• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafa do pokoju dziecięcego - jaka powinna być?

Urządzanie pokoju dziecięcego jest z jednej strony niezwykle przyjemne, zaś z drugiej nieco stresujące. Rodzice często obawiają się, że ich wybory niezbyt trafnie definiują dziecięce wyobrażenie o własnym pokoju. Co więcej, meblowanie pokoju dla pociechy musi być bardzo dobrze przemyślane i uwzględniać dynamiczne zmiany w życiu młodego człowieka. Jednym z najważniejszych mebli w tym przypadku jest szafa do pokoju dziecięcego. Jaka powinna być i czym musi się charakteryzować, aby nie tylko stała się praktycznym meblem, ale również cieszyła nasze dziecko?

Szafa do pokoju dziecięcego musi być po pierwsze funkcjonalna, po drugie zawsze na czasie, a po trzecie powinna „dorastać” razem z naszym dzieckiem. Spełnienie tych wszystkich wymogów uczyni pokój dziecka dobrą inwestycją, która nie straci na aktualności przez lata. Dowiedz się o najważniejszych aspektach szafy w pokoju dziecięcym i oszczędź sobie niepotrzebnego stresu podczas wyposażania pokoju Twojej pociechy.

wyniki propozycji szaf do pokoju...

wyniki propozycji szaf do pokoju dziecięcego

wyniki propozycji szaf do pokoju...

wyniki propozycji szaf do pokoju dziecięcego

 

Funkcjonalna szafa do pokoju dziecięcego

Śmiało możemy stwierdzić, że szafa do pokoju dziecięcego to najbardziej funkcjonalny mebel bez względu na wiek dziecka. Odpowiednio dostosowana, powinna pomieścić wszystkie ubrania, okrycia wierzchnie na cały rok, a dodatkowo powinna znaleźć się w niej przestrzeń na przechowywanie zabawek. Szafa z pewnością przyczyni się do utrzymania porządku w pokoju młodego człowieka i odpowiednio wypełni przestrzeń, czyniąc go przytulnym miejscem przeznaczonym do zabawy, nauki i odpoczynku.

Praktyczna szafa do pokoju dziecięcego to uniwersalny mebel na długie lata. Dopasowanie jej zależy od ilości przestrzeni, którą dysponujesz w pokoju dziecka. Nie ma reguły, czy lepiej wybrać szafę przesuwną czy otwieraną w sposób tradycyjny, jednakże warto, żeby była dość głęboka i bardziej szeroka niż wysoka. W takiej szafie dziecko poradzi sobie lepiej bez Twojej pomocy, a to może pozytywnie wpłynąć na jego samodzielność od najmłodszych lat.

Kolorowa szafa dziecięca ze...

Kolorowa szafa dziecięca ze skrzydłami w pokoju dziecięcym

kolory i wzory szafy do pokoju...

kolory i wzory szafy do pokoju dziecięcego

Szafa do pokoju dziecięcego, która wygląda dobrze

Szafa do pokoju dziecięcego wbrew pozorom nie powinna być zbyt kolorowa i bajkowa. Warto postawić na uniwersalny mebel o prostym wzornictwie z bardzo prozaicznego powodu – posłuży dziecku dłużej. W dziecięcych przestrzeniach również całkiem nieźle prezentują się szafy w stylu nowoczesnym. Łatwo jest je połączyć zarówno z dziecinnym obliczem pokoju, jak i z młodzieżowym, kiedy będziemy zmuszeni dokonać lekkiej korekty w aranżacji.

Szafa do pokoju dziecięcego może również zostać wyposażona w lustro. To przydatny element, szczególnie na późniejszych etapach dorastania. Co więcej, lustro może inspirować i zachęcać małe dziewczynki do samodzielnego doboru codziennych stylizacji. Lustro w pokoju dziecięcym jest przykładem sytuacji win-win. Dobrze się prezentuje, a dodatkowo poprawnie stymuluje rozwój dziecka i jego marzeń.

Kolorowa i funkcjonalna szafa do...

Kolorowa i funkcjonalna szafa do pokoju dziecięcego

Kolorowa i funkcjonalna szafa do...

Kolorowa i funkcjonalna szafa do pokoju dziecięcego

 

Czy szafa do pokoju dziecięcego może być rozwiązaniem na długie lata?

Szafa do pokoju dziecięcego nie tylko może, ale powinna być rozwiązaniem na długie lata. Musimy mieć na uwadze, że pokój dziecięcy zazwyczaj służy młodemu człowiekowi do osiągnięcia pełnoletności bądź ukończenia szkoły średniej. Wiadomym jest, że będzie się on zmieniał i dorastał razem z naszą pociechą, ale pewne elementy, takie jak szafa będą zapewne do tego czasu niezmienne.

Szafy o klasycznym kształcie oraz stonowanym kolorze są zawsze ponadczasowym wyborem. Kolorowe meble są bardzo ładne i efektowne, ale posłużą jedynie przez kilka lat. Jasna, drewniana szafa spełni potrzeby zarówno malucha, jak i nastolatka. Szafa powinna być więc klasycznym meblem, który jest odporny na zniszczenia i upływ czasu.

Szafa dziecięca w nowoczesnym...

Szafa dziecięca w nowoczesnym projekcie

Szafa dziecięca w nowoczesnym...

Szafa dziecięca w nowoczesnym projekcie

 

Gdzie szukać odpowiednich szaf do pokoju dziecięcego?

Wiemy już, jak powinna się prezentować i jakie powinna spełniać funkcje odpowiednia szafa do pokoju dziecięcego. Teraz należy odpowiedzieć na pytanie - gdzie takich mebli szukać? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem są sklepy internetowe. Oferują one bardzo obszerną ofertę, więc znalezienie idealnej szafy powinno być kwestią zaledwie kilkunastu minut przed komputerem. Nie zwlekaj i podaruj swojemu dziecku wymarzony pokój już dziś.