• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Trendy wnętrzarskie 2021

Trendy związane z aranżacją wnętrz zmieniają się z roku na rok, a czasami nawet z miesiąca na miesiąc, chociaż trzeba przyznać, że niektóre projekty są ponadczasowe. Czym zaskakuje nas rok 2021 w aranżacji wnętrz domowych i komercyjnych, co jest elementem "must have" we wnętrzach, i jaki styl najchętniej stosuje się w przestrzeniach mieszkalnych? Z pewnością rok 2021 jest próbą wyłamania się z powielanych od lat schematów i monotonnych aranżacji, m.in. jest to próba zrezygnowania z aranżacji biało-szarych i drewnianych, które na pozór ponadczasowe, z biegiem czasu robią się nudne. Tak więc ten rok to czas "szaleństwa" we wnętrzach, wprowadzenia różnorodnych akcentów kolorystycznych, które sprawią, że mieszkanie zyska na oryginalnym wykończeniu - nie będzie takie samo jak inne. Oczywiście wybierając nową gamę kolorystyczną, która podkreśli wystrój naszego pomieszczenia, trzeba pamiętać, aby zrobić to w sposób przemyślany, ponieważ wszystkie elementy powinny do siebie harmonijnie pasować.

Nowoczesne meble w stylu trendów...

Nowoczesne meble w stylu trendów wnętrzarskich 2021

Nowoczesne meble w stylu trendów...

Nowoczesne meble w stylu trendów wnętrzarskich 2021

 

Powrót do natury

Po ciężkim roku 2020, który większą część społeczeństwa zmusił do zachowania dystansu społecznego i pracy zdalnej, trendem w aranżacji wnętrz mieszkalnych będzie powrót do natury. Wnętrza w roku 2021 są przede wszystkim przestrzeniami przytulnymi, w których można się schronić przed współczesnym światem. Z drugiej strony są to przestrzenie osobiste, które nie tylko pozwalają nam się uspokoić, ale również zachęcą do kreatywnego rozwoju oraz działania. Jak już wspomnieliśmy, w roku 2021 liczy się powrót do natury, a więc stonowanych barw kolorystycznych nawiązujących do odcieni wody, ziemi, a także roślinnej zieleni. Dużą rolę odgrywają kolory delikatnych beżów i brązów, a także odcienie pomarańczy i szarości - są to dość bezpieczne kolory, dzięki którym we wnętrzach zapanuje przytulna atmosfera sprzyjająca zarówno pracy, jak i relaksowi. W aranżacjach wnętrz coraz częściej można odnaleźć dekor niebieski i zielony, które kojarzą nam się ze światem natury - takie zestawienie barw nie tylko wpłynie na naszą wewnętrzną energię, ale również pozwoli nam wyciszyć umysł. W przestrzeni salonu można wprowadzić wyraźne odcienie kolorystyczne w postaci stylowych mebli, np. sofy wypoczynkowej, która jest miejscem codziennego wypoczynku, a także spotkań rodzinnych.

Nowoczesna aranżacja salonu...

Nowoczesna aranżacja salonu wzorowana na trendach wnętrzarskich 2021

Nowoczesna aranżacja salonu...

Nowoczesna aranżacja salonu wzorowana na trendach wnętrzarskich 2021

 

Nie tylko naturalna kolorystyka...

Oprócz barw naturalnych ogromną rolę w aranżacji wnętrz w roku 2021 odgrywają naturalne materiały, a więc: drewno, wiklina, bambus, szkło, ceramika czy metal. Decydując się na meble drewniane, warto zastanowić się nad wykończeniem ich w estetyce rustykalnej, a także nad wyborem modelu wykonanego z niepomalowanego surowca, a więc w naturalnym kolorze o widocznym usłojeniu. Coraz większą popularność zyskuje szkło, ale nie tylko w przypadku nowoczesnych mebli, lecz również jako element wykończenia ścian, czy nawet podłóg. W przestrzeni nawiązującej do natury nie może zabraknąć elementów plecionych, np. lustra, które będzie pasowało do nowoczesnych aranżacji w klimacie boho lub vintage. Aby nie przytłoczyć tworzonej aranżacji wnętrza, warto postawić na szklane blaty stołów o transparentnym wykończeniu - wprowadzą one do aranżacji elegancki charakter, a także aspekt lekkości. Szkło doskonale będzie prezentować się z elementami metalowymi, które świetnie odnajdą się w przestrzeniach industrialnych.

Nowoczesne meble wnętrzarskie w...

Nowoczesne meble wnętrzarskie w trendach 2021

Nowoczesne meble wnętrzarskie w...

Nowoczesne meble wnętrzarskie w trendach 2021

 

Ekologia i DIY

Rok 2021 w aranżacji wnętrz to nawiązanie do piękna natury, a więc powinien być on zachętą do prowadzenia ekologicznego stylu życia. Ekologia we wnętrzarstwie związana jest z kupnem mebli wykonanych z biologicznych i naturalnych materiałów, które będą ulegać łatwemu rozkładowi. Dużą popularnością cieszą się meble z recyklingu, a także meble wykonane samodzielnie z niepotrzebnych kawałków drewna, metalu czy starych palet. Do łask wracają znowu przedmioty vintage, czyli przedmioty z duszą, które można znaleźć w antykwariatach i darować im drugie życie. Przypadkowo znalezione drobiazgi z minionych epok warto łączyć z estetyką nowoczesną, a także pamiętać o umiarze i zdrowym rozsądku, żeby uniknąć efektu zagracenia przestrzeni.

Nowoczesne meble w stylu...

Nowoczesne meble w stylu trapielowym będące częścią trendów wnętrzarskich 2021

Nowoczesne meble w stylu...

Nowoczesne meble w stylu trapielowym będące częścią trendów wnętrzarskich 2021

 

Łagodne kształty

Dużą popularnością w aranżacji wnętrz w roku 2021 cieszą się opływowe kształty mebli, które podkreślają wyjątkowo przytulny charakter przestrzeni. Będzie to dość istotna zmiana, ponieważ do tej pory na salonach królowały minimalistyczne bryły o kształcie brył geometrycznych. W tym roku większym powodzeniem cieszą się meble o subtelnie zaokrąglonych krawędziach, w parze z nimi chodzą aksamitne obicia wzbogacone o dekoracyjne pikowania lub przeszycia. Chętnie wykorzystywane w przestrzeni salonu lub gabinetu są miękkie dodatki o zaokrąglonych kształtach, np.  pufy czy podnóżki.

Nowoczesne minimalistyczne meble...

Nowoczesne minimalistyczne meble będące częścią trendów wnętrzarskich 2021

Nowoczesne minimalistyczne meble...

Nowoczesne minimalistyczne meble będące częścią trendów wnętrzarskich 2021

 

Jaka estetyka będzie królować?

Pośród wielu stylów wykończenia wnętrz w roku 2021 szczególnie rozwija się estetyka boho oraz art déco. Estetyka boho niesie ze sobą zamiłowanie do mebli wykonanych z naturalnych materiałów, a także stylowych ozdób o oryginalnym wykończeniu. Styl boho często łączony jest z estetyką skandynawską, dzięki czemu nie trzeba robić całkowitego remontu wnętrza, aby być na bieżąco z trendami, lecz wystarczy wprowadzić do pomieszczenia odpowiednie dodatki, np. plecionki i rośliny. Czym natomiast charakteryzuje się styl art déco? To nawiązanie do płynnych i eleganckich linii oraz mebli wykończonych miękkimi w dotyku materiałami. Art déco to stylistyka, która od wielu lat przewija się w aranżacjach wnętrz.

Nowoczesne meble według trendów...

Nowoczesne meble według trendów wnętrzarskich 2021

Nowoczesne meble według trendów...

Nowoczesne meble według trendów wnętrzarskich 2021