• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki stolik pod RTV?

Przy aranżacji salonu dużo czasu poświęcasz na wybór kanapy czy foteli. Kiedy natomiast zabierasz się za kupno stolika lub szafki RTV, kierujesz się głównie wyglądem mebla. Zależy Ci na tym, by po pasował on do stylu, jaki panuje w salonie. Choć i to nie jest bez znaczenia, być może robisz duży błąd. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Wysokość

Wysokość stolika RTV powinna być dopasowana do wysokości kanapy znajdującej się przed nim. Chodzi o to, by środek ekranu telewizora znajdował się na wysokości wzroku zasiadającej na sofie osoby. Przy założeniu, że typowa sofa ma wysokość od 46 do 46 cm od podłogi, oczy średniego wzrostu człowieka powinny znajdować się na wysokości ok. 100-120 cm.

Szerokość

Kolejny etap to zmierzenie szerokości Twojego telewizora. Pamiętaj, by do uzyskanej wartości dodać miejsce przeznaczone np. na głośniki czy też choćby dekoracje, które planujesz umieścić obok ekranu. Generalnie uznaje się, że szerokość stolik powinna być o ok. 25% większa od szerokości samego telewizora.

Półki i szuflady

Bardzo praktyczne są meble z półkami i szufladami znajdującymi się pod blatem stolika. Jeśli chcesz umieścić pod ekranem odtwarzacz DVD lub komputer, do którego zechcesz podłączać telewizor, musisz wziąć to pod uwagę przy kupnie mebla. Bardzo istotne jest też w tym przypadku upewnienie się, że kable pochodzące od sprzętów dosięgną do źródła zasilania.

Styl

Oczywiście nie możesz pominąć takiej kwestii jak styl, w którym wykonany jest mebel. Do salonu w stylu retro doskonałym wyborem będą stylizowane na stare szafki. W nowoczesnym wnętrzu świetnie sprawdzi się designerski stolik pod telewizor, których jest na rynku bardzo wiele.

Zobacz także: Telewizor i kominek w salonie - gdzie je umieścić?