• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Transparentne krzesła - co warto o nich wiedzieć?

Oryginalne w formach i kolorach transparentne krzesła są fantastyczną propozycją dla miłośników nowoczesności.

Co warto wiedzieć o tych meblach?

Sprawdźcie sami.

Nowoczesne tworzywo

Żyjemy w czasach, w których naukowcy są w stanie zaprojektować tworzywa sztuczne o niezwykłych właściwościach – od super elastycznych aż po super wytrzymałe.
Specjalnie opracowane tworzywo pozwala na wyprodukowanie bardzo wytrzymałych mebli, które doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Ogromną zaletą jest możliwość uzyskania efektu transparentności, które w połączeniu w nowoczesnymi formami samych mebli, pozwala wyprodukować niezwykle designerskie krzesła.

Kształty i kolory

Cechą niezwykle ważną przy projektowaniu i produkcji mebli z tworzyw jest możliwość uzyskania dowolnego kształtu lub faktury.

Kolejną fantastyczną właściwością tworzyw jest możliwość otrzymania niesamowitych kolorów, które nadal zachowują cechę transparentności.

Dzięki połączeniu tych dwóch cech – koloru i dowolności kształtu – uzyskujemy szeroką gamę produktów w fantastycznych modelach i barwach. Od nowoczesnych, całkowicie przeźroczystych krzeseł, aż po te kolorowe mniej lub bardziej tradycyjne. 

Duet niebanalny – tworzywo sztuczne i naturalne drewno

Na rynku dostępnych jest wiele modeli krzeseł, które łączą ze sobą nowoczesność i tradycję - supernowoczesne, transparentne siedziska wykonane są z trwałego poliwęglanu, a nogi krzeseł z drewna.

Dzięki takiemu połączeniu mebel będzie prezentował się doskonale zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach. W tradycyjnie urządzanej jadalni, takie krzesło wprowadzi powiew nowoczesności, jednocześnie zachowując wszystkie użytkowe zalety, ponieważ profile tych krzeseł są projektowane tak, aby zapewnić jak najlepszy komfort siedzenia.

Możliwości aranżacyjne

Krzesła transparentne najczęściej mają bardzo nowoczesną stylistykę i świetnie komponują się w designerskich wnętrzach. Spora część modeli ma klasyczne kształty, przywodzące na myśl stylizowane fotele. Bez względu na to, jaki model zostanie wybrany, na pewno doda on wnętrzu charakteru – w klasycznych wnętrzach transparentne krzesła wprowadzą do wnętrza atrakcyjny element nowoczesności, a w designerskich mieszkaniach podkreślą ich klimat.