• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Biały kredens - stylowa gwiazda wśród mebli

Wspomnienie kuchni babci

Kredens to mebel kojarzący się ze starymi czasami. Dawne czasy cechowały się prostotą, minimalizmem, ale także pięknym wzornictwem. Biały kredens kojarzy się nam z babcią, która chowała w nim wszystkie swoje porcelanowe skarby, a także wyciągała z niego tak wyczekiwane przez nas słodkości. Kredensy białe przeżywają właśnie swój wielki powrót. Stały się jednym z najmodniejszych mebli i uświetniają swoją obecnością wiele wnętrz.

Babcia to jedno z lepszych wspomnień dzieciństwa. Jej kuchnia zawsze pachniała najsmaczniejszymi obiadami, a regał pełen był najlepszych słodyczy. Oprócz zapachu, wspomnienie o babci, dopełnia obraz kuchennego, białego kredensu w stylu rustykalnym. Moda na tego typu meble wraca, dlatego kredens jest teraz bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrz.

biały kredens elegancki i stylowy...

biały kredens elegancki i stylowy mebel

elegancki biały kredens w...

elegancki biały kredens w nowoczesnym wnętrzu

Moda na kredensy białe wraca

Kredens biały w stylu retro, to pożądany dzisiaj mebel, za który wielu koneserów i znawców jest w stanie zapłacić naprawdę niemałe pieniądze. Starodawne meble osiągnęły niezwykłą wartość, zarówno sentymentalną jak i materialną. Szczęściarze mogą pozwolić sobie na zakup oryginalnego starocia, ale każdy amator kredensów białych może znaleźć coś odpowiedniego na własną kieszeń.

Popularne jest nie tylko odnawianie starych mebli, ale także postarzanie nowych. Efekt starocia osiąga się metodą decoupage. Dzięki tej metodzie każdy przeciętny mebel zmienić można w oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. A dzięki tak przerobionym meblom, można nadać mieszkaniu prawdziwy niepowtarzalny styl.

Posiadasz biały kredens? Wykorzystaj go!

Jesteś szczęśliwym posiadaczem starego kredensu, ale nie za bardzo wiesz, co z nim zrobić, żeby pasował do Twojego mieszkania? Stare kredensy są teraz na wagę złota, to pożądane meble nadające smaku każdemu wnętrzu. Kredens drewniany biały lub w innym kolorze możesz łatwo odnowić, nadając mu całkowicie nowe życie.

Zmiana w wyglądzie kredensu, by nadać mu odpowiedniego charakteru, wymaga naprawdę niewielkiego wysiłku, a efekty są zaskakująco satysfakcjonujące. Wystarczy kilka chwil i drobnych prac, aby nadać białemu, staremu kredensowi niepowtarzalny charakter i dopasować go do stylu panującego w mieszkaniu.

stylowy biały kredens jako element...

stylowy biały kredens jako element dekoracji wnętrza

stylowy biały kredens jako element...

stylowy biały kredens jako element dekoracji wnętrza

 

Zrób to sam, czyli jak nadać nowe życie staremu kredensowi

Aby ze starego kredensu stworzyć nowy, modny regał, wystarczy wykorzystać niewysoki kredens drewniany biały o regularnym rozłożeniu półek, najlepiej kwadratowych. Metamorfozę rozpocząć należy od przetarcia kredensu papierem ściernym, a następnie pomalować go białą lub inną wybraną farbą, dopasowując kredens do reszty wyposażenia pomieszczenia.

Niewysoki kredens przerobić można także w prosty sposób na praktyczny regał. Potrzebujesz jedynie samoprzylepnej okleiny korkowej. Okleinę przyciąć należy na szerokość najdłuższej, górnej półki i dokładnie ją dokleić. Podobnie trzeba postąpić z mniejszymi półkami. Na gotowym regale można poustawiać talerze i szklanki, a na samej górze wyłożyć przysmaki dla przybyłych gości.

elegancki biały kredens w...

elegancki biały kredens w przestrzeni mieszkalnej

elegancki biały kredens w...

elegancki biały kredens w przestrzeni mieszkalnej

 

A co zrobić z nowym kredensem?

Aby osiągnąć wrażenie antyku, wielu z właścicieli swoje kredensy białe przeciera papierem ściernym. Gdy pod dominującą farbę położy się ciemniejszy odcień, podczas przecierania przebije on w niektórych miejscach, doskonale imitując stare drewno. Sprawia to wrażenie, że mebel przeżył dużo więcej niż świadczyłaby o tym jego metryka. Taka praktyka nadaje też meblom niepowtarzalnego charakteru i wartości większej niż nowy mebel z sieciówki.

Dzięki tego typu sposobom można zarówno nowy jak i stary kredens idealnie wkomponować i dostosować do jednego z wielu z modnych stylów.

Gwiazda wśród mebli, czyli wykorzystaj swój biały kredens

Kredens biały zarówno w wersji oryginalnej, jak i przerobiony przez Ciebie, doskonale sprawdzi się jako punkt główny salonu. Wykorzystaj jego niezwykłość, by zwrócić oczy wszystkich gości w jego stronę. To mebel, który budzi podziw, ponieważ jest tak praktycznym jak i atrakcyjnym meblem.

Kredens, zwłaszcza drewniany biały, to punkt mieszkania, który niewątpliwie skupi spojrzenia wszystkich gości. To serce mieszkania, które tym więcej będzie dla Ciebie znaczyć, im więcej w niego włożysz pracy, czasu i wysiłku. A pamiętaj, że już przy niewielkiej dawce pracy, biały kredens staje się pięknym i wartościowym meblem.

stylowy biały kredens w otoczeniu...

stylowy biały kredens w otoczeniu mebli

biały kredens urządzenie wnętrz

biały kredens urządzenie wnętrz

Kredensy białe u zaufanego sprzedawcy

Zależy nam, żebyś mógł dobrać odpowiedni biały kredens pasujący do Twojego mieszkania. Zebraliśmy najlepsze kredensy o najwyższej jakości, aby jak najlepiej spełniły Twoje oczekiwania. Nasza oferta zawiera meble niezwykłe zarówno w obecnym ich stanie, jak i nadające się do przeróbki, by nabrały pożądanego przez Ciebie stylu.

Rozejrzyj się po naszym sklepie, porównaj produkty i wybierz wyjątkowy, i odpowiedni dla Ciebie oraz Twojego mieszkania biały kredens. Przygotowaliśmy również parę wskazówek dotyczących białego kredensu, z którymi zapoznać się możesz na naszym blogu. Zapraszamy na zakupy!

stylowy biały kredens jako...

stylowy biały kredens jako centralny punkt wystroju wnętrza

stylowy biały kredens jako...

stylowy biały kredens jako centralny punkt wystroju wnętrza