• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Przytulny salon - jak go stworzyć?

  1. Przytulny salon - dobór kolorów
  2. Przytulny salon - materiały i wzory
  3. Przytulny salon i strefa wypoczynku
  4. Przytulne salony i ich oświetlenie
  5. Przytulny salon z kominkiem Trudno wyobrazić sobie przytulny salon, w którym nie ma kominka. Wielu osobom może się wydawać, iż posiadanie tego ważnego elementu aranżacji salonu nie jest możliwe w ich przypadku, czy to ze względów finansowych, czy też technicznych. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które sprawiają, że każdy może sobie pozwolić na zaznanie odpoczynku w salonie z kominkiem. Właściciele domów lub mieszkań w kamienicach, które mają dostęp do przewodów kominowych, nie powinni mieć problemów z zainstalowaniem typowego wkładu kominkowego. Oczywiście, gdy go wybieramy, pamiętajmy o tym, by pasował do całego wnętrza. Dzięki temu, wszystkie elementy przytulnego salonu będą ze sobą doskonale współgrały, tworząc ciepłą atmosferę w całym wnętrzu. Nowoczesny przytulny salon w stylu prowansalskim, od razu przywodzi na myśl pobielany drewniany kominek. We wnętrzu rustykalnym, lepiej jest postawić na cegłę, a w nieco bardziej luksusowym, na granit lub marmur. A co jeśli mieszkamy w bloku, lub po prostu nie stać nas na tradycyjny kominek? W takiej sytuacji, warto jest zdecydować się na zakup biokominka. Do działania nie potrzebuje on nawet energii elektrycznej, ponieważ zasilany jest ekologicznym i bezpiecznym dla naszego zdrowia biopaliwem. Takie urządzenia są wygodne, a przy tym prezentują się niezwykle elegancka. Ale co najważniejsze pozwalają nam wprowadzić niezwykle ciepłą atmosferę w naszym przytulnym salonie. Co ciekawe, rosnącą popularnością cieszą się także atrapy kominków, które są bardzo estetycznie wykonane. Stanowią one przede wszystkim fantastyczny element dekoracyjny salonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wieczorami zapłonęła w nich świeca lub uroczy lampion.

Przytulny salon - dobór kolorów

Salon to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Oczywiście, gdy odwiedzają nas goście ma on pełnić funkcję reprezentacyjną, zatem dbamy o to, aby zawsze dobrze wyglądał. Trzeba jednak pamiętać, że przez większość czasu, z tego wyjątkowego wnętrza korzystają przede wszystkim domownicy. To w salonie właśnie relaksujemy się z książką, oglądamy wspólnie filmy, opowiadamy sobie o tym co wydarzyło się w ciągu dnia i spędzamy razem czas. Warto zatem zadbać o to, aby aranżacja tego miejsca sprzyjała takim właśnie wydarzeniom. Wbrew pozorom, nie jest trudno stworzyć przytulny salon, który będzie nas wręcz przyciągał i zachęcał do odpoczynku.
Jak w każdej innej przestrzeni, również w salonie, kluczową rolę odgrywają kolory. To od nich w dużej mierze zależy to, czy osiągniemy swój cel i stworzymy przytulny salon wyjęty wprost z naszych marzeń. Dlatego też, zastanawiając się nad tym, jak powinno wyglądać to pomieszczenie, w pierwszej kolejności wybierzmy barwy, które będą w nim dominować.
Przytulne salony charakteryzują się przede wszystkim tym, iż rządzi w nich paleta ciepłych kolorów. Chodzi tutaj chociażby o wszelkiej maści beże, ecru, brązy, odcienie żółci i pomarańczy, ale także barwy pastelowe, takie jak błękit albo zieleń. Biel również może być kolorem dominującym w przytulnym salonie, pod warunkiem, że połączymy ją z odpowiednimi dodatkami.
W klasycznych salonach, przytulności pomieszczeniu dodają również elementy dekoracyjne w kolorach starego złota, miedzi, albo mosiądzu. Zdecydowanie zrezygnujmy natomiast z wszelkich chromowanych i srebrnych dodatków, które oziębiają wnętrze.

Wystroj przytulnego salonu z...

Wystroj przytulnego salonu z komfortowymi meblami

komfortowy narożnik w stylowym...

komfortowy narożnik w stylowym salonie

Przytulny salon - materiały i wzory

Jakie materiały zastosować, aby nasz salon stał się przytulny? Podstawą są grube, mięsiste tkaniny, na które wystarczy tylko spojrzeć, aby zrobiło się nam przyjemnie i ciepło. Wełna, len, welur oraz aksamit to między innymi te tkaniny, które powinny pojawić się zarówno na naszych meblach wypoczynkowych, jak i chociażby w formie dekoracji okiennych. Ciężkie, marszczone zasłony wykonane z takich materiałów, które dodatkowo spływają na podłogę, będą idealnym rozwiązaniem. Nie można także zapomnieć o grubym, włochatym dywanie, który perfekcyjnie uzupełnia każdy przytulny salon. Oczywiście drewno w niemalże każdej postaci jest również mile widziane. Chodzi tutaj nie tylko o drewniane meble czy podłogę, ale nawet modną okleinę ścienną.
A co ze wzorami? Jeśli chcielibyśmy urozmaicić nimi nasz przytulny salon, warto postawić chociażby na wracającą do łask szkocką kratę. A jeżeli bliżej nam do bardziej klasycznych rozwiązań, poszukajmy dodatków z koronką, wszelkiego typu haftami, czy też motywami kwiatowymi.

Stylowe i komfortowe meble do...

Stylowe i komfortowe meble do salonu

Stylowe i wygodne meble do salonu

Stylowe i wygodne meble do salonu

Przytulny salon i strefa wypoczynku

Aranżacja salonu, zwłaszcza tego przytulnego, ma sprzyjać odpoczynkowi. Niezwykle ważne jest zatem to, w jaki sposób urządzimy znajdującą się w nim strefę wypoczynkową. Niezależnie od tego czy jest to mały kącik czy dość sporych rozmiarów przestrzeń, warto kierować się pewnymi ważnymi zasadami.
W przytulnym salonie, pierwsze skrzypce powinny odgrywać duże, miękkie i rzecz jasna wygodne meble wypoczynkowe. Wszelkiego typu sofy, narożniki oraz fotele, czy jakiekolwiek inne siedziska mają sprawić, że nie będzie nam się chciało z nich wstawać. Prawdziwą furorę robią teraz również przyjemne w dotyku podnóżki, także te w formie puf. Nie tylko można na nich położyć zmęczone nogi, ale często służą nam także jako niewielki stoliczek, na którym da się położyć chociażby tacę z kawą i ciastem.
Przytulny salon i strefa wypoczynkowa to również najróżniejsze dodatki. Najważniejsze są tutaj jednak miękkie poduchy. Im większe, tym lepsze. Powinny się one oczywiście znaleźć na sofach i fotelach, ale duże, grube poduchy można także położyć na podłodze. Stają się one wówczas kolejnym miękkim siedziskiem, gdy spotykamy się w salonie w większym gronie.
Koce i narzuty to również bardzo istotny element wyposażenia każdego przytulnego salonu. Przede wszystkim, pozwalają się nam okryć w jesienne lub zimowe wieczory. Możemy zatem się w nie zawinąć z kubkiem gorącej kawy i ochronić się przed zimnem. Ale takie dodatki to także fantastyczny element dekoracyjny salonu, który doskonale ociepla aranżację całego wnętrza.
 

Wygodne meble do salonu dla...

Wygodne meble do salonu dla stworzenia przytulnej atmosfery

Idea na aranżację przytulnego...

Idea na aranżację przytulnego salonu z ciepłymi meblami i dekoracjami

Przytulne salony i ich oświetlenie

Światło w salonie odgrywa bardzo istotną rolę, gdyż może całkowicie odmienić jego charakter. Jedno źródło światła, zwykle przy suficie, niestety nie sprawi, że nasz salon stanie się przytulny. Dlatego w tym aspekcie warto postawić na różnorodność..
Wieloźródłowe oświetlenie to podstawa jeśli chodzi o przytulne salony, niezależnie od ich wielkości. Doskonale w tym przypadku sprawdzają się lampy podłogowe oraz stołowe, umieszczone w różnych miejscach w salonie. Te mniejsze możemy postawić na komodzie albo na stoliku, natomiast lampa podłogowa powinna stanąć tuż przy sofie lub fotelu, w zależności od tego, gdzie zwykle oddajemy się czytaniu książek czy gazet.
Obecnie do wyboru mamy naprawdę szeroką gamę najróżniejszych lamp wyposażonych w piękne klosze, zatem nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem tej odpowiedniej. Pamiętajmy jedynie, że kolor klosza również ma znaczenie. Ciemne, stylizowane abażury wprowadzą do salonu nieco tajemniczy nastrój. Te białe i bardzo jasne natomiast doskonale rozpraszają światło, zatem rozjaśnią całe wnętrze.
Przytulny salon to miejsce, w którym panuje przyjemna, ciepła atmosfera. Aby zatem sprzyjało jej również światło, powinniśmy używać tego o niewielkiej mocy. Oświetlenie generujące ciepłą barwę światła zdecydowanie sprzyja odpoczynkowi, na czym przecież nam zależy.
Do podświetlenia niektórych elementów w salonie, takich jak na przykład obrazy albo wnęki, można też użyć bardzo praktycznych taśm LED-owych. Jeśli natomiast zależy nam na podkreśleniu wyjątkowej atmosfery relaksu panującej w naszym salonie, warto też zainwestować w lampiony lub nastrojowe świeczki. Dzięki nim odpoczynek w takim wnętrzu będzie naprawdę przyjemny.
 

Komfortowa sofa i stolik kawowy w...

Komfortowa sofa i stolik kawowy w przytulnym salonie

Komfortowa sofa i stolik kawowy w...

Komfortowa sofa i stolik kawowy w przytulnym salonie

 

Przytulny salon z kominkiem Trudno wyobrazić sobie przytulny salon, w którym nie ma kominka. Wielu osobom może się wydawać, iż posiadanie tego ważnego elementu aranżacji salonu nie jest możliwe w ich przypadku, czy to ze względów finansowych, czy też technicznych. Istnieje jednak kilka rozwiązań, które sprawiają, że każdy może sobie pozwolić na zaznanie odpoczynku w salonie z kominkiem. Właściciele domów lub mieszkań w kamienicach, które mają dostęp do przewodów kominowych, nie powinni mieć problemów z zainstalowaniem typowego wkładu kominkowego. Oczywiście, gdy go wybieramy, pamiętajmy o tym, by pasował do całego wnętrza. Dzięki temu, wszystkie elementy przytulnego salonu będą ze sobą doskonale współgrały, tworząc ciepłą atmosferę w całym wnętrzu. Nowoczesny przytulny salon w stylu prowansalskim, od razu przywodzi na myśl pobielany drewniany kominek. We wnętrzu rustykalnym, lepiej jest postawić na cegłę, a w nieco bardziej luksusowym, na granit lub marmur. A co jeśli mieszkamy w bloku, lub po prostu nie stać nas na tradycyjny kominek? W takiej sytuacji, warto jest zdecydować się na zakup biokominka. Do działania nie potrzebuje on nawet energii elektrycznej, ponieważ zasilany jest ekologicznym i bezpiecznym dla naszego zdrowia biopaliwem. Takie urządzenia są wygodne, a przy tym prezentują się niezwykle elegancka. Ale co najważniejsze pozwalają nam wprowadzić niezwykle ciepłą atmosferę w naszym przytulnym salonie. Co ciekawe, rosnącą popularnością cieszą się także atrapy kominków, które są bardzo estetycznie wykonane. Stanowią one przede wszystkim fantastyczny element dekoracyjny salonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wieczorami zapłonęła w nich świeca lub uroczy lampion.

Przytulny salon w bloku - czy to możliwe?
Nie liczy się metraż, ale dobry pomysł na przytulny salon! Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką oazę spokoju stworzyć również w mieszkaniu w bloku. Wszystkie wymienione wcześniej rozwiązania mają swoje zastosowanie także w niewielkich wnętrzach. Jeśli zatem zastanawiasz się jak urządzić przytulny salon w swoim małym mieszkaniu, korzystaj z powyższych rad i ciesz się błogim odpoczynkiem w swoim czterech ścianach.