• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym?

Nowoczesne wnętrze zachwyca elegancją, świeżością i funkcjonalnością. To propozycja dla osób lubiących przestrzeń, minimalizm, ale także ciekawe połączenia materiałów, form oraz kolorów. Kierując się kilkoma prostymi wskazówkami z łatwością można stworzyć piękne, nowoczesne mieszkanie.

Przestronność i minimalizm

W pomieszczeniu urządzonym w stylu nowoczesnym bardzo duże znaczenie ma przestrzeń. W takim wnętrzu chce się przebywać, jest w nim bowiem przeważnie jasno i przestronnie. Dzieje się tak dzięki wszechobecnemu minimalizmowi. Sporo wolnego miejsca zyskujemy wybierając minimalistyczne meble i dodatki, a także puste ściany. Minimalizm zaburzą porozstawiane wszędzie bibeloty, dlatego też nie powinno ich być zbyt wiele. Oczywiście mieszkanie nie musi być sterylne, warto jednak zachować umiar przy kupowaniu kolejnych dekoracji.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Geometria we wnętrzach - 3 sposoby na wprowadzenie jej do mieszkania.

Z geometrią za pan brat

W nowoczesnych wnętrzach króluje nie tylko minimalizm, ale także prostota form. Nie ma tu zatem miejsca dla bogatego detalu czy secesyjnych linii. Nowoczesne meble muszą być raczej bardzo proste, kubistyczne. Mile widziane są zatem te, które posiadają geometryczne formy. Szafki czy komody powinny mieć jak najprostsze okucia lub w ogóle ich nie posiadać. Nie ma mowy o szczegółowych detalach czy misternych zdobieniach. Jeśli chcemy dodać wnętrzu pazura, zaprośmy do niego jeden przykuwający wzrok designerski element. Może to być np. futurystyczny mebel.

Kolory w nowoczesnym wnętrzu

Styl nowoczesny z reguły utożsamiany jest z takimi kolorami jak biel, błękit, czerń, grafit czy innymi zimnymi barwami. Można też zaszaleć i pomalować jedną ze ścian np. na zimny róż. Nie jesteśmy jednak skazani tylko na zimne odcienie. W nowoczesnym wnętrzu dobrze sprawdzi się także jeden żywy kolor, w którym może być jeden z mebli bądź dodatków.

Jakie materiały?

We wnętrzach urządzonych na nowoczesną modłę dominują meble wykonane z tworzywa sztucznego, metalu, szkła, ale także drewna lub lakierowanej na wysoki połysk płyty meblowej (najczęściej w kolorze czarnym bądź białym, ale można spotkać też naturalną barwę drewna). Zestawia się je ze ścianami pomalowanymi np. biały czy szary kolor, ale także z betonem architektonicznym oraz malowaną cegłą. Ta ostatnia nada wnętrzu odrobinę industrialnego klimatu.

W naszym sklepie internetowym trwa właśnie promocja na wybrane nowoczesne meble. Produkty objęte zniżką znajdziecie TUTAJ.