• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić wnętrze w stylu high-tech?

High-tech można przetłumaczyć jako wysoką technologię. Mieszkanie urządzone w takim stylu będzie się podobać szczególnie ludziom młodym, lubującym się w nowinkach technicznych. Jakie cechy powinno posiadać wnętrze spod znaku high-tech?

Kolory i materiały

We wnętrzach w stylu high-tech dominują śmiałe zestawienia kolorów. Najczęściej są to czerń i biel, czasem z dodatkiem szarości bądź granatu, skomponowane kontrastowo na dużych płaszczyznach. Bo styl high-tech potrzebuje przestrzeni, dlatego też zupełnie nie nadaje się do małometrażowych mieszkań. Na tle wspomnianych wcześniej barw świetnie prezentują się inne elementy wystroju wnętrza z materiałów takich jak stal, szkło, chrom czy aluminium. Dobrym pomysłem będzie zakup zasłon z tafty.  

 

Surowość, sterylność, funkcjonalność

Sprzęty i wzory charakteryzuje surowość. Wpisują się one w najnowsze rozwiązania technologiczne. Styl high-tech szczególnie dobrze sprawdza się w łazience, a także w kuchni, ponieważ są to pomieszczenia, w których dbamy o czystość, wręcz sterylność. Inspiracji najlepiej poszukać w najnowszych osiągnięciach nauki i techniki. Nie można zapomnieć też o tym, że za wysoką technologią idzie tak istotna cecha jak funkcjonalność.

Meble i dodatki w stylu high-tech

Do wnętrz urządzonych w stylu high-tech doskonale będą pasować futurystyczne meble oraz dodatki. Jeśli chcesz, by w Twojej sypialni zapanował klimat rodem z filmów science-fiction, kup przykuwające uwagę futurystyczne łóżko. Do salonu wybierz natomiast designerski fotel obity materiałem w kolorze srebra lub stali. Nie możesz też zapomnieć o oryginalnych dodatkach. Może to być np. nowoczesny organizer na zdjęcia lub zegar.

Nowoczesny design

We wnętrzach w stylu high-tech prym wiodą meble, których kształty oparte są na podstawowych formach geometrycznych takich jak sześcian, owal, romb oraz walec. Powierzchnie mebli są metaliczne i błyszczące. Jak już było wspomniane, meble oraz dodatki wykonane są m.in. ze stali czy szkła. Jeśli chcesz choć trochę ocieplić to na wskroś chłodne pomieszczenie, możesz się zdecydować kilka elementów drewnianych. Do salonu zamiast szklanego stołu zaprośmy taki wykonany z drewna, pamiętając, by wyglądał nowocześnie i miał geometryczny kształt. Do łazienki wybierz drewniane pojemniki na kosmetyki lub kosz na pranie. Jeśli jednak nie przepadasz za drewnianymi dodatkami, wybierz kosz wykonany z tworzywa. Z uwagi na to, że pomieszczenia urządzane w tym stylu są dość duże, nawet w łazience możesz umieścić duży plazmowy telewizor na jednej ze ścian czy też zestaw do słuchania muzyki.

Światło

Światło we wnętrzach high-tech to z reguły sufitowe halogenowe reflektorki oświetlające punktowo, choć jak zaraz się przekonamy – nie tylko. Służy ono do oświetlania pomieszczeń, ale również do budowania przestrzeni i gry kolorami. Możesz wybrać jedno światło święcące na czerwono, a drugie na niebiesko i w ten sposób stworzyć oryginalny klimat rodem z filmów science-fiction. Stanie się tak dlatego, bo światło zacznie się odbijać na szklanych czy metalicznych elementach. W salonie lub biurze w stylu high tech nie może zabraknąć nowoczesnej lampki biurowej. Do salonu wybierz natomiast designerską lampę stojącą lub wiszącą.

Polecamy również artykuł Kuchnia i jadalnia w stylu high tech