• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zalety komody

Według opisu encyklopedycznego, komoda to mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Współcześnie ten opis jest jak najbardziej nadal aktualny, chociaż zastosowanie tego mebla uległo znacznemu poszerzeniu. Gdzie komody dobrze się sprawdzają? Sprawdźmy.

Sypialnia i garderoba

Komody doskonale sprawdzają się w sypialniach i garderobach. W tych dwóch miejscach najczęściej przechowywane są ubrania, a do tego jest przeznaczona komoda. Szuflady ułatwiają szybkie wyjęcie odzieży, jak również odkładanie upranych rzeczy. Ogromną zaletą komody jest to, że poszczególne części garderoby np. bielizna, skarpetki, podkoszulki,  mają swoje odrębne szuflady i utrzymanie porządku wśród ubrań staje się bardzo proste.

 

Jadalnia

Komody to świetne rozwiązanie do jadalni. Często mebel ten łączy w sobie kilka funkcji. Zamykana  szafka –  w niej można schować większe elementy zastawy np. wazę, patery, talerze. Mniejsze, często przeszkolone półki, na których można ustawić bardziej dekoracyjne elementy zastawy np. filiżanki lub kieliszki. Trzecią funkcję spełniają szuflady, w których przechowywane są sztućce i serwetki. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to bardzo funkcjonalny mebel. Dobranie komody w odpowiednim stylu, dodatkowo podkreśli charakter wnętrza.

 

Salon

Salon i komoda to udany duet – w komodzie można przechowywać mnóstwo rzeczy, które są w domu niezbędne, a dzięki ładnej stylistyce samego mebla podkreśla się charakter wnętrza.  Nad komodą można zawiesić lustro, które stanie się ozdobą pokoju, a jednocześnie powiększy go optycznie. W salonie można zastosować komodę pełniącą funkcję szafki RTV. Stabilna konstrukcja utrzyma ciężar telewizora lub innego sprzętu, a pojemne szuflady i szafki pomieszczą niezbędne akcesoria.

 

Pokój dziecięcy

W pokoju dziecięcym, po łóżeczku,  komoda jest najbardziej niezbędnym elementem wyposażenia. Maleńkie ubranka, pieluszki, akcesoria niezbędne do opieki nad maluszkiem, najwygodniej przechowuje się szufladach. Pozwala to na posegregowanie wszystkich rzeczy tak, aby w każdej chwili można było wygodnie po coś sięgnąć.

Idealnym rozwiązaniem dla rodziców niemowląt są komody z przewijakami.

Gdy dziecko podrośnie, komoda nadal świetnie się sprawdzi. Kilkulatek poradzi sobie z wyjęciem koszulki lub skarpetek z szuflady i będzie mógł się samodzielnie ubrać. Komoda to także doskonały sposób na przechowywanie zabawek – dziecko może szybko powkładać pluszaki do jednej szuflady, klocki do drugiej, a samochodziki do trzeciej. Taki system jest prosty nawet dla małego dziecka i od najmłodszych lat uczy porządku.

 

Biuro

Komoda może być bardzo wygodnym meblem do biura. W szufladach zmieszczą się teczki z dokumentami, druki, segregatory, a także akcesoria biurowe. Szuflady można podpisać, aby jeszcze bardziej ułatwić odszukiwanie niezbędnych dokumentów. W bardzo eleganckich wnętrzach sprawdzą się klasyczne drewniane meble, a w bardziej nowoczesnych można pokusić się o kolorowy akcent i dobrać np. zieloną lub żółtą komodę.

Polecamy artykuł: Sprytne schowki w mieszkaniu