• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ławostół - czy warto go kupić?

W wielu mieszkaniach jest za mało pomieszczeń, by jedno z nich przeznaczyć na jadalnię. Często więc jej funkcje przejmuje kuchnia bądź salon, gdzie nie zawsze zmieści się duży, tradycyjny stół. Jeszcze trudniej mają osoby, które mieszkają w kawalerkach, tam jeden pokój spełnia funkcje zarówno salonu, jadalni, jak i sypialni czy biura. W takich przypadkach doskonale sprawdza się ławostół.

Nie każdy z właścicieli małego pokoju zdecyduje się na ławę czy stolik kawowy. Takie meble nadają się do wypicia kawy z przyjaciółką. Dobrze sprawdzą się również wówczas, gdy na zorganizowanym przez Ciebie przyjęciu planujesz szwedzki stół. Jedzenie tradycyjnych posiłków i wielogodzinne biesiadowanie może być przy niskiej ławie czy niewielkim gabarytowo stoliku kawowym nie do końca komfortowe, a tego przecież chcesz uniknąć. Można oczywiście uprzeć się i wcisnąć w któreś miejsce tradycyjny, duży stół. Przy takim meblu będziesz mógł bez problemu gościć większą grupę naszej rodziny czy przyjaciół. Na co dzień jednak, szczególnie wtedy, gdy domowników jest niewielu, stół może przeszkadzać i zajmować zbyt wiele tak cennego na małych przestrzeniach wolnego miejsca.

Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz wybierać pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami. Doskonałym pomysłem jest zakup mebla łączącego w sobie cechy ławy i stołu. To naprawdę świetne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie. W chwili, gdy będziesz potrzebować dużego stołu, mebel rozłożysz i dzięki temu zmieści się przy nim więcej osób. Możesz również regulować wysokość jego podstawy przy pomocy umieszczonego pod spodem blatu pokrętła. Wtedy to goście bez problemu zmieszczą się przy nim siedząc na krzesłach. Przy typowej ławie, nieposiadającej regulacji, byłoby to niemożliwe i biesiadujący zawadzaliby kolanami o brzeg blatu.

W zwykłe dni rozkładany stół może pełnić funkcje ławy. Dodatkową, środkową część blatu można schować, a jego wysokość obniżyć. Oczywiście niekoniecznie, równie dobrze można korzystać z mniejszego blatu znajdującego się na wysokości tradycyjnego stołu. Jeśli tak właśnie uczynisz, a Twoja rodzina nie jest duża, bez problemu będziesz mógł cieszyć się codziennymi wspólnymi posiłkami.

Niektórzy użytkownicy narzekają na nieciekawy wygląd tego mebla. Nie jest to prawda. Ławostoły dawno przestały przypominać znane nam z epoki komunizmu sprzęty. Owszem, nadal można natrafić na mało atrakcyjne modele, ale na pewno nie jest to regułą. Jeżeli tylko poświęcisz trochę czasu na szukanie odpowiadającego Ci ławostołu, odnajdziesz taki, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Nie musi być on mało lubianym meblem, który wygląda nieatrakcyjnie, a został zakupiony jedynie ze względu na mały metraż. Dobrze wybrany ławostół może świetnie pasować do wystroju pomieszczenia i jego klimatu.

Nowoczesny ławostół w jadalni

Nowoczesny ławostół w jadalni

Nowoczesny ławostół w jadalni

Nowoczesny ławostół w jadalni