• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Salon w stylu loft największym hitem ostatnich aranżacji

Salon jest zazwyczaj bijącym sercem całego domu, które musi odpowiadać na potrzeby wszystkich domowników. Co więcej, salon jest również wizytówką naszego domu i dobrze, gdy jest stylowy, starannie zaaranżowany i wręcz zachęca do spędzenia w nim każdej wolnej chwili. Co więc oznacza stylowy pokój dzienny? To przestrzeń, która przedstawia spójny wizerunek oraz mieści w sobie przedmioty, które siebie pasują. Ostatnimi czasu dużym zainteresowaniem cieszą się salony loftowe - co powinniśmy więc wiedzieć o tym stylu?

Salon w stylu loft to jeden z najnowocześniejszych kierunków aranżacyjnych. Podjęcie decyzji o wprowadzeniu go do naszego własnego domu jest niezwykle odważną decyzją i daje szansę na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w naszym wnętrzu. Styl loftowy, nazywany również industrialnym inspirowany jest surowymi wnętrzami przemysłowymi i zgrabnym połączeniem metalu, drewna, szkła oraz betonu. Zastanawiasz się czy sprawdzi się on również w Twoim salonie? Dowiedz się na temat zasad warunkujących jego istnienie i sprawdź jakie elementy są niezbędne w przestrzeni salonu w stylu industrialnym.

meble w salonie w stylu loft

meble w salonie w stylu loft

meble w salonie w stylu loft

meble w salonie w stylu loft

 

Charakterystyka salonu w stylu loft

Jaki właściwie jest salon w stylu loft i z czym się kojarzy. Industrialne przestrzenie zazwyczaj kojarzą się z przestronnymi wnętrzami, w których możemy sobie pozwolić na eksperyment. Aranżacje w stylu loft dają szansę na wykorzystanie gołych cegieł, betonu oraz surowego drewna. Dodatkowo, pożądane jest wprowadzenie mebli, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się meblami przemysłowymi, a nie sposobem na stworzenie przytulnej aranżacji w zaciszu domowym.

Salon w stylu loft cechuje się również otwartym charakterem. W stylu industrialnym najlepiej prezentują się przestronne przestrzenie, a także - open space. Kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia i przedpokój w jednym wręcz proszą się o industrialną aranżację. Nowoczesne apartamenty bardzo często budowane są w tym układzie, a deweloperzy wręcz zachęcają na przygotowanie projektów uwzględniających loftowy charakter. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dość niechlujne i niewykończone, jednak przy odpowiednim zaplanowaniu i właściwej dbałości o szczegóły pokój dzienny w stylu industrialnym może idealnie spełniać swoją funkcję przez długie lata użytkowania.

stylowe meble do salonu w stylu...

stylowe meble do salonu w stylu loft

meble loftowe w nowoczesnym salonie

meble loftowe w nowoczesnym salonie

Rola jaką odgrywają wyszukane dodatki

Salon w stylu loftowym mimo swojego surowego, a czasami wręcz nawet mrocznego charakteru nie może obejść się bez wyszukanych dodatków. Surowe, proste meble wymagają uzupełnienia wyszukanymi elementami, które podnoszą wartość estetyczną danej przestrzeni. Jakie dodatki więc wpisują się w ideę stylu industrialnego i podkreślą indywidualny charakter przestrzeni przygotowanej przez Ciebie?

Loftowy salon nie może obyć się bez wyszukanej zieleni. W pokoju dziennym warto jest umieścić egzotyczne rośliny, które przykuwają uwagę nietuzinkowym kształtem. Dodatkowo, każda z roślin potrzebuje doniczek. Tutaj warto zastanowić się nad masywnymi modelami wykonanymi z betonu. Równie dobrze w tej sytuacji sprawdzą się metalowe donice, rodem wyciągnięte ze starej fabryki. Kolejnym elementem, który uświetni industrialną przestrzeń jest lustro. Lustro nada pewnej przytulności surowemu wnętrzu oraz przyczyni się do jego optycznego powiększenia.

wystroj salonu w loftowym stylu z...

wystroj salonu w loftowym stylu z modernistycznymi meblami

wystroj salonu w loftowym stylu z...

wystroj salonu w loftowym stylu z modernistycznymi meblami

Nowoczesne meble loft w trendzie...

Nowoczesne meble loft w trendzie aranżacji salonu

Nowoczesne meble loft w trendzie...

Nowoczesne meble loft w trendzie aranżacji salonu

Kolorystyka salonu w stylu loft

W jakiej kolorystyce powinien być utrzymany salon w stylu loft? Na pewno w stonowanej. Bardzo mile widziane są tutaj szarości, beże oraz czerń i biel. Nie należy obawiać się ciemnych kolorów, gdyż one nadadzą właściwego klimatu w przestrzeni industrialnej. Dobrze również prezentuje się tutaj niemalowany metal oraz surowe drewno, które nie zostało poddane obróbkom. Dodatki, takie jak zasłony, dywany oraz inne tekstylne przedmioty, powinny zachować gładką strukturę oraz jednolitą barwę.

Wyposażając swój salon w stylu loft nie zapomnij o jego funkcjonalności. Duża przestrzeń wymaga wartościowego wypełnienia. Meblując salon zacznij od ciemnej, skórzanej kanapy, która stanie się centrum pokoju dziennego. To dobry wybór, ponieważ do tego rodzaju mebla z łatwością dopasujesz pozostałe, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania.

industrialne meble w salonie w...

industrialne meble w salonie w stylu loft

industrialne meble w salonie w...

industrialne meble w salonie w stylu loft