x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aranżacja salonu z jadalnią

Urządzanie wnętrz domu lub mieszkania jest wielką przyjemnością, ale może też stać się problemem, gdy nie do końca wiemy czego chcemy. Dla wielu osób, kłopotem często jest chociażby aranżacja salonu z jadalnią. Połączenie tych dwóch przestrzeni ponownie stało się modne, ale nie każdy ma świadomość tego, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas urządzania takiego pomieszczenia. Warto zatem pozyskać jak najwięcej informacji na temat tego niebanalnego rozwiązania, aby w jak najlepszy sposób wykorzystać drzemiący w nim potencjał.

 

Aranżacja salonu z jadalnią - dlaczego warto?

Jeśli dysponujemy bardzo małą kuchnią, w której nie ma miejsca na ustawienie stołu z krzesłami, zdecydowanie warto wygospodarować na nie przestrzeń w salonie. Nie od dziś wiadomo, że wspólne posiłki są bardzo ważnym elementem skutecznego budowania i utrwalania więzi rodzinnych. Dobrze zatem dysponować miejscem, w którym możemy komfortowo zasiąść wspólnie do stołu. Tym bardziej, że ciężko też jest zaprosić gości na obiad czy kolację, jeśli nie mamy gdzie ich posadzić. Nie ma sensu zatem oszczędzać przestrzeń na kolejny regał, gdy aranżacja salonu z jadalnią jest faktycznie możliwa.

 

Aranżacja salonu z jadalnią - harmonia czy kontrast?

Wbrew pozorom aranżacja salonu i jadalni nie musi być skomplikowana. Na rynku dostępnych jest obecnie tak wiele rozwiązań i produktów, że ilość możliwości jakie mamy jest po prostu ogromna. Wiele zależy od naszych osobistych upodobań oraz kreatywności czy odwagi właściciela danego wnętrza. Planując aranżację salonu z jadalnią, możemy się zatem kierować uzyskaniem efektu spójnej całości, jak i kontrastu.
Jeśli chcemy, aby całe pomieszczenie cechowało się harmonijnym, niczym niezakłóconym wyglądem, powinniśmy wybierać elementy wyposażenia w podobnych kolorach, wzorach czy fakturach. Celując natomiast w wywołanie małego zamieszania w pomieszczeniu, które jednak wciąż będzie się ze sobą świetnie komponowało, możemy łączyć ze sobą elementy w różnych barwach czy stylach. Pamiętając jednak o tym, aby po prostu nie przesadzić.

 

Aranżacje salonu z jadalnią - razem a jednak osobno

To, że salon i jadalnia znajdują się w jednym pomieszczeniu, nie oznacza, że nie możemy subtelnie oddzielić od siebie tych dwóch stref. Istnieje co najmniej kilka sposób na to, aby odseparować je od siebie nie rujnując przy tym charakteru całego wnętrza. Dzięki temu, salon staje się nieco bardziej kameralnym miejscem, w którym przyjemnie się odpoczywa, a jadalnia może nadal doskonale spełniać swoją rolą.
Jedną z dostępnych możliwości jest na przykład postawienie niewysokiej ścianki pomiędzy częścią wypoczynkową oraz stołem z krzesłami. Naturalnie musimy przy tym pamiętać, aby jej wygląd był dopasowany do stylu w jakim urządzone jest całe pomieszczenie. Bardzo modnym i ciekawie wyglądającym rozwiązaniem są także ażurowe panele. Tego typu elementy sprawdzają się jednak przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym.
 

 

Aranżacja salonu z jadalnią i kuchnią

W wielu mieszkaniach, zwłaszcza tych o niewielkim metrażu, wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie, jakim jest połączenie salonu z kuchnią i jadalnią. Jest ono bardzo praktyczne, a przy tym atrakcyjne wizualnie, gdyż fantastycznie otwiera przestrzeń i sprawia, że nie czujemy się w niej przytłoczeni.
Nowoczesna aranżacja salonu z jadalnią i kuchnią, w wielu przypadkach wykorzystuje stół, jako element oddzielający od siebie strefę wypoczynku oraz kuchnię. Jest to doskonałe rozwiązanie, które świetnie się sprawdza zarówno w niewielkich, jak i dużych przestrzeniach.
Bardzo modnym rozwiązaniem są też wyspy, które nie tylko fantastycznie wyglądają, ale również są bardzo funkcjonalne, Mogą one pełnić rolę dodatkowej przestrzeni do przygotowywania posiłków, blatu przy którym możemy usiąść, lub też barku. To w jaki sposób będzie wyglądała taka aranżacja salonu z jadalnią zależy zatem wyłącznie od nas samych. Warto przy tym także wspomnieć, że w większych wnętrzach, wyspa nie wyklucza również wykorzystania stołu z krzesłami. Może on wówczas stanąć tuż obok wyspy, lub stać się jej przedłużeniem.