• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Mały przedpokój - jak go urządzić?

Mały przedpokój - jasne kolory i dużo światła

Zapraszając gości do naszego domu, chcielibyśmy, aby docenili oni trud jaki włożyliśmy w jego urządzenie. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. A co zobaczą odwiedzające nas osoby tuż po wejściu do mieszkania? Oczywiście przedpokój. Nie możemy zatem absolutnie zaniedbywać tej przestrzeni. Mały przedpokój nie jest w tym przypadku żadną wymówką, ponieważ dostępne obecnie rozwiązania i inspiracje, jakie znajdziemy w internecie, stanowią doskonałą bazę do poradzenia sobie z jego aranżacją.
Nie od dziś wiadomo, że w małych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się jasne barwy. Nie inaczej jest zatem również w przypadku przedpokoi. Co jednak zrobić, jeśli nasz przedpokój jest nie tylko mały, ale także bardzo wąski i długi? Tajemnica tkwi w tonacji koloru zastosowanego na różnych ścianach. Te dłuższe warto pomalować na kolor biały, natomiast krótsze ściany pokryjmy farbą o kilka tonów ciemniejszą. Taka sztuczka sprawi, że mały przedpokój będzie sprawiał wrażenie znacznie bardziej przestrzennego.
Aranżacja małego przedpokoju nie umożliwia natomiast zastosowania na ścianach żadnych intensywnych kolorów lub dużych wzorów. Dajmy sobie również spokój ze wszelkiego typu okładzinami oraz flokowanymi tapetami, które spowodują, że przestrzeń wyda się jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości jest.
Większość przedpokoi, zwłaszcza tych w blokach, nie ma także dostępu do naturalnego światła. Z tego względu, tak naprawdę koniecznością jest zastosowanie w nich właściwego oświetlenia, które nie tylko pozwoli na swobodne korzystanie z pomieszczenia, ale także optycznie je powiększy. Dobrym pomysłem jest zatem zainstalowanie w małym przedpokoju kilku źródeł światła, które będą rzucały blask z różnych stron. Oprócz dość tradycyjnych kinkietów ściennych, możemy także zastosować taśmy led, halogeny, czy lampki stołowe, jeśli w przedpokoju jest stolik albo komoda.

Mały przedpokój - jak go urządzić?

Mały przedpokój - jak go urządzić?

Aranżacja małego przedpokoju - detale działające cuda

Mały przedpokój w bloku może sprawiać wrażenie nieco większego wnętrza, jeśli tylko zadbamy o pewne detale podczas jego urządzania. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie spraw z tego, jak duży wpływ na charakter i wygląd wnętrz, mają nawet niewielkie elementy ich wyposażenia. Warto się zatem o tym przekonać na własnej skórze.
Każdy mały przedpokój powinien być wyposażony w lustro. Najlepiej nie jedno i nie małe. O tym, że lustra doskonale powiększają optycznie każdą przestrzeń wie już chyba każdy. Dlatego, jeśli wciąż zastanawiamy się nad tym jak urządzić mały przedpokój, zainwestujmy w jak największych rozmiarów lustra. Wybierajmy jednak te z prostą ramą, lub nawet bez niej. Świetnym pomysłem jest także naklejenie na ścianę w przedpokoju lustrzanej mozaiki, która wygląda modnie i nowocześnie.
Meble również mogą nam pomóc w tym, aby nasz mały przedpokój w bloku wydawał się nieco większy. W tym przypadku stawiajmy na elementy wykończone na połysk, gdyż fantastycznie odbijają światło. A jeśli dodatkowo lubimy styl glamour, możemy sobie też pozwolić na zakup mebli ze srebrzystymi frontami oraz szklanymi wykończeniami.

Mały przedpokój - jak go urządzić?

Mały przedpokój - jak go urządzić?

Pomysł na mały przedpokój - meble wielofunkcyjne

Wybierając meble, które mają uzupełnić nasz mały przedpokój, pamiętajmy o tym by były one małe i wąskie. Nie chcemy przecież, aby nasi goście mieli wrażenie zagracenia tej niewielkiej przestrzeni. Co ważniejsze jednak, starajmy się wyposażyć to wnętrze w meble, które mogą spełniać więcej niż jedną funkcję. Na szczęście obecnie, producenci mebli mają w swoich oferta sporo produktów przeznaczonych stricte do niewielkich przedpokoi. Dzięki nim, aranżacja małego przedpokoju będzie znacznie łatwiejsza.
Dobrym wyborem są na przykład ławeczki do przebierania obuwia, które są także skrzynią pozwalającą na przechowywanie najróżniejszych rzeczy. Kupując natomiast komodę, postarajmy się wybrać taką, która ma przynajmniej 80 cm. Dzięki temu, będzie ona pełniła również rolę konsoli, na której postawimy kosmetyki czy zostawimy klucze. Dobrym pomysłem może się także okazać wiszący organizer, w którym przechowamy na przykład czapki i szaliki.

Mały przedpokój - jak go urządzić?

Mały przedpokój - jak go urządzić?