• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak kłaść wykładzinę PCV?

Wykładzina PCV ma nadal wielu zwolenników. Wiąże się to z jej niewygórowaną ceną i oczywiście łatwością układania na podłodze. Zresztą wiele dzisiejszych wykładzin ma niewiele wspólnego ze swoimi poprzedniczkami rodem z siermiężnego PRL-u. Jak odpowiednio ją położyć?

Rzeczy, których potrzebujesz:

pędzel lub szczotka, odkurzacz, ostry nóż, miarka taśmowa, metalowa linijka, klej do PCV, paca zębata lub szpachelka

Jak kłaść wykładzinę PCV?

Jak kłaść wykładzinę PCV?

 

Krok 1 – przygotuj podłoże

Sięgnij po pędzel lub szczotkę i dokładnie oczyść podłoże, na którym ma być położona wykładzina PCV. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że posadzka będzie dobrze się trzymać, a co za tym idzie – stanie się trwalsza. Jeśli jest taka potrzeba, zaszpachluj podłoże, wygładź starannie papierem ściernym, po czym odkurz odkurzaczem.

Krok 2 – zmierz wykładzinę

Rozwiń starannie wykładzinę na podłożu tak, by łatwo było ją dopasować do wnętrza, w którym ma się znajdować. Pamiętaj, że linie łączenia winny przebiegać prostopadle do okna. Następnie wywiń arkusze na ok. 4 cm przy ścianie i przytnij je posługując się dobrze naostrzonym nożem oraz metalową linijką.

Krok 3 – przyklej arkusze

Odwiń arkusz do połowy i za pomocą pacy zębatej lub szpachelki nanieś równomiernie klej na przygotowane wcześniej podłoże. Mocno i starannie dociśnij wykładzinę w każdym miejscu, by na powierzchni nie utworzyły się nieestetyczne wybrzuszenia. Musisz to robić począwszy od środka, kierując się do zewnętrznych stron wykładziny. I w ten prosty sposób położysz wykładzinę PCV w wybranym pomieszczeniu.

Jak kłaść wykładzinę PCV?

Jak kłaść wykładzinę PCV?