• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Telewizor i kominek w salonie – gdzie je umieścić?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego salonu, możesz zdecydować się na kominek. Już masz przed oczami długie wieczory, którym towarzyszą ciepło, tańczące w kominku płomienie i trzask palącego się drewna. Jak wiadomo, kominek będzie stanowił centralne miejsce w salonie. Ale gdzie w takim wypadku umieścić telewizor?

Telewizor po stronie przeciwnej względem kominka

Dla zachowania równowagi, telewizor można umieścić naprzeciwko kominka. Z jednej strony dzięki temu podczas patrzenia na niego, płomienie w kominku nie będą Cię rozpraszać, z drugiej – stracisz niepowtarzalny klimat, który odczuwasz zerkając raz po raz na palące się w kominku drewno. Istnieje również prawdopodobieństwo, że płomienie będą odbijały się w ekranie telewizora. Pomijając wspomniane wcześniej wady, umiejscowienie telewizora i kominka na ścianach równoległych względem siebie jest uważane za dość dobre i praktyczne.

Telewizor na tej samej ścianie co kominek

Innym rozwiązaniem jest umieszczenie telewizora nad (tak robi się najczęściej) lub obok kominka. W ten sposób zasiadając na kanapie przed telewizorem, będziesz mógł co jakiś czas odrywać wzrok od ekranu i wpatrywać się w płomienie w kominku. Jaka jest wada tej opcji? Według niektórych to za dużo szczęścia naraz. Kominek może Cię rozpraszać i ciężko będzie Ci się skupić na oglądanym programie. Trzeba też uważać, by nie powiesić telewizora zbyt wysoko. Oglądanie nawet najlepszego filmu z mocno zadartą do góry głową nie będzie należało do przyjemności. Zamiast powieszenia telewizora nad kominkiem, warto go umieścić obok niego. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że telewizora nie poleca się umieszczać zbyt blisko źródeł ciepła, do których zalicza się kominek. Jeśli to zbagatelizujesz, odbiornik będzie nagrzewał się dwa razy silniej niż zwykle i z czasem może się uszkodzić.

 

Telewizor na ścianie bocznej względem kominka

Oczywiście telewizor można umieścić też na bocznej ścianie. Trzeba tylko tak ustawić komplet wypoczynkowy, by był z niego widoczny zarówno ekran, jak i, kątem oka, kominek. Usytuowanie telewizora na ścianie prostopadłej względem kominka to chyba najlepsze spośród rozwiązań. W takim wypadku sofy czy fotele możesz też ustawić prostopadle do siebie.