• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wnętrza w kolorze żółtym - na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie odcienie?

Kolor żółty symbolizuje światło, radość i energię. Wprowadza dobry nastrój i pobudza do kreatywności. Sprawia, że wnętrze staje się przytulne i jasne nawet w pochmurny dzień.

W zależności od doboru odcieni, kolor żółty może wprowadzić do wnętrza pozytywny i energetyczny klimat lub wyciszający i odprężający nastrój.

W kuchni i jadalni doskonale sprawdzają się ciepłe, słoneczne tony. Wprowadzają one przytulną atmosferę i pobudzają apetyt. Ściany lub dodatki w przyjemnej, ciepłej kolorystyce równoważą chłód stalowych sprzętów AGD.

Idealną propozycją do łazienki są delikatne, pastelowe odcienie żółci, które doskonale komponują się z białą armaturą. Tu również żółte dodatki ocieplają wnętrze i wprowadzają nastrój relaksu i odprężenia.

wybór mebli komplementarnych do...

wybór mebli komplementarnych do żółtego wnętrza

wybór mebli komplementarnych do...

wybór mebli komplementarnych do żółtego wnętrza

 

W salonie można pokusić się zastosowanie bardziej intensywnych odcieni na ścianie, jednak wtedy należy wyważyć kolorystykę mebli, aby całość nie była zbytnio przytłaczająca. Dla osób, które obawiają się żółci na ścianach, doskonałą propozycją będzie połączenie stonowanych ścian z intensywnie żółtymi meblami.

Sypialnia to kolejne wnętrze, w którym można puścić wodze fantazji w temacie żółtej kolorystyki. Żółty uspokaja, relaksuje i świetnie sprawdza się w tym wnętrzu. Dobrze prezentują się żółte ściany połączone ze klasycznymi meblami, tworząc słoneczne i pogodne wnętrze.
Jeśli meble są w kolorze naturalnego drewna, a ściany w stonowanych tonach, można wprowadzić do sypialni dużo słonecznego klimatu poprzez zastosowanie żółtych tkanin – zasłony, pościel, poduszki – które sprawią, że momentalnie pokój nabierze pogodnego blasku.

stylowe meble w odcieniach...

stylowe meble w odcieniach żółtego w nowoczesnym wnętrzu

stylowe meble w odcieniach...

stylowe meble w odcieniach żółtego w nowoczesnym wnętrzu

 

Odcienie żółtego są również świetną propozycją do pokoju dziecięcego. Tu również należy się zastanowić nad odcieniem ścian, aby wprowadzić „energetyczny spokój” czyli połączyć witalną i pobudzającą moc koloru z jego relaksującymi właściwościami. Pozwoli to na otrzymanie wnętrza, w którym zarówno dziewczynki, jak i chłopcy będą się dobrze czuli.

Jeśli wolimy zostać przy neutralnej kolorystyce ścian, warto zaszaleć z dodatkami. Dzieci uwielbiają słońce – będą lubiły słoneczny pokój.

Przeczytaj także: Biała sypialnia w różnych odsłonach

żółte meble w nowoczesnym...

żółte meble w nowoczesnym wnętrzu

żółte meble w nowoczesnym...

żółte meble w nowoczesnym wnętrzu