• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak pomalować stary stół?

Stół kuchenny to mebel, z którego korzystamy wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Z tego też powodu po upłynięciu kilku lat może on nie wyglądać już zbyt dobrze. Warto poświęcić trochę czasu i odnowić drewniany stół ponownie go malując. Możesz zdecydować się na lakierobejcę lub farbę do drewna.

Na początek oczyść powierzchnię starego stołu za pomocą miękkiej szczotki oraz mieszaniny detergentu do mycia drewna i wody. Następnie przetrzyj stół czystą wilgotną ściereczką. Po wykonaniu tych czynności oczyść drewno papierem ściernym o gramaturze 220. Musisz usunąć w ten sposób wszelkie pozostałości starej farby. Jeżeli papier ścierny nie podoła temu zadaniu (farby może być dużo), kup specjalny środek chemiczny do tego przeznaczony.

Po zastosowaniu papieru ponownie przetrzyj stół szmatką tak, by nie pozostały na nim żadne resztki usuniętej farby czy drewna. Jeśli trzeba, jeszcze raz użyj detergentu. Po dokładnym wyczyszczeniu powierzchni mebla nanieś na nią za pomocą pędzla białą lakierobejcę (pamiętaj, by robić to wzdłuż słojów drewna). Odczekaj kilka godzin i jeśli trzeba, nałóż jej drugą warstwę.

Jeśli jesteś zwolennikiem mebli pomalowanych farbą, użyj jej zamiast lakierobejcy. Pokryj stół równomierną warstwą farby, poczekaj aż stół wyschnie i nanieś drugą warstwę wybranego przez Ciebie koloru.