• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Motywy komiksowe we wnętrzach

Komiksy mają długą historię sięgającą przełomu XIX i XX wieku i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu dziesięcioleci. Historie obrazkowe wyszły poza ramy gazet i książek, a coraz częściej z wielkim powodzeniem pojawiają się w nowoczesnych wnętrzach, ożywiając je i nadając niepowtarzalny charakter.

Komiksowe tapety

Komiksowe motywy nadają wnętrzu nowatorski i dynamiczny charakter. Kolorowa tapeta przykuwa uwagę, dlatego pozostałe elementy wystroju powinny być stonowane i raczej jednolite, aby uniknąć efektu pstrokacizny. Warto jednak rozważyć „przeniesienie” jednego z kolorów tapety na dodatki np. poduszki lub dywan. Taki zabieg pozwoli na scalenie całego wnętrza.

Kolorowa tapeta z motywem z komiksu będzie idealnie komponowała się tylko w nowoczesnych wnętrzach, z prostymi meblami i minimalistycznymi dodatkami.

Motywy komiksowe we wnętrzach

Motywy komiksowe we wnętrzach

 

Obrazy z motywem komiksowym

Miłośnicy komiksów chętnie otaczają się przedmiotami związanymi z bohaterami ulubionych komiksów. Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie obrazów z grafiką komiksową. W nowoczesnych biurach , salonach lub sypialniach świetnie wyglądają tryptyki z kolorowymi lub czarno białymi kadrami z komiksów.

Obrazy są w mniejszym formacie niż tapeta, więc można spróbować zawiesić je w bardziej klasycznych wnętrzach, jednak trzeba to robić z wielkim wyczuciem, aby nowoczesne komiksowe dekoracje nie były w konflikcie z tradycyjnymi, stylizowanymi meblami.

Motywy komiksowe we wnętrzach

Motywy komiksowe we wnętrzach