• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Przewijak dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Noworodki są bardzo wrażliwe i dlatego warto zadbać o to, aby otoczenie, w którym będą przebywały było do nich bezpieczne i wygodne. Jednym z niezbędnych elementów wystroju pokoju dziecka lub kącika w sypialni rodziców jest miejsce do przewijania maluszka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego przewijaka? Sprawdźmy.

Stabilna komoda

Miejsce, w którym będziemy układać dziecko musi być stabilne, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo oraz  z łatwym dostępem do ubranek, pieluszek i innych akcesoriów. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie przewijaka na komodzie – mebel na pewno nie będzie chwiejny, a jednocześnie wszystkie niezbędne rzeczy ma się posegregowane w szufladach, dostępne na wyciągnięcie ręki.

 

Wygodne łóżeczko

Przewijaki można również zamontować na łóżeczku, którego konstrukcja także gwarantuje stabilność. Wszystkie niezbędne akcesoria można umieścić w wygodnych kieszonkach zamontowanych na boku łóżeczka. To rozwiązanie sprawdza się doskonale w mniejszych mieszkaniach, gdy nie ma możliwości wkomponowania większego mebla. Innym ciekawym pomysłem do małych wnętrz, jest przewijak naścienny, który można rozkładać na czas przewijania i jednym ruchem złożyć, gdy nie jest potrzebny. Model połączony z szafką gwarantuje łatwy dostęp do pieluszek czy kosmetyków dla dziecka.

 

Komfort dla dziecka

Zmiana pieluszek i przebieranie małego dziecka to czynność powtarzana wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Należy pamiętać, aby przewijak nie stał w przeciągu, by uniknąć nieprzyjemnych zmian temperatury. Aby zapewnić komfort maluszkowi warto zadbać o to, by na przewijaku było przyjemne dla skóry dziecka prześcieradełko, ręczniczek lub flanelowa pieluszka. Warto mieć w pogotowiu jedną lub dwie zabawki, którymi dziecko zajmie się, gdy rodzic wykonuje „operację” zmiany pieluchy.