• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pufy do salonu to nie tylko dodatek

Kompletując zestaw mebli salonowych, pufy zazwyczaj spychane są na dalszy plan. Bądźmy szczerzy, bardzo wiele osób traktuje je jako dodatek do kompletu wypoczynkowego. Tymczasem tego typu meble są na tyle funkcjonalne, że warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Wybierając odpowiedni model, z całą pewnością będziemy korzystać z nich znacznie częściej niż tylko "od święta". Jakie pufy do salonu są obecnie na topie? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.
Pufy w salonie to właściwie nieodłączny element aranżacji wnętrza, ale tylko dlatego, że w większości przypadków stanowią one element kompletu wypoczynkowego. A może warto zmienić swoje podejście do tego tematu? Jeżeli do tej pory tego rodzaju meble miały dla ciebie marginalne znaczenie, postaramy się przekonać cię, że dobrze dobrane pufy szybko staną się, dla ciebie i twoich bliskich, jednym z ulubionych elementów wyposażenia mieszkania.

Komfortowe pufy stanowiące element...

Komfortowe pufy stanowiące element dekoracji salonu

Komfortowe pufy stanowiące element...

Komfortowe pufy stanowiące element dekoracji salonu

 

Pufy do salonu - co oferują nam producenci?

Mówisz "pufa", myślisz "niewielka kostka ze schowkiem, która może posłużyć za awaryjne siedzisko". Nic dziwnego, najczęściej właśnie takie modele stanowią część zestawu mebli tapicerowanych. Gdy jednak zgłębimy temat nieco bardziej, szybko okaże się, że dostępnych wariantów jest znacznie więcej.
Coraz większą popularnością cieszą się pufy na nóżkach. W tym zakresie, oferta producentów jest bardzo szeroka - można wybrać nie tylko rodzaj obicia, kolor i fakturę, ale także rozmiar siedziska. Taki model jest nie tylko wygodny, ale i stylowy. Warto potraktować go jako kontrastującą "przeciwwagę" dla zestawu wypoczynkowego, zwłaszcza gdy narożnik i fotele charakteryzują się cienką linią.
Prawdziwym hitem, zwłaszcza wśród osób młodszych, są pufy-worki. To bodaj najwygodniejszy mebel tego typu, który dzięki możliwości swobodnego formowania, zapewnia niebywały komfort. Na uwagę zasługuje też niebanalny design takiego rozwiązania.

wielofunkcyjne pufy do salonu

wielofunkcyjne pufy do salonu

wielofunkcyjne pufy do salonu

wielofunkcyjne pufy do salonu

 

Ciekawą opcją są pufy do salonu, wyposażone w bardzo niską podstawę. Wyglądają bardzo stylowo, ale należy pamiętać, że niska pozycja siedząca nie jest odpowiednia dla każdego.
Klienci niektórych kawiarni sieciowych z całą pewnością zwrócili uwagę na duże, kilkuosobowe pufy. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się też w domu. Jeżeli metraż salonu pozwala na stworzenie stylowego kącika kawowego, koniecznie rozważ zakup takiego modelu.
Pufy to w założeniu siedziska bez podparcia, ale można zauważyć, że producenci coraz częściej wykraczają poza ten schemat. Modele wyposażone w niskie podparcie lędźwiowe są coraz częściej spotykane. Taki model doskonale sprawdzi się, gdy potrzebujemy dodatkowych miejsc siedzących dla znajomych, którzy wpadli do nas na wspólny seans filmowy.

Niezbędne pufy do salonu jako...

Niezbędne pufy do salonu jako element dekoracyjny i funkcjonalny

Duże pufy jako centralny element...

Duże pufy jako centralny element aranżacji salonu

Pufy w salonie - na co warto zwrócić uwagę?

Nie każdy model pufy nada się do konkretnego wnętrza. Najbardziej uniwersalne są tradycyjne warianty, wyposażone w schowek. Taki mebel idealnie wpisze się w niemal każdą stylistykę. Najbardziej wymagające są z kolei pufy-worki. Ten model dedykowany jest nowoczesnym salonom, których design nie jest zbyt formalny.
Rodzaj pufy to nie jedyny aspekt, który należy mieć na uwadze dokonując zakupu. Ważna jest też stylistyka, pasująca do ogólnej konwencji wnętrza. Jeżeli meble tapicerowane w salonie obite są skórą, warto zdecydować się na pufy wykończone w ten sam sposób. Nie musisz jednak trzymać się jednolitej kolorystyki. Kontrasty prezentują się bardzo korzystnie i stylowo. Połączenie białych puf z czarnym kompletem wypoczynkowym nada wnętrzu nutkę nowoczesnej elegancji.

eleganckie pufy w nowoczesnym...

eleganckie pufy w nowoczesnym salonie

eleganckie pufy w nowoczesnym...

eleganckie pufy w nowoczesnym salonie

 

Nie zapominaj też o wymiarach. Pod tym względem, pufy nie są ustandaryzowane. Przed zakupem, warto poświęcić chwilę na pomiar wolnej przestrzeni.
Istotną kwestią jest też określenie swoich potrzeb. Może okazać się że kanapa i pufy to wszystko, czego potrzebujesz. Czy w takiej sytuacji warto zajmować wolną przestrzeń fotelami, tym bardziej, że dobrze dobrana pufa też może być wygodna? W tym miejscu, warto też poruszyć temat ceny. Pufy są przeważnie znacznie tańsze od foteli. Są też znacznie lżejsze, co ma niebagatelne znaczenie, gdy siedziska są często przestawiane z miejsca na miejsce.