• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Lampa kwoka/sroka - do jakich wnętrz pasuje?

Projektanci wnętrz planując oświetlenie loftów i wnętrz w stylu industrialnym, chętnie sięgają po lampy typu kwoka (czasami nazywana sroką). 

Co to jest? Gdzie pasują takie lampy? Sprawdźcie koniecznie.

Przemysłowy design

Lampa kwoka była i jest wykorzystywana do ogrzewania piskląt – stąd jej nazwa. Współczesne, designerskie lampy kwoki nawiązują stylistyką do kształtu tej pierwotnej kwoki, jednak ich forma i kolorystyka ma stanowić ciekawy element wystroju wnętrza. Ze względu na industrialny charakter lampy, idealnie podkreśla ona wnętrza w tym stylu. Kolorowe lampy świetnie prezentują się na tle ścian z cegieł, fenomenalnie współgrają z metalowymi meblami.

Niepowtarzalna lampa kwoka w...

Niepowtarzalna lampa kwoka w minimalistycznym wnętrzu

stylowa lampa kwoka w modnym...

stylowa lampa kwoka w modnym wnętrzu

Subtelny industrial

Industrialna, nieco przemysłowa forma lampy kwoki może być z wielkim powodzeniem zaaranżowana w nieco subtelniej zaprojektowanym wnętrzu. Przykładem jest biała sypialnia, w której króluje proste, delikatne w formie łóżko, a charakter nadają lampy, obrazy i bibeloty. Wnętrze sprawia wrażenie eterycznego i delikatnego, jednak trzeba przyznać, że nie brakuje mu designerskiego pazura.

Z kolei salon ze zdjęcia głównego jest bardziej kolorowy i pełny życia, zdecydowanie przytulny i zapraszający do wypoczynku. Czerwone fotele tworzą przykuwające uwagę barwne plamy. Lampa kwoka idealnie koresponduje z widocznymi rurami i surową ścianą.

stylowa lampa kwoka w nowoczesnym...

stylowa lampa kwoka w nowoczesnym wnętrzu

stylowa lampa kwoka w nowoczesnym...

stylowa lampa kwoka w nowoczesnym wnętrzu