• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wiosenne inspiracje - wprowadź wiosnę do swojego mieszkania

Wiosna to idealny czas na zmiany. Wiele osób właśnie wtedy rozpoczyna proces metamorfozy swoich mieszkań czy domów. Kończący się sezon zimowy wprowadza radosny klimat, przyroda budzi się do życia, a promienie słoneczne rozświetlają ponure ulice. To czas, w którym zmieniamy ubrania z grubych i ciężkich kurtek na letnie sukienki czy wiosenne szorty. Z tego względu warto poznać wiosenne inspiracje wnętrz, by wprowadzić wiosnę również do swojego mieszkania i przywitać ją z uśmiechem na ustach spędzając popołudnie w pięknie urządzonym salonie.

 

Wiosna ach to Ty!

Ciepłe słońce, bezchmurne niebo i radośnie śpiewające ptaki to znak, że wiosna zagościła na dobre. Czas, w którym w końcu możemy wpuścić rozgrzane i świeże powietrze do własnych pomieszczeń uchylając okno i ciesząc się dobrym samopoczuciem. Jednak wiosenny klimat możesz również wprowadzić na wiele innych sposobów do swojego domu lub mieszkania. Wystarczy sięgnąć po garść ciekawych inspiracji, które z pewnością Ci w tym pomogą. Wiosenne metamorfozy możemy rozpocząć przede wszystkim od generalnych porządków. Przemyślmy co jest potrzebne, z czego korzystamy, a co od dawna leży nieużywane i zajmuje niepotrzebnie miejsce. Ład i harmonia panujące we wnętrzach to nie tylko estetyczne zagospodarowanie przestrzeni, ale także rozwiązanie poprawiające nastrój w mgnieniu oka. Znacznie przyjemniej jest spędzać wolny czas w czystym i uporządkowanym domu, aniżeli w pomieszczeniach, w których panuje bałagan i ogromny nieład.

Rozpocznij od podstaw

Każda metamorfoza powinna mieć swój plan. Bez niego ani rusz. Dobrze zatem wziąć kartkę i długopis w dłoń i przemyśleć co chcemy zmienić. Jeśli zależy nam na diametralnej zmianie to rozpocznijmy od wybrania kolorów ścian i podłóg. Motyw przewodni jest już znany, gdyż musi kojarzyć się z wiosennym klimatem. Zatem pokoje powinny wypełnić jasne, pastelowe kolory - w odcieniach bieli, błękitu, mięty, subtelnej żółci czy delikatnego różu. To barwy, które kojarzą się z wiosną i doskonale się sprawdzą w każdym przypadku, będąc jednocześnie idealną bazą do reszty metamorfozy. Jeśli ściany i podłogi mamy już gotowe, to przychodzi czas na wyposażenie. Aranżacja wnętrz zgodnie z wiosennymi inspiracjami powinna kierować się również w meble o jasnych, subtelnych tapicerkach. Materiały powinny być delikatne i stonowane, lecz w dodatkach można pokusić się o istne szaleństwo. Kwiatowe wzory na poduszkach lub zasłonach, dywan w intensywniejszych barwach to właśnie krok, który wprowadzi wiosnę na dobre do naszych pomieszczeń.

Dodatki, o których nie można zapomnieć

Zacznij od aranżacji okna. Możesz zmienić firanki na lżejsze i delikatniejsze, które będą bardziej przejrzyste, co sprawi że we wnętrzu zapanuje lekkość, a promienie słonecznie znacznie łatwiej przebiją się do środka rozjaśniając całe pomieszczenie. Dodatkowo możesz również wykorzystać wiosenne zasłony w kolorze zieleni lub z naniesionymi kwiatowymi i florystycznymi motywami. Ponadto na parapecie okiennym zagospodaruj koniecznie miejsce na rośliny doniczkowe. W kuchni możesz zastosować mały ogródek w postaci doniczek ze świeżymi ziołami. Będzie to znakomita dekoracja, która również wzbogaci posiłki i pozwoli odkryć nowe, wiosenne smaki. Doskonałą alternatywą doniczkowych kwiatów będą te cięte. Możesz je włożyć do pięknie zdobionych wazonów, aby stworzyć ciekawe, bajkowe bukiety. Ponadto kwiaty idealnie będą wyglądać również w niebanalnych koszach z wikliny, butelkach po winie czy ciekawie zdobionych słoikach. Co więcej, możesz wykorzystać także kwitnące gałązki, które również przyczynią się do wprowadzenia wiosennego klimatu do Twojego mieszkania czy domu. Ciekawą i delikatną ozdobą są również innego rodzaju dekoracje zawieszone w różnych miejscach we wnętrzach. Najważniejsze, by nawiązywały do wiosennego sezonu - wszelkiego rodzaju girlandy świetlne w postaci lampek, kwiatuszków czy ptaszków. Dodatkowo możesz zmienić aranżacje ścienną i wykorzystać nowe plakaty bądź obrazy z wiosennymi motywami. To doskonałe elementy wyposażenia, które odświeżą wystrój w mgnieniu oka i dodadzą nam energii w każdym dniu, a ponadto pozwolą obudzić wiosnę po zbyt długiej zimie. Energetyczne detale w tym przypadku zawsze sprawdzą się doskonale.