

Mieszkanie w stylu loft to szansa na wyróżnienie się i stworzenie aranżacji, która idealnie wpisuje się w aktualnie panującą modę. Styl industrialny pojawił się wraz z koniecznością adaptowania powierzchni przemysłowych do mieszkalnych. Czy to ma prawo wyglądać dobrze? Oczywiście, że ma, a styl loftowy zdobywa coraz większe rzesze fanów na całym świecie. Sprawdź w czym tkwi istota jego sukcesu i w jaki sposób możesz wprowadzić industrialny ład do swojego mieszkania.
Aby aranżacja w stylu loft miała szansę na powodzenie, musisz znać kilka trików wnętrzarskich. Loftowe aranżacje osadzone są w realiach poprzemysłowych przestrzeni, dlatego spotykamy się tutaj z rodzajem pewnej surowości i bezkompromisowości. Nie musisz jednak obawiać się, że jedynie duże metraże mogą dobrze prezentować się w industrialnym stylu. Współczesne sposoby aranżacyjne mówią, że nawet małe mieszkanie w bloku może charakteryzować się prawdziwie loftowym klimatem. Jeżeli szukasz rozwiązań, które będziesz mógł zastosować w swoim mieszkaniu zapoznaj się z właściwościami stylu industrialnego, rodzajem wyposażenia oraz zasadami, a sukces jest gwarantowany.




Czym charakteryzuje się mieszkanie w stylu loft?
Mieszkanie w stylu loft utrzymane jest w surowej stylistyce, która na pierwszy rzut oka może wyglądać na niewykończoną. Nieobce są tutaj gołe cegły, beton bądź surowe tynki. Wszystko bardzo ładnie łączy się ze szkłem oraz drewnem, które nie zostało poddane zbyt wielu obróbkom. W stylu industrialnym przeważają zdecydowanie ciemne barwy, dlatego ważna jest duża ilość dziennego światła oraz oświetlenie, aby nasze pomieszczenia nie wyglądały po prostu ponuro. Całość uzupełniona powinna być o designerskie, użytkowe dodatki w postaci dywanów, lamp czy luster.
W stylu industrialnym liczy się również przestrzeń. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wprowadzić go do naszego niewielkiego mieszkania w bloku. Zdecydowanie możesz sobie na to pozwolić - w szczególności, gdy jesteś właścicielem open space'u. Kuchnia połączona z jadalnią, salonem i korytarzem jest wręcz stworzona dla aranżacji loftowych. Dzięki niej jesteś w stanie płynnie przechodzić między strefami, a przestrzeń jest nie tylko wysoce funkcjonalna, ale również prezentuje się niezwykle estetycznie.




Styl loftowy w mieszkaniu – meble oraz dodatki
Styl loftowy w mieszkaniu ściśle uzależniony jest od rodzaju mebli, w jakie je wyposażymy. Styl industrialny nie może obyć się bez prostego wzornictwa oraz łączenia drewna, metalu i szkła. Meblując salon w stylu loftowym, ustawmy w jego centrum skórzaną, czarną kanapę, która zostanie uzupełniona o designerski stolik na metalowych nogach ze szklanym blatem. Loftowych przestrzeniach równie dobrze sprawdzają się metalowe szafki, których kolejną zaletą jest długowieczność i odporność na zniszczenia.
Styl loftowy w mieszkaniu należy do stylów minimalistycznych, ale nie oznacza to, że całkowicie powinniśmy pozbawić go designerskich dodatków. Najlepiej sprawdzają się tutaj przedmioty, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieco zużyte i przeżywające swoje drugie życie. Ostatnim hitem, po który klienci sięgają niezwykle chętnie są lampy z metalowymi i drucianymi kloszami. Lampy dobrze wyglądają zarówno podwieszone pod sufitem, jak i na małych stolikach nocnych. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie dużego lustra, dzięki niemu przestrzeń nie tylko się powiększy, ale również stanie się nieco bardziej domowa i przytulna.




Czy styl loftowy w bloku ma szansę powodzenia
Styl loftowy w bloku może prezentować się równie dobrze, co w domu o dużym metrażu. Minimalizm idealnie wpisuje się w potrzeby niewielkich mieszkań, a do tego przyczynia się do podniesienia ich funkcjonalności. Co więcej, styl loftowy w bloku może może wiązać się z nie lada oszczędnościami. Meble wykonane z palet, przedmioty, które wykorzystujemy po raz kolejny z powodzeniem mogą wypełnić przestrzeń naszego niewielkiego mieszkania w bloku. Aby jednak przestrzeń nie stała się przytłaczająca, polecane jest pomalowanie ścian na biało i zastosowanie jasnej, drewnianej podłogi.


Zobacz również

Czy można pomalować meble rattanowe?

Łazienka w stylu skandynawskim - czego w niej unikać?

Stoły konferencyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wąska sypialnia – podejmij wyzwanie aranżacyjne

Kominek elektryczny - dlaczego warto go mieć?

Dwie sofy w salonie – jak to zrobić ze smakiem?

Komoda retro – najnowocześniejsze rozwiązania w starym stylu

Surowa ściana z cegły - 6 niezwykłych aranżacji
Najchętniej czytane porady z kategorii kuchnia i jadalnia

Akryl meblowy – jakie ma cechy i zalety?

Jak odtłuścić meble kuchenne domowymi sposobami?

Jak naprawić kanapę ze zniszczonym obiciem?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Kolor turkusowy we wnętrzach – jak go łączyć, aby stworzyć piękną aranżację?

Jak dbać o meble na wysoki połysk?

Jakie łóżko wybrać do sypialni?
