• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jadalnia w stylu prowansalskim – sielskość i wygoda

Jadalnia – przestrzeń dla Ciebie i Twojej rodziny

Miejsce, w którym spożywamy posiłki ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Czasem warunki lokalowe nie pozwalają nam na żadne odstępstwa od reguły i wtedy jesteśmy skazani na jedzenie w kuchni. Niektórzy nawet to lubią. Zdecydowana większość z nas chciałaby jednak dysponować miejscem, w którym będzie mogła spędzić czas z rodziną. Szczęśliwi są ci, którzy mogą pochwalić się własną jadalnią.

Jadalnia stanowi przestrzeń do spożywania pokarmów w towarzystwie najbliższych, znajomych. Warto urządzić ją w ten sposób, by czas spędzony na jedzeniu, będący okazją do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, mijał nam jeszcze milej. Nawet najsmaczniejszy posiłek nie będzie cieszył podniebienia, gdy będziemy go spożywać w niechlujnie zagospodarowanej, urządzonej bez pomysłu jadalni. Czasowy brak inspiracji nie zwalnia nas od myślenia.

Jadalnia szyta na miarę

Jadalnia w stylu prowansalskim to połączenie elegancji i oryginalności. Przypomina nieco rustykalne wnętrza, przywołując wspomnienia sielskiego, domowego klimatu. Jadalnia w stylu prowansalskim ma w sobie coś wiejskiego, a jednocześnie wykwintnego. Przywodzi na myśl francuską estetykę, z całą jej stylową formą. To jadalnia dla wymagających – tych, co cenią sobie szyk i odwołanie do uniwersalnych wzorców estetyki.

Utrzymana w stylu retro jadalnia w stylu prowansalskim to odpowiedź na potrzeby szerokiej rzeszy użytkowników. Stworzenie przestrzeni utrzymanej w tej konwencji jest ciekawym, choć czasem pracochłonnym zajęciem. Jadalnia w stylu prowansalskim daje wręcz nieograniczone możliwości korzystania z dostępnych mebli, przy założeniu, że będą one w odpowiedni sposób kompletowane. Nasza jadalnia nie może być zbiorowiskiem niepotrzebnych elementów.

meble do jadalni w stylu...

meble do jadalni w stylu prowansalskim

meble do jadalni w stylu...

meble do jadalni w stylu prowansalskim

 

Styl prowansalski – od ogółu do szczegółu

Styl prowansalski rządzi się swoimi prawami. Czuć w nim powiew sielskości. Całość wnętrza jadalni utrzymanej w tej stylistyce może się wydawać niektórym przytłaczająca. Nie sposób jednak odmówić uroku tak zaprojektowanej przestrzeni. To, co pozornie jest ciężkie i zmanierowane, w rzeczywistości ma wiele zalet. Jadalnia w stylu prowansalskim urządzona jest z dbałością o każdy szczegół.

Jadalnia w stylu prowansalskim powinna być jasna, pastelowa i ciepła. Z założenia ma przywodzić na myśl sielskie, domowe klimaty. To forma bezpretensjonalna, pełna uroku, przytulna i możliwie jak najbardziej naturalna. Meble w jadalni urządzonej w stylu prowansalskim będą białe, beżowe, pastelowe. Niebagatelną rolę pełnią tu dodatki: kosze, poduszki, obrusy, firanki.

meble do jadalni w stylu...

meble do jadalni w stylu prowansalskim

meble do jadalni w stylu...

meble do jadalni w stylu prowansalskim

 

Jadalnia – to nie tylko stół i krzesła

W czasach, gdy każda wolna chwila jest na wagę złota, wspólne obiady, kolacje czy weekendowe śniadania są wręcz celebrowane. Jeśli należysz do osób, które oprócz walorów smakowych, cenią sobie wrażenia estetyczne, to przemyśl urządzenie swojej jadalni w stylu prowansalskim. Jeśli zamierzasz się ograniczyć tylko do stołu i krzeseł, to jesteś w błędzie. Jadalnia w stylu prowansalskim wymaga kredensu, witryny i mnóstwa dodatków.

W jadalni nie może zabraknąć kuchennego kredensu do przechowywania zastawy stołowej. Nierzadko spotkasz tu komody oraz wiszące szafki. Jadalnia w stylu prowansalskim nie obędzie się bez przeszklonej witryny, wypełnionej ozdobnymi naczyniami. Nie zobaczysz tu typowego stołu. Równie finezyjne będą krzesła. W jadalni w stylu prowansalskim króluje drewno i naturalne tkaniny. Styl prowansalski kocha zabiegi postarzające.

meble jadalniane w stylu...

meble jadalniane w stylu prowansalskim

meble prowansalskie w przestronnej...

meble prowansalskie w przestronnej jadalni

Jadalnia, do której będziesz chciał wracać

Jadalnia w stylu prowansalskim kojarzy się z ciepłem domowym. Stosowane kolory są stonowane, nigdy krzykliwe. Meble z pewnością będą drewniane, często bielone i celowo postarzane. Proste, a jednocześnie wyrafinowane. Mają wprowadzać atmosferę sielskiej wsi, tworzyć przyjazny klimat. Aranżując wnętrze w stylu prowansalskim trzeba pamiętać, że powinna być jasna i pogodna, a do tego przytulna i możliwie jak najbardziej naturalna.

Nie masz pomysłu na swoją jadalnię? Znajdź go na stronie www.meble.pl. Wybierz meble, które pozwolą Ci stworzyć jadalnię w prowansalskim stylu. Poczuj powiew Francji w swoim mieszkaniu. Przekonaj się, jak jasne wnętrza oddziałują na Twoje samopoczucie. Pozwól się oczarować urokliwym wnętrzom, zaprojektowanym tak, by cieszyć oko i duszę.

ścieżka do zdrowego lekkiego...

ścieżka do zdrowego lekkiego stołu i krzesła w stylu prowansalskim

ścieżka do zdrowego lekkiego...

ścieżka do zdrowego lekkiego stołu i krzesła w stylu prowansalskim