• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Hoker barowy – czy tylko do baru?

Dlaczego pierwszym skojarzeniem, kiedy słyszymy hoker barowy jest knajpa pełna ludzi? Czy hoker barowy może sprawdzić się tylko w takiej przestrzeni? Oczywiście, że nie! Hokery są również doskonałym wyposażeniem naszej kuchni bądź salonu. Umieszczenie takiego mebla w swojej przestrzeni, uczyni je miejscem nowoczesnym, które nie boi się bezkompromisowych rozwiązań. Co więcej, hoker barowy może występować w różnych wariantach, więc na pewno z łatwością dopasuje się do każdej stylizacji oraz nada twojemu mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru.

Hoker barowy jest również sposobem na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni w mniejszych mieszkaniach. Mieszkania typu studio, w których salon jest jednocześnie kuchnią, jadalnią i sypialnią potrzebuje zaplanowania każdego centymetra kwadratowego przestrzeni. Hokery barowe są w takiej sytuacji niezwykle przydatne, ponieważ pozwalają na spożywanie posiłków w komfortowych warunkach. Zazwyczaj dostawimy je do wysokiej wyspy kuchennej, która jest nierzadko elementem łączącym przestrzeń salonu z przestrzenią kuchenną.

Hoker barowy i jego charakterystyka

Czym właściwie charakteryzuje się hoker barowy? To bardzo wysoki stołek, który dostawiany jest do wysp kuchennych albo barów. Hoker barowy zazwyczaj ma w okolicach metra wysokości i składa się z dwóch części. Pierwsza to siedzisko, które występuje w nieograniczonej ilości wariantów i wzorów, drugi to nogi – cztery, trzy bądź jedna, w zależności od tego co wybierzemy dla naszego salonu. Hoker barowy charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem, które idealnie wpisuje się w ideę modernistycznego salonu. Hokery barowe stwarzają szansę na zbudowanie niepowtarzalnego klimatu w twoim domu, bez znaczenia jaki rodzaj aranżacji dopełniają.

Hokery barowe są również nazywane po prostu stołkami barowymi i nie ma w zasadzie w tym nic dziwnego, gdyż kształtem przypominają stołki nieco większych rozmiarów. Siedzenie na hokerze z pozoru może wydawać się niekomfortowe, jednakże z pozorami bywa tak, że czasami się mylą. Spożywanie posiłków na hokerach jest świetnym pomysłem, ponieważ pozostajemy w wyprostowanej sylwetce, co pozytywnie wpływa na wszelkie procesy trawienne oraz przede wszystkim nasz kręgosłup.

Hoker barowy z oparciem, czy hoker barowy na kółkach?

Jaki stołek barowy będzie lepiej pasował do naszego mieszkania - hoker barowy z oparciem, czy hoker barowy na kółkach? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ obydwa produkty mają wiele zalet i znacznie się od siebie różnią. Hoker barowy z oparciem jest wygodniejszy dla naszych pleców, siadając na niego możemy czuć się stabilnie i pozostać w takiej pozycji przez długie godziny. Hoker barowy na kółkach jest zaś synonimem mobilności. Daje nam nieograniczone pole do popisu, jeżeli nudzi nas statyczne siedzenie i okazuje się niezwykle przydatny podczas domowych imprez.

Należy jednak wiedzieć, że nie powinno łączyć się wykorzystania obydwu mebli w jednej przestrzeni. To po pierwsze nie wygląda dobrze, a po drugie jest niefunkcjonalne. Aranżując przestrzeń musimy mieć na względzie nie tylko estetykę, ale również przydatność rozwiązań, dlatego musisz zastanowić się czego właściwie oczekujesz od swojego hokera.

Hoker barowy czarny, hoker barowy szary, hoker barowy biały, a może po prostu hoker barowy drewniany?

Teraz należy rozważyć wygląd naszego hokera. Po pierwsze zastanówmy się nad materiałem, z którego został wykonany. Najbardziej popularny ze wszystkich okazuje się hoker barowy drewniany. To klasyka, która dobrze sprawdza się zarówno w tłocznych barach, jak i przytulnych mieszkaniach. Drewniany hoker charakteryzuje się nieprzemijalnym wzornictwem oraz dużą odpornością na zniszczenia i niekorzystne działanie czasu. Kolejnym bardzo często spotykanym typem jest hoker metalowo-plastikowy. To połączenie siedziska wykonanego z materiałów sztucznych oraz metalowych nóg. To modernistyczne połączenie, które zawsze efektywnie wygląda w nowoczesnych przestrzeniach. Taki hoker jest nie tylko meblem, który należycie spełnia wszystkie swoje funkcje, ale również staje się designerskim dodatkiem do wnętrza.

Nie bez znaczenia pozostaje również barwa. Prawdziwa klasyka to hoker barowy czarny. To elegancki mebel, który z łatwością dostosowuje się do każdego rodzaju aranżacji. Jego przeciwieństwem kolorystycznym jest hoker barowy biały, który jest hitem wszelkich mieszkań w stylu skandynawskim. Jego fenomen polega na łatwym dostosowaniu się do specyfiki pomieszczenia oraz reszty mebli. Ostatnimi czasy również dość sporym zainteresowaniem cieszy się hoker barowy szary. To kolor dość neutralny, który może podkreślić zarówno nowoczesny, jak i klasyczny rodzaj przestrzeni.

Gdzie szukać wyjątkowych hokerów barowych?

Hoker barowy, aby służył nam przez lata musi być z pewnością wyjątkowy, ale gdzie możemy go znaleźć? Oczywiście w internecie! Bogata oferta sklepów internetowych prezentuje stołki barowe o ciekawym wzornictwie oraz niepowtarzalnym charakterze. Co więcej, zakup hokera jest całkiem przystępnym cenowo sposobem na odświeżenie swojego wnętrza i wprowadzenie elementu zaskoczenia.