• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Fotel w salonie - poznaj zalety takiego rozwiązania

Współczesny salon jest jednym z najważniejszych miejsc w domu, w którym wypoczywają domownicy, a także, gdzie przyjmowani są goście. Podczas aranżowania tej przestrzeni trzeba skupić się na kilku punktach – kolorystyce, stylu mebli, doborze dodatków. Dziś przyjrzymy się meblom do salonu, a dokładniej sprawdzimy co warto wiedzieć na temat foteli, które świetnie czują się w naszych salonach.

Sposób ustawienia mebli

Fotele mają ogromną zaletę „mobilności” – z większą łatwością przyjdzie nam przesunąć fotel w inną część salonu, niż sofę lub narożnik. Ten atut doceniają właściciele zarówno dużych, jak i niewielkich salonów, szczególnie, gdy trzeba przeorganizować nieco przestrzeń, np. gdy spodziewani są goście. W salonach fotele doskonale współgrają z sofami i narożnikami. Warto ustawić meble tak, aby wszystkie osoby bez problemu mogły widzieć się wzajemnie i swobodnie ze sobą rozmawiać. Oczywiście nieodzownym „towarzyszem” sofy i foteli jest obowiązkowy stolik kawowy, a którym można ustawić filiżanki z kawą, kieliszki z winem lub drobne przekąski.

 

Nowoczesne retro

Styl retro od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i często pojawia się we wnętrzach.  Aktualnym hitem są meble, przywodzące na myśl te z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku, które łączy się z nowoczesnymi, designerskimi elementami wystroju wnętrza. Dzięki takim zabiegom aranżacyjnym uzyskuje się efekt nowoczesnego retro, w których wyśmienicie czują się tapicerowane fotele. Stylistyka tych foteli doskonale wkomponowuje się w ideę nowoczesnego retro, a dodatkowym atutem jest doskonała jakość wykonania samych mebli. Projektanci zwracają szczególną uwagę na to, aby produkt końcowy – czyli fotel – był nie tylko efektowny, ale także, aby był wygodny w codziennym użytkowaniu. Dlatego warto skusić się na zakup takiego fotela.

 

Wygoda przede wszystkim

Planując aranżację salonu, mamy przede wszystkim na uwadze to, czy wnętrze będzie sprzyjało wyciszeniu oraz regeneracji sił po dniu pełnym wrażeń.

Warto wtedy rozważyć wybór fotela z podnóżkiem, ponieważ ten niewielki dodatek ma ogromny potencjał zarówno stylistyczny, jak i użytkowy.

Po pierwsze – po ciężkim dniu w pracy, można wygodnie, w pozycji nieco uniesionej, ułożyć stopy, a to pomaga w zmniejszeniu bólu nóg oraz ewentualnych obrzęków.

Po drugie – ten niewielki mebel, może na chwilę stać się taboretem, np. gdy potrzebujemy dodatkowego miejsca, aby usiąść.

Po trzecie – to fantastyczny mebel dla moli książkowych. Do pełni szczęścia brakuje filiżanki herbaty i w tak przytulnym zestawie wypoczynkowym można spędzić długie wieczorne godziny.

Po czwarte – trzeba przyznać, że taki podnóżek jest ciekawym stylistycznie elementem wystroju, dodaje wnętrzu charakteru i szykowności.

 

Fotel w komplecie

Projektanci mebli przygotowując kolekcje, tworzą zestawy mebli w tej samej stylistyce, kolorystyce, z pewnym motywem przewodnim. Dzięki temu, możemy wybierać, które bryły mebli najbardziej nam się podobają i które chcemy mieć w swoich wnętrzach. Podobnie jest z meblami do salonu. Jeśli zdecydujemy się na elegancki komplet – sofę i fotele – będzie on stanowił podstawę całej aranżacji, do której warto wyszukać odpowiednie dodatki tak, aby całość harmonizowała ze sobą stylistycznie i jednocześnie zgrała się z charakterem domowników.

 

Fotel jako barwny punkt we wnętrzu

Ostatnia aranżacja jest w  opozycji do poprzedniej stonowanej i jednolitej. Tutaj fotel wydaje się być „z innej bajki”. Kolorowy i wzorzysty mebel stanowi kontrapunkt dla nowoczesnego, jasnego wnętrza. To doskonały przykład na to, jak wiele aranżacyjnych możliwości daje ten pozornie prosty mebel. We współczesnych wnętrzach bardzo często pojawiają się właśnie takie „kolorowe plamy”, które przykuwają wzrok, stają się centralnym punktem salonu i nadają aranżacji stylistycznego pazura.