• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Nowoczesne łóżka do sypialni - jakie wybrać?

Nowoczesne łóżka do sypialni - jakie spełniają kryteria?

Łóżko to ostoja odpoczynku, miejsce, gdzie regenerujemy siły po męczącym dniu, zbierając je na kolejne wyzwania. Sama sypialnia powinna więc być urządzona możliwie zgodnie z naszymi gustami. Warto skupić się tutaj szczególnie mocno na wyborze samego łóżka. Nowoczesne łóżka do sypialni to meble nie tylko estetyczne i solidne, ale też dbające o zdrowy sen. Materac powinien odpowiednio podtrzymywać kręgosłup, wspierając jego zdrowie zwłaszcza w czasach, kiedy większość ludzi pracuje na siedząco. Jak wybrać nowoczesne łóżko do sypialni, które zapewni nam najwyższą jakość snu? Oto kilka wskazówek dotyczących designu i parametrów funkcjonalnych.
Określenie "nowoczesny" od razu kojarzy się ze specyficzną stylistyką. Warto jednak zaznaczyć, że obraz "nowoczesnego" mebla czy mieszkania zmienia się co jakiś czas. Tak więc nowoczesne łóżka do sypialni mogą być metalowe i industrialne, wykonane z błyszczących tworzyw sztucznych lub surowe i drewniane. Wszystko zależy od panujących aktualnie trendów. Jedno się nie zmienia - nowoczesny znaczy biorący pod uwagę komfort i zdrowie.

Nowoczesna estetyka

Nowoczesne łóżko ma kilka cech wizualnych, które pasują do większości modeli określanych w ten sposób. Na pewno ma dość prostą, niekiedy nawet minimalistyczną formę. Jest raczej niewysokie, a jego kształt zainspirowany został przed figury geometryczne. Może być opływowe lub kanciaste. Moda nakazuje też, by nowoczesne łóżka miały zagłówki.

 

Solidny materac

Tym, co wyróżnia nowoczesne łóżka do sypialni, jest też solidny, dobrze zaprojektowany materac. Przeciętnie 8 godzin na dobę będziemy spędzali, śpiąc - warto więc zadbać o własną wygodę. Materac powinien być przede wszystkim dłuższy od osoby, która będzie go używała, o co najmniej 20 cm. Miękki czy twardy? Dawniej sądzono, że na twardym materacu można się lepiej wyspać. To nie do końca prawda. Nowoczesne materace dopasowują się do krzywizn kręgosłupa, podpierając go.
Najnowocześniejsze modele mają też budowę strefową i kieszeniową - w kieszeniach z tkaniny umieszczone są sprężyny pracujące niezależnie od siebie. to sprawia, że materac jest bardzo cichy i daje wiele punktów podparcia.

Wytrzymałe materiały Nowoczesność oznacza też dobrą jakość - a przynajmniej warto przyjąć taką jej definicję. Nowoczesne łóżko do sypialni powinno więc być wykonane z materiałów hipoalergicznych, łatwych do utrzymania w czystości, które wytrzymają długie użytkowanie. Choć taki mebel jest większą inwestycją, z pewnością zwróci się z czasem - szczególnie w komforcie snu.  

Nowoczesne łóżka do sypialni tapicerowane
Mamy już pewien pogląd dotyczący tego, jakie powinno być nowoczesne łóżko. Przejdźmy do najciekawszych trendów nowoczesności.
Pierwszy z nich to efektowne, eleganckie, nowoczesne łóżka do sypialni tapicerowane. Porządna, miękka w dotyku tkanina, pikowana w romby czy kwadraty tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny. Choć tapicerka wydaje się być raczej staroświeckim rozwiązaniem w meblarstwie, w połączeniu z opływowym, geometrycznym kształtem prezentuje się bardzo nowocześnie. Na takim łóżku można z przyjemnością usiąść lub rzucić na nie pikowane poduszki z ozdobnymi frędzlami i guzikami. Łóżka tapicerowane posiadają wysokie zagłówki, o które można się wygodnie oprzeć, czytając przed snem. Pasują do nich panele dekoracyjne na ścianach - szczególnie ze zdobieniami 3D.

 

Nowoczesne łóżka do sypialni drewniane

Drewno to materiał od setek lat używany do produkcji mebli. Aż trudno uwierzyć, że nowoczesne łóżka do sypialni drewniane są tak popularne. Deski można wyprofilować w szczególny sposób, tak, by tworzyły intrygujące kształty. Nowoczesność lubi też prostotę, a z jakim materiałem można łatwiej osiągnąć bezpretensjonalny, prosty efekt?
Drewno wspaniale spełnia założenia o nowoczesności. Jest hipoalergiczne, bardzo trwałe i efektowne. Właściwie impregnowane służy przez lata. Stanowi też materiał, który prezentuje się bardzo przytulnie. W prostej formie pomoże stworzyć bardzo nowoczesne wnętrze.