• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje do pokoju dziecka – jak ozdobić pokój malucha?

Urządzanie pokoju Twojej pociechy to na pewno bardzo ekscytujące zadanie, ale również wymaga dokładnego przemyślenia oraz zaplanowania, aby poszczególne elementy nie tylko do siebie pasowały, ale również stworzyły inspirującą przestrzeń do rozwoju. Dekoracje do pokoju dziecka powinny być nie tylko ładne, ale również funkcjonalne. Pokój dziecka nie powinien być przestrzenią zagraconą, w której za dużo jest niepotrzebnych przedmiotów. Co więcej, oprócz praktycznego wymiaru, pokój malucha jest ściśle powiązany z kwestią jego bezpieczeństwa. Zadbaj więc, aby dekoracje do pokoju dziecka nie zrobiły mu krzywdy, kiedy zostanie w nim samo.

Jakie więc powinny być idealne ozdoby, które stworzą bajeczny klimat w pokoju Twojego malucha, przydadzą mu się na co dzień oraz nie spowodują niebezpieczeństwa? Tutaj kłaniają się miękkie poduchy i pluszaki, a tych przecież nie może zabraknąć w dziecięcej przestrzeni. Co więcej, pokój małego człowieka powinien być wyposażony w dywan, bo jak bawić się bez niego na podłodze. Na koniec warto jeszcze dobrać nietuzinkowe lampy, które z pewnością przyczynią się do stworzenia wyjątkowego klimatu.

Przytulne meble do pokoju dziecka

Przytulne meble do pokoju dziecka

Przytulne meble do pokoju dziecka

Przytulne meble do pokoju dziecka

 

Najczęściej wybierane dekoracje do pokoju dziecięcego

Jakie są najczęściej wybierane dekoracje do pokoju dziecięcego? Rodzice niezmiennie od lat sięgają po różnego rodzaju poduchy i przytulanki. Chyba każdy z nas miał je w swoim pokoju, dlatego to sprawdzony pomysł na nadanie pomieszczeniu dziecięcego charakteru. Co więcej, niezwykle popularne są napisy z imieniem pociechy. Litery umieszczone nad łóżeczkiem od razu pozwolą nam poznać, że jesteśmy w pokoju malucha.

Rodzice często sięgają po obrazy oraz umieszczają fotografie w ramach. To również nieśmiertelny sposób na podkreślenie indywidualności wnętrza w bardzo prosty sposób. Dzisiejsi producenci dostarczają nam szereg produktów w różnych rozmiarach, przedstawiający nieograniczony wachlarz motywów. Bez nich ściany dziecięcych pokojów byłyby nudne i niczym nie odróżniały się od innych pomieszczeń w domu.

Kolorowe meble w pokoju dziecka

Kolorowe meble w pokoju dziecka

Kolorowe meble w pokoju dziecka

Kolorowe meble w pokoju dziecka

 

Dekoracje do pokoju dzieci, których nie może zabraknąć

Jakie są dekoracje do pokoju dzieci, których wręcz nie może zabraknąć? Po pierwsze dywan. Czym dziecko jest młodsze tym częstszy jest jego kontakt z podłogą. Wyposażenie pokoju w dywan stworzy mu komfortowe warunki do nauki chodzenia oraz w późniejszych etapach do bezpiecznej zabawy. Wybierając dywan do pokoju dziecięcego, możesz zastanowić się nad modelem, który jednocześnie stanie się dodatkową zabawką. Wyrysowane miasto, ulica, klasy, a może twister? Wybór należy do Ciebie, ale z pewnością każda z tych rzeczy może stać się przydatna.

Dobre oświetlenie pokoju dziecięcego to kolejny niezwykle ważny element, o którym nie można zapomnieć. Dekoracje do pokoju dziecka w postaci fikuśnych lamp stały się już standardem. Mała lampka nocna w kształcie chmurki, kwiatka albo wyścigówki – proszę bardzo, Twoja pociecha z pewnością ją pokocha. Co więcej, postaw na bajkowe żyrandole, które z pewnością odświeżą dziecięce wnętrze i uwolnią je od nudy.

Kolorowe meble dla dzieci do pokoju...

Kolorowe meble dla dzieci do pokoju malucha

Kolorowe meble dla dzieci do pokoju...

Kolorowe meble dla dzieci do pokoju malucha

 

Dekoracje do pokoju dziecka dla dziewczynek

Jakie dekoracje do pokoju dziewczynek są polecane zawsze i wszędzie? Przede wszystkim dobrze sprawdzą się tutaj naklejki z ulubionymi motywami dziewczynek. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim na elastycznym dopasowywaniu się do aktualnych potrzeb. Co więcej, naklejki to całkiem niedrogi sposób na stworzenie nietuzinkowych aranżacji, a do tego w łatwy sposób można się ich pozbyć bądź wymienić. Co więcej, w pokoju dziewczęcym nie może zabraknąć domku dla lalek, a ten z pewnością stanie się ozdobą samą w sobie.

Dekoracje do pokoju dziecka dla chłopców

Dekoracje do pokoju dziecka dla chłopców podobnie jak do pokoju dziewczynek mogą zostać połączone z ciekawymi naklejkami. Co więcej, w pokoju chłopca ważnym elementem może okazać się kolejka. To nie tylko inspirująca zabawka - to również wyjątkowa ozdoba, o której Twoja pociecha będzie pamiętała przez długie lata.

Zastanów się, jakie ozdoby do pokoju dziecięcego znacznie podniosą jego wartość estetyczną oraz stworzą Twojemu maluchowi idealne warunki do rozwoju.

Kolorowe meble do pokoju...

Kolorowe meble do pokoju dziecięcego

Kolorowe meble do pokoju...

Kolorowe meble do pokoju dziecięcego