• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaka szafa do sypialni?

W sypialni ważne jest nie tylko łóżko, ale również szafa, w której pomieścimy naszą bieliznę, ubrania oraz pościel. Warto więc

poświęcić jej wyborowi trochę uwagi. Chyba że należymy do grona szczęśliwców, którzy mogą przeznaczyć osobne pomieszczenie na garderobę, wtedy szafa w sypialni nie jest już niezbędna.

Przestrzeń, którą dysponujemy

Oczywiście musimy najlepiej wykorzystać przestrzeń, którą mamy w sypialni. Inną szafę wybierzemy do małego i ciasnego pomieszczenia, a inną do przestronnego i dużego wnętrza. W pierwszym wypadku najlepiej sprawdzi się szafa wnękowa. Taki zrobiony na zamówienie mebel zastąpi jedną ze ścian, dzięki czemu doskonale wkomponuje się w otoczenie. Przesuwne drzwi wykonane z drewna lub płyty pilśniowej sprawią, że będziemy mieć łatwy dostęp do rzeczy schowanych wewnątrz zabudowy. Jeżeli chcemy, by nasza sypialnia wydawała się większa i przestronniejsza niż jest w rzeczywistości, warto zastanowić się nad drzwiami z lustrami.

W wypadku, gdy mamy więcej miejsca, możemy zakupić tradycyjną szafę. Tutaj też możemy wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi, jednak nie jest to konieczne. W większym wnętrzu tradycyjnie otwierane drzwi szafy nie będą żadnym problemem, gdyż nawet po ich otwarciu miejsca w sypialni będzie pod dostatkiem.

modne rozwiązanie do...

modne rozwiązanie do przechowywania ubrań szafa do sypialni

modne rozwiązanie do...

modne rozwiązanie do przechowywania ubrań szafa do sypialni

 

Pojemność szafy

Gdy już zdecydujemy się na któryś z powyższych wariantów, będziemy musieli zastanowić się nad tym, ile miejsca w szafie potrzebujemy na ubrania wiszące, a ile na odzież poskładaną w kostkę oraz pościel, koce, narzuty czy obrusy. Sporo zależy od tego, czy dysponujemy dodatkową szafą w przedpokoju bądź ewentualnie salonie. Jeżeli bowiem mamy ten mebel również w przedpokoju, to zapewne tam znajdować się będą buty czy okrycia wierzchnie, a sypialniana szafa będzie miała za zadanie pomieścić lżejsze ubrania oraz pościel czy ręczniki. Jeśli jednak ma być ona jedynym tego typu meblem w naszym domu, musimy upewnić się, czy zmieszczą się w niej wszystkie nasze rzeczy.

Elegancka szafa z ciemnego drewna w...

Elegancka szafa z ciemnego drewna w stylu minimalistycznym idealna do przestronnej sypialni

Nowoczesna szafa do sypialni ze...

Nowoczesna szafa do sypialni ze stylowym lustrzanym frontem

Przemyślana decyzja

Poza wymiarami oraz pojemnością szafy ważna jest również strona wizualna. W naszej sypialni chcemy odpocząć i zrelaksować się, nasze otoczenie więc musi być przyjemne dla naszego oka. To, na jaki mebel się zdecydujemy zależy w dużej mierze od naszych preferencji oraz gustu. Nie bez znaczenia jest też ilość funduszy, które możemy przeznaczyć na zakup szafy do sypialni. Przemyślana decyzja jest szczególnie ważna wtedy, gdy zdecydujemy się na szafę wnękową. Jest to wybór na wiele lat.

Z wolnostojącą szafą sprawa przedstawia się o wiele łatwiej. W przypadku, gdy zmienimy koncepcję rozstawienia mebli w sypialni, będziemy mogli ją przesunąć w inne miejsce, a gdy nie spełni naszych oczekiwań, można ją umieścić w zupełnie innym pokoju. Z demontowaniem szafy wnękowej nie pójdzie nam już tak łatwo. Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz modeli i rodzajów tego mebla, na pewno bez problemu znajdziemy taką szafę, która trafi w nasz gust i będzie nam długo służyć.

elegancka drewniana szafa w...

elegancka drewniana szafa w sypialni

elegancka drewniana szafa w...

elegancka drewniana szafa w sypialni