• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka - poradnik

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka - podstawy

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka jest z pewnością nieco trudniejsza niż wtedy, gdy był dużo mniejszym chłopcem. Dzieci bardzo często opierają się na zdaniu rodziców i łatwiej jest do czegoś je przekonać. Tymczasem młodzież ma już swoje - często ostre - zdanie na wiele tematów i traktuje własny pokój jak sanktuarium, do którego niektórzy wręcz nie mają dostępu. Co za tym idzie, od razu warto nastawić się na konieczność omawiania wszystkich kroków aranżacyjnych z takim młodym człowiekiem. Z jednej strony efekt może się średnio podobać rodzicom. Z drugiej jednak strony ma to swoje wielkie plusy - pomieszczenie będzie się bowiem podobało tej osobie, która spędza w nim najwięcej czasu! Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka to spore wyzwanie, ale możliwe do spokojnego przeprowadzenia. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość, spojrzeć na wszystko otwartym okiem i przyjąć do wiadomości, że najlepszy będzie w tym przypadku styl nowoczesny!

Meblując przestrzeń dla młodego człowieka, zastanówmy się najpierw jaki styl najlepiej się sprawdzi! Już we wstępie zostało zasugerowane, że jest to styl nowoczesny - w tej chwili zresztą należący do najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych. Młodzież ma wiele różnych gadżetów związanych z nowymi technologiami. Bawią się nimi zwłaszcza młodzi chłopcy, którzy uwielbiają grać w przeróżne gry. Warto zatem nie umieszczać ich na siłę w pokoju klasycznym, albo prowansalskim, gdyż na podobne rozwiązania przyjdzie jeszcze czas później. W pewnym momencie swojego życia sami zapragną spokoju i ukojenia. Okres nastoletni jest jednak okresem, kiedy człowieka rozpiera energia. Styl pokoju powinien być więc także bardziej energetyczny. Warto w tym miejscu zasugerować również, by dopasować rozwiązania aranżacyjne do pasji konkretnej osoby. Wybierzmy nawet ciekawe rozwiązania, jeśli tylko w danej chwili będziemy mieli do nich dostęp. Na przykład fan motoryzacji może dostać szafę wyglądającą jak przód ciężarówki, albo lampę przypominającą model samolotu, jeśli uwielbia je sklejać. Za podobne dodatki każdy młody człowiek będzie wdzięczny swoim rodzicom!

Nowoczesne i funkcjonalne meble do...

Nowoczesne i funkcjonalne meble do pokoju młodzieżowego dla chłopaka

Nowoczesne i funkcjonalne meble do...

Nowoczesne i funkcjonalne meble do pokoju młodzieżowego dla chłopaka

 

Aranżacje pokoju młodzieżowego dla chłopaka - kolory

Wielkie znaczenie ma zawsze wybór odpowiednich barw. Styl nowoczesny stawia na oryginalne rozwiązania również pod tym względem, więc warto pokusić się o choćby jeden bardziej energetyczny wizualnie element. Pokój wkrótce i tak pewnie będzie obwieszony plakatami, pełny przyklejonych wszędzie karteczek ze słówkami z języków obcych i tak dalej. Jednak główne kolory przewodnie na pewno się nie zmienią, więc właśnie o nich pomyślmy. Warto by dominowała barwa stonowana. W końcu chłopiec musi w takim pokoju spokojnie zasnąć. Może być jednak w jakiś sposób przełamana bardziej wyrazistą barwą. W końcu w swoim pokoju młody człowiek musi się również uczyć - a to oznacza, że atmosfera nie może być zbyt śpiąca. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie na ścianie fototapety lub nawet

meble do pokoju młodzieżowego dla...

meble do pokoju młodzieżowego dla chłopaka

meble do pokoju młodzieżowego dla...

meble do pokoju młodzieżowego dla chłopaka

 

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka - dodatki

Ważną rolę w każdym pomieszczeniu pełnią zawsze dodatki. Dekoracje często mogą zupełnie odmienić wnętrze, a ich brak równie często sprawia, że nawet najpiękniejszy pokój prezentuje się zimno - jak gdyby nikt w nim nie mieszkał. Każdy nastolatek buduje swoją indywidualność właśnie przez pokazywanie swoich upodobań, ulubionych rzeczy. Dlatego kwestie wielu dodatków są naprawdę indywidualne i zapewne młody człowiek sam przyjdzie do rodziców z informacją, że chciałby mieć na przykład ciekawą wizualnie lampkę, albo że podoba mu się świetny fotel. Warto zwrócić uwagę na takie szczegóły, gdyż dzięki nim całe wnętrze nabierze indywidualnego charakteru. Jako rodzice ułatwmy zaś dziecku naukę i odpoczynek, dbając o wybór solidnych, wygodnych mebli, dobrego oświetlenia, jak też tak wszystko rozstawiając, by poruszanie się po pokoju było wygodne. Jeśli to możliwe, dobrze też by nasza pociecha miała swoją własną łazienkę w domu. Wówczas jej szykowanie się na przykład do szkoły nie wpłynie na spóźnienia rodziców do pracy.

Odśnieżony pokój młodzieżowy...

Odśnieżony pokój młodzieżowy zbliżony dla chłopaka ze stylowymi meblami

Odśnieżony pokój młodzieżowy...

Odśnieżony pokój młodzieżowy zbliżony dla chłopaka ze stylowymi meblami