuje). Trochę historii Witryny szklane wywodzą się z okresu klasycyzmu, z czasów panowania Ludwika XVI. Swoją popularność przeżywają w I połowie XX wieku, gdzie królowały w bogato zdobionych i eleganckich wnętrzach. Witryna znajdowała się w niemal każdym domu polskiej, przedwojennej inteligencji. Przechowywała rodzinne skarby. Traktowana była z niezwykłą ostrożnością i delikatnością. Trzymano w niej rodzinne serwisy, które używane były tylko na specjalne okazje, srebrne cukiernice, bomboniery i sztućce. Współczesne witryny szklane oddają ducha tamtych mebli, jednak ich forma znacznie odbiegła od pierwowzorów.

Jak dbać o meble na wysoki połysk?
Jak pomalować lub odnowić meble lakierowane na wysoki połysk? Jak czyścić meble z połyskiem? Jak odnowić stare meble z połyskiem? Sprawdź Meble.pl!

Poinsecja czyli 'gwiazda betlejemska' - symbol Bożego Narodzenia
Poinsecja, znana bardziej jako ‘gwiazda betlejemska’ to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Wiele osób nie wyobraża sobie tego wyjątkowego okresu w roku bez tych wspaniałych roślin. Największą popularnością cieszą się tradycyjne poinsecje w typowo świątecznym kolorze czerwonym. Wielu zwolenników zdobywają także nowoczesne odmiany w jasnych barwach – bladozielonym, kremowym, białym lub różowym. Każdy znajdzie swój ulubiony kolor, który najlepiej będzie pasował do danego wnętrza. To pozwoli cieszyć się niepowtarzalnym klimatem świąt.