• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki przewijak kupić?

Wybierając umeblowanie do pokoju dziecka, rodzice czasem stają przed różnymi wyborami i wątpliwościami. Potem kiedy dziecko

urośnie, pojawiają się pytania, co z tymi małymi już meblami zrobić. Tyczy się to często przewijaka. Ze względu na wygodę, rodzice często kupują ten mebel, który tak naprawdę służy tylko do zmiany pieluszki. W końcu jednak dziecko wyrasta z pieluch, a przewijak zostaje. Warto o tym pomyśleć jeszcze przed zakupem i wybrać taką opcje, która pozwoli z mebla korzystać w przyszłości.

Przewijak na komodę

Przede wszystkim warto się zastanowić, czy potrzebny nam osobny mebel, taki jak przewijak. Producenci proponują teraz standardowe przewijaki, niewielkich rozmiarów, z miejscem na pieluchy, zwykle na kółkach. Mogą wyglądać ładnie i zgrabnie, ale mają raczej nikłe zastosowanie, kiedy dziecko urośnie. Ciekawszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem wydają się natomiast przewijaki na komodę. Sam przewijak jest wówczas niewielkich rozmiarów, zatem nie zajmuje wiele miejsca. Możemy go położyć na komodzie w sypialni czy w pokoju dziecka, a kiedy będzie niepotrzebny po prostu zdjąć. Komoda i tak pozostanie nienaruszona, a takie rozwiązanie łączy w sobie i funkcjonalność, i praktyczność.

Komoda z przewijakiem i...

Dostępne są także komody z przewijakiem. Jeżeli można go zdjąć po jakimś czasie, to jest to dobre rozwiązanie podobne jak poprzednie. Unikajmy jednak przewijaków zamontowanych na stałe. Pełnią one tylko funkcje praktyczną właściwą dla siebie. Niekoniecznie będzie to dobrze wyglądać, kiedy zechcemy używać komody jako po prostu mebla do przechowywania. Inny pomysł to zakup przewijaka na kółkach. Taki mebel będzie łatwo przetransportować z jednego miejsca w drugie. Trzeba tylko pamiętać o tym, że kiedy nasz maluszek podrośnie, przewijak przestanie być potrzebny.

Jaki przewijak kupić?

Jaki przewijak kupić?

 

Przewijaki… wiekofunkcyjne

Nieco bardziej designerskim rozwiązaniem wydają się przewijaki montowane na ścianie. One z kolei nie zajmują prawie w ogóle miejsca, są bardzo praktyczne i całkiem nieźle wyglądają. Po zmianie pieluszki można je po prostu złożyć do ściany. Kiedy dziecko już wyrośnie, a przewijak nie będzie potrzebny, wystarczy go zdemontować. Zresztą wcale nie musimy tak robić. Niektórzy producenci oferują także przewijaki, które z założenia mają być praktyczne i uniwersalne. Takie możemy później wykorzystać jako stolik (patrz zdjęcie), ławkę, czy regał do łazienki. Szukajmy zatem prostych wzorów, zwykłego, naturalnego drewna i uniwersalnego wyglądu. Dobrze zaprojektowany przewijak może nam posłużyć jako zgrabna i elegancja szafka do łazienki na kosmetyki czy ręczniki.

Jaki przewijak kupić?

Jaki przewijak kupić?