• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje świąteczne z kominkiem w roli głównej

Święta Bożego Narodzenia mają w sobie niezwykłą, ciepłą atmosferę. To czas, w którym możemy celebrować spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niepowtarzalny klimat tworzą  migoczące światełka choinkowe, świece zapachowe i płonący w kominkach ogień.

Wielkimi krokami zbliża się czas, gdy z przyjemnością zajmiemy się przygotowaniem świątecznych dekoracji. We wnętrzach rozniesie się zapach jedliny oraz aromat pierników i pomarańczy. Święta migoczą światełkami choinkowymi,  subtelnym światłem świec oraz ciepłymi płomieniami buzującymi w kominku.

Ogień buzujący w kominku

Szczęśliwi posiadacze kominków mogą zimowe wieczory spędzać w przytulnym cieple bijącym od ognia. Szczególnie przyjemne jest to w okresie świątecznym, gdy jest więcej czasu na celebrowanie wspólnych chwil.

Jeśli z powodów technicznych nie możemy mieć prawdziwego kominka, lub gdy obawiamy się kłopotów z jego użytkowaniem, warto rozważyć zamontowanie biokominka. Więcej informacji na temat tego nowoczesnego rozwiązania można przeczytać w artykule "Czy warto kupić biokominek?"

Dzieci bardzo lubią wieszać na kominku skarpety, w których w magiczny sposób powinny pojawić się upominki. Na kominku można ustawić świece, dekoracje świąteczne np. figurki reniferów lub postacie Mikołajów.

W pobliżu kominka warto ustawić wygodny fotel z wysokim oparciem i mały stolik kawowy. Przytulny akcent stanowią poduszki i miękkie koce z motywami skandynawskich wzorów.

Dekoracje świąteczne z kominkiem w roli głównej

Dekoracje świąteczne z kominkiem w roli głównej

 

Ciepło świec

Genialnym sposobem na stworzenie efektu światła i ciepła bijącego od kominka jest zastosowanie prostego triku. Jeśli nie mamy możliwości posiadania prawdziwego kominka, można kupić lub samemu przygotować atrapę kominka. Portal kominkowy powinien być dopasowany stylistyką do całego wnętrza. Zamiast rozpalać ogień, można ustawić kilkanaście świec różnej wysokości, a gdy wszystkie świece zapłoną, stworzą niesamowity klimat.

Fantastycznym pomysłem jest także zastosowanie świec zapachowych, których aromat będzie roznosił się po całym domu. Najpopularniejsze zapachy to cynamon, który przywodzi na myśl korzenne pierniczki, żywiczny zapach sosny lub świerku oraz aromatyczna pomarańcza.

Nad kominkiem często zawieszane są lustra, które odbijają blask światełek choinkowych lub świec, dublując niesamowity efekt migoczących punktów.

Portal kominkowy można ozdobić żywymi gałązkami jodły lub świerku, dodając świąteczne dekoracje w kolorach czerwieni, złota i srebra. Pięknie wyglądają także wieńce z gałązek, które warto zawiesić nie tylko na drzwiach wejściowych, ale także nad kominkiem, aby osiągnąć uroczą dekorację.

Dekoracje świąteczne z kominkiem w roli głównej

Dekoracje świąteczne z kominkiem w roli głównej

Lampki choinkowe

Kolejnym świetnym pomysłem na wykorzystanie atrapy kominkowej i uzyskanie uroczego efektu migoczącego światła jest zastosowanie lampek choinkowych. Na kilku kawałkach drewna wystarczy ułożyć kłębek elektrycznych światełek, który po zmroku będzie roztaczał subtelny blask.

Takie rozwiązanie docenią rodzice małych dzieci, którzy nie chcą rezygnować z dekoracji kominkowej, a jednocześnie zwracają uwagę na bezpieczeństwo swoich pociech i chcą wyeliminować ryzyko oparzeń żywym ogniem.

Ustawiając świecę w latarence można uzyskać miniaturkę naturalnego źródła światła i podkreślić przytulny klimat we wnętrzu. Niezwykle urokliwie wyglądają latarenki z motywami świątecznymi – renifery, choinki, śnieżynki i Mikołaje.

Dekoracje świąteczne z kominkiem w roli głównej

Dekoracje świąteczne z kominkiem w roli głównej