• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Feng shui - sypialnia, która wpłynie na Twoje życie!

Feng shui to starożytna praktyka planowania przestrzeni, która jest wykorzystywana po dziś dzień. Można zatem założyć, że jest naprawdę skuteczna! Zakłada ona, że sposób organizacji przestrzeni wpływa na całe nasze życie. Odzwierciedla je (na przykład chaos, jaki w nim panuje), a umiejętne ułożenie wszystkiego pozwala też zapanować nad relacjami z innymi, wspiera życie zawodowe człowieka, albo jego rozwój duchowy. To praktyka planowania przestrzeni zgodnie z naturą, a w dawnych Chinach była ona powszechnie wykorzystywana nie tylko do planowania rozkładu domu czy rozmieszczenia poszczególnych mebli w nim, ale nawet w odniesieniu do całych wsi i miast. Już od jakiegoś czasu coraz więcej osób z kręgu kultury zachodniej interesuje się wskazówkami, jakie płyną z feng shui. Powstało na ten temat mnóstwo książek, artykułów, pomocniczych fotografii i wywiadów. Czy naprawdę zasady feng shui pozwalają lepiej zorganizować swoje życie? To każdy musi ocenić sam! Jednakże jeśli już ktoś tego pragnie, to powinien wszystko przeprowadzić pieczołowicie, zgodnie z naprawdę istniejącymi zasadami. Umeblowana zgodnie z zasadami feng shui sypialnia jeszcze może nas przecież zaskoczyć!

Harmonijne meble do sypialni w...

Harmonijne meble do sypialni w stylu feng shui

Harmonijne meble do sypialni w...

Harmonijne meble do sypialni w stylu feng shui

 

Feng shui - sypialnia i meble

Meblując przestrzeń zgodnie z zasadami feng shui, musimy najpierw wszystko dokładnie rozplanować. Przede wszystkim nie wprowadzajmy do sypialni żadnych zbędnych rzeczy. Im mniej, tym lepiej - wszystko jest wtedy prostsze, a życie pełniejsze. Zastanówmy się zatem, które przedmioty są nam naprawdę niezbędne, a z których można zrezygnować jeszcze przed zakupem. Owszem, mogą ładnie się prezentować, jednak jeśli przestrzeń jest mała, uzyskamy w efekcie wrażenie przesady. Feng shui radzi unikać niepotrzebnych dodatków i mebli, które zaburzyłyby harmonijny odbiór całości. Tym, co jest bowiem najważniejsze - zdaniem tej starożytnej praktyki - jest właśnie harmonia, spójność. Jeśli uda nam się ją uzyskać we wnętrzu domu, to z pewnością przeniesie się ona również na nasze życie. Wszystkie rzeczy muszą być nie tylko wizualnie ładne, ale także wygodne, ergonomiczne. Nie można stawiać w pokoju szafy w takim miejscu, w którym ciągle będziemy się o nią obijać, bo i w życiu będziemy wtedy nieraz psychicznie poobijani. Ważne jest wszystko - kierunki, faktury, komfort.

stylizacja sypialni według zasad...

stylizacja sypialni według zasad feng shui

stylizacja sypialni według zasad...

stylizacja sypialni według zasad feng shui

 

Feng shui - sypialnia i łóżko

Łóżko jest najważniejszym elementem w każdej sypialni. Musi być zatem szczególnie wygodne, podobać się właścicielowi, a także stać w odpowiednim miejscu. Na pewno trzeba sobie zapewnić wygodę codziennego wstawania - nie przeskakujmy w tym celu partnera, lecz tak wszystko zaplanujmy, by mieć swobodny dostęp do wyjścia, do lampki nocnej itp. W ogóle dobrze jest w dwuosobowej sypialni wszystko łączyć w pary - wówczas w naszym życiu z drugą osobą także będzie panować większa harmonia. Warto wybrać łóżko z zagłówkiem, które zapewni większe poczucie bezpieczeństwa. Wybierzmy też takie ustawienie, żeby na przykład nie spać głową w kierunku wejścia. To zupełnie nie sprzyja bezpieczeństwu, a wręcz może sprawić, że będziemy ciągle w swoim życiu odczuwać zagrożenie.

klasyczne meble sypialniane zgodne...

klasyczne meble sypialniane zgodne z zasadami feng shui

Jasna sypialnia z wykorzystaniem...

Jasna sypialnia z wykorzystaniem zasad feng shui

Feng shui - sypialnia i kolory

Aranżowana zgodnie z zasadami feng shui sypialnia musi być nie tylko praktyczna i estetyczna pod względem wybranych mebli i dodatków, lecz także i kolorów. Powinny być one odpowiednio stonowane, żeby niepotrzebnie nie pobudzały do działania, kiedy mamy w spokoju zasypiać. Wybór barw jest szczególnie istotny. W sypialni zakazana jest na przykład czerwień, która nie sprzyja spokojnemu zaśnięciu. Nie koi, nie relaksuje. O wiele lepiej jest wybierać stonowane kolory, a już najlepiej te, które kojarzą się z naturą. Stonowana zieleń, przygaszony brąz, delikatny szary, albo łagodny błękit będą idealne! W tej chwili mamy do wyboru tak wiele różnych farb do ścian, że na pewno każdy znajdzie coś idealnego! Niekoniecznie trzeba używać oczywiście tylko jednego koloru, jednak niewątpliwie takie rozwiązanie pozwoli lepiej odpocząć naszym zmysłom. A właśnie to jest najważniejsze zadanie w każdej sypialni!