• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pomysły na pikowany zagłówek łóżka

Niesamowitą ozdobą sypialni jest zagłówek łóżka. Daje on wiele możliwości, może sam jeden zmienić styl całego wnętrza. W minimalistycznej sypialni może być jedyną, ale jakże piękną ozdobą. Zakup łóżka z pikowanym czy bardzo dekoracyjnym zagłówkiem może przekraczać możliwości finansowe wielu osób. Nie oznacza to jednak, że aranżacja sypialni musi być uzależniona tylko i wyłącznie od portfela.

Najbardziej popularne i uznawane za najbardziej eleganckie są zagłówki pikowane. W sklepach można znaleźć takie zagłówki w różnych stylach, kolorach i rozmiarach. Przede wszystkim wiele zależy od wykorzystanego materiału. Popularny jest aksamit i nie ma się co dziwić. To elegancki, ciepły materiał, kojarzony z luksusem i charakterystycznym dla stylu rokoko przepychem. Będzie jeszcze bardziej „bogaty”, jeśli wybierzemy kolor czerwony, fioletowy, czarny czy nawet różowy. To barwy bardzo zmysłowe, dlatego doskonale będą pasować do tak intymnego miejsca, jak sypialnia. Inaczej z kolei będzie wyglądał biały aksamit. Faktura aksamitu nada elegancji, ale biel spowoduje, że ta elegancja nie będzie tak nachalna, jak w przypadku bardziej zdecydowanych kolorów. Nadamy w ten sposób naszej sypialni bogaty, elegancki, pałacowy charakter. Aksamit w tym wypadku jeszcze bardziej podkreśli klasę i szyk.

Innym materiał wykorzystywany w pikowanych zagłówkach to naturalna skóra, najczęściej czarna. Jest bardzo luksusowa, elegancka i ponadczasowa. Taki zagłówek w połączeniu z odpowiednimi kolorami i materiałami stworzy bardzo eleganckie wnętrze, które pozwoli na odpoczynek w pełni komfortowy i luksusowy. Czarny, skórzany zagłówek dobrze będzie wyglądał także w minimalistycznym, jasnym i surowym wnętrzu. Wtedy będzie stanowił po prostu elegancki i przykuwający spojrzenia element.

Pomysły na pikowany zagłówek łóżka

Pomysły na pikowany zagłówek łóżka

 

Inną odmianą zagłówka z wykorzystaniem materiału jest zagłówek tapicerowany. Nie musi on być tak ozdobny, jak pikowany. Materiały właściwie można wykorzystać podobne. Zastanowić się należałoby jedynie nad aksamitem. On sam kojarzy się z przepychem i jakby jest zobowiązany do wykorzystywania go w takich wnętrzach. Czy prosty zagłówek bez charakterystycznych dużych guzików jest odpowiedni dla aksamitu? Lub z drugiej strony, czy jest to miejsce dla takiego materiału jak właśnie aksamit?