• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Chaise longue czyli szezlong

Szezlong wywodzi swoją nazwę od francuskiego chaise longue. Jest to rodzaj kanapy w formie wydłużonego fotela. Największą popularnością cieszył się w okresie rokoko. A czy dziś szezlong wciąż jest modny?

Klasyczne modele

Szezlong to niewątpliwie bardzo ciekawy mebel, który przykuwa wzrok, ale czy współcześnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz? Zdecydowanie tak! Piękne formy sprawiają, że szezlong podkreśla charakter wnętrza. Klasyczne modele wyglądają dostojnie i majestatycznie, mają piękne zdobienia i prezentują się niezwykle okazale. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu barokowym, chociaż nie tylko. Warto rozważyć wstawienie takiego klasycznego szezlongu w kolorze białym do nowocześnie zaprojektowanego wnętrza – efekt może być zaskakująco pozytywny. Charakterystyczna forma mebla w nowoczesnej bieli stanie się dopełnieniem bardzo efektownej aranżacji.

Nowoczesne formy

Miłośnicy awangardowych wnętrz mogą pokusić o bardziej modernistyczne modele, w których królują proste formy i nowoczesne materiały np. aluminium. Meble te dostępne są w bardzo bogatej kolorystyce – od surowych szarości i popieli przez ponadczasową biel i czerń, aż po bardziej szalone zestawienia.

komfortowy szezlong w nowoczesnym...

komfortowy szezlong w nowoczesnym wnętrzu

Elegancki szezlong na tle białych...

Elegancki szezlong na tle białych ścian

Komfort i wygoda

Oprócz niezaprzeczalnych zalet wizualnych, szezlongi są także po prostu bardzo wygodnymi meblami. Zastosowanie nowoczesnych wypełnień oraz materiałów obiciowych (tkanina, skóra) połączone z ergonomią kształtu samego mebla sprawia, że szezlong staje się miejscem, w którym chce się spędzać czas. Na szezlongu można oddać się chwili relaksu przy filiżance dobrej herbaty lub słuchając ulubionej muzyki. To także doskonała propozycja dla miłośników książek – na szezlongu można  wygodnie się ułożyć i oddać się pasjonującej lekturze. Szezlong to mebel o długiej historii, który doskonale sprawdzi się we współczesnych wnętrzach.

Przeczytaj także: Wygodny fotel bujany - dlaczego warto go mieć?