• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ława rozkładana do salonu - postaw na funkcjonalność

Funkcjonalne umeblowanie salonu to prawdziwa sztuka, która wymaga wiedzy oraz poczucia stylu. Często zależy nam, aby nasz salon był urządzony nie tylko praktycznie, ale również nam się podobał i zachęcał do spędzania w nim każdej wolnej chwili. Salon jest centrum oraz wizytówką naszego domu, dlatego wymaga szczególnego zaplanowania. Planując aranżację naszego salonu powinniśmy wiedzieć, w jego centrum powinna znaleźć się ława rozkładana. Dlaczego? Dlatego, że dzięki niej salon stanie się komfortowym miejscem spotkań dla rodziny oraz miejscem, w którym będziemy mogli podejmować wszelkie wizyty.   Funkcjonalna ława rozkładana do salonu sprawdzi się zarówno jako stolik kawowy, a dodatkowo pozwoli na spożycie posiłku. Rozkładana ława jest idealną propozycją, jeżeli posiadamy niewielkie mieszkanie w bloku, w którym brak jest miejsca na duży, jadalniany stół przy którym jednocześnie może zasiąść cała rodzina. Sprawdź, czym warto się kierować, wybierając nową ławę do salonu, oraz na co należy zwrócić uwagę, aby stała się ciekawym elementem każdego wnętrza.   Rozkładana ława do salonu – minimalizm połączony funkcjonalnością

Jak połączyć minimalizm i funkcjonalność, aby rozkładana ława do salonu dobrze się prezentowała, nie zagracała przestrzeni oraz właściwie realizowała powierzone jej zadania? Po pierwsze warto zastanowić się nad jej wyglądem. Współczesne aranżacje szczególnie cenią sobie proste wzornictwo, pozbawione nadmiernych zdobień oraz przepychu. Funkcjonalna ława rozkładana do salonu to mebel, który w normalnych warunkach prezentuje się niezwykle elegancko, zaś w przypadku większej ilości osób znajdzie miejsce na wypicie kawy w komfortowych warunkach.

Funkcjonalna ława rozkładana do salonu również nie powoduje problemów przy rozkładaniu. Dodatkowa deska, powiększająca powierzchnię blatu powinna zostać zintegrowana z całym meblem, żebyś nie musiał szukać dodatkowego mebla na przechowywanie jej. Co więcej, funkcjonalna ława powinna dostosowywać swoją wysokość do naszych potrzeb. To szczególnie ważne, gdy ława ma również służyć Ci jako dodatkowy stół na obiad w gronie rodziny.

Ława rozkładana do salonu - postaw na funkcjonalność

Ława rozkładana do salonu - postaw na funkcjonalność

 

Ława kwadratowa rozkładana, czy elegancka ława owalna?

Pod uwagę należy również wziąć kształt ławy. Ława kwadratowa rozkładana, czy elegancka ława z owalnym blatem? To zależy od rodzaju aranżacji, która została zastosowana w naszym salonie. Nowoczesne wnętrza w stylu skandynawskim z pewnością potrzebują prostej ławy o kwadratowym blacie. Z kolei designerskie aranżacje w stylu vintage powinny zostać dopełnione o rozkładane ławy w nieco bardziej opływowych kształtach.

Ława z owalnym blatem to zazwyczaj bardzo elegancki mebel wykonany z dobrej jakości drewna. Dębowe ławy od wieków są symbolem luksusu oraz elegancji, a dodatkowo niezwykle odporne są na działanie czasu oraz zniszczenia. Kwadratowe blaty zaś nieco lepiej prezentują się z ławami na metalowych bądź plastikowych nogach. To szansa na przełamanie stereotypów oraz połączenie nieoczywistych materiałów. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że również ława rozkładana ze szklanym blatem może prezentować się niezwykle nowocześnie i elegancko.

Ława rozkładana do salonu - postaw na funkcjonalność

Ława rozkładana do salonu - postaw na funkcjonalność

 

Biała ława do salonu dopasuje się do każdego rodzaju aranżacji

Śledząc statystyki sprzedażowe widzimy jasno, że biała ława do salonu cieszy się największym zainteresowaniem klientów. Na czym polega jej fenomen? Zapewne na łatwości dopasowywania się do poszczególnych mebli w salonie. Biała ława rozkładana dobrze wygląda z dużą kanapą o zdecydowanym kolorze, jak i ze skromną sofą w stonowanych barwach. Biała ława rozkładana jest również idealnym rozwiązaniem, gdy nie mamy jasno sprecyzowanego pomysłu i chcemy uchronić się przed popełnieniem faux pas.

Na koniec jeszcze pragniemy zdradzić ci mały sekret, że największy wybór ław rozkładanych do salonu oferują sklepy internetowe. Jeżeli zależy Ci na nietuzinkowym meblu, który podkreśli indywidualny styl w Twoim salonie postaw na zakupy online - to gwarancja Twojego zadowolenia.

Ława rozkładana do salonu - postaw na funkcjonalność

Ława rozkładana do salonu - postaw na funkcjonalność