• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Sofa na wysokich nogach – jak umieścić ją w swojej przestrzeni?

Odpowiednie, satysfakcjonujące zagospodarowanie przestrzeni może być nie lada wyzwaniem i powodować wiele kłopotów. Wybór właściwych mebli, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również dobrze wpiszą się w specyfikę naszego pomieszczenia jest prawdziwą sztuką i wymaga dotarcia do głęboko ukrytych rozwiązań. Trendy zmieniają się bardzo szybko i stale zmuszają nas do dobrego planowania już na samym początku zakupu.

Sofa jest zwykle sercem każdego salonu. Wybór jej nie należy do rzeczy łatwych, a producenci i ich bogate oferty nie ułatwiają zadania konsumentom. Ostatnim hitem okazuje się sofa na wysokich nogach. To bardzo elegancki mebel, w który warto wyposażyć nowoczesną przestrzeń. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się o niej czegoś więcej znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Poniższy artykuł opowie Ci o jej funkcjonalności oraz aranżacjach, które idealnie połączą się z tego typu kanapą.

minimalistyczne wnętrze z sofą na...

minimalistyczne wnętrze z sofą na wysokich nogach

Sofa z wysokimi nogami dopasowana...

Sofa z wysokimi nogami dopasowana do wnętrza salonu

Sofa na wysokich nogach i jej funkcjonalność

Sofa na wysokich nogach to przede wszystkim mebel użytkowy i bardzo potrzebny w każdym salonie. Trudno jest sobie wyobrazić dom pozbawiony odpowiedniego, komfortowego miejsca wypoczynku dla całej rodziny. Właściwie dobrana kanapa jest kluczowa w tej kwestii. Ważnym jest aby nie tylko dobrze wyglądała i podnosiła estetyczny charakter naszego salonu, ale również żeby spełniała swoją funkcję jak należy.

Sofa na wysokich nogach powinna dobrze się prezentować i odznaczać się wygodą. Takie meble zazwyczaj wykonywane są z bardzo miękkich materiałów, które wręcz będą zachęcały do błogiego wypoczynku. Co więcej, rodzaj takiej sofy jest niezwykle bezpieczny dla naszej podłogi. Każde przesunięcie jej nie będzie wiązało się z pozostawieniem brzydkich rys na podłodze. Znacznie łatwiej jest przemeblować salon, mając do przesunięcia kanapę na wysokich nogach, niż klasyczny mebel, który całym sobą przylega do podłogi.

Nowoczesna sofa na wysokich nogach...

Nowoczesna sofa na wysokich nogach w salonie

wysoka sofa w nowoczesnym wnętrzu

wysoka sofa w nowoczesnym wnętrzu

Czy sofa na wysokich nogach dobrze prezentuje się w stylu klasycznym?

Sofa na wysokich nogach najlepiej prezentuje się w klasycznych oraz nowoczesnych wnętrzach. Jej design łatwo adaptuje się do prostych, stonowanych przestrzeni. Decydując się na tego typu mebel można być spokojnym o rozwiązania aranżacyjne, ponieważ pozostawia w tej kwestii niebagatelne pole do popisu.

Styl klasyczny jest wyznacznikiem prostoty oraz sprawdzonych rozwiązań. Sofa na wysokich nogach od dawna wpisywana jest w taką ideę i wręcz przeznaczona jest do salonów o klasycznym wystroju. Połączenie jej ze stonowaną kolorystyką ścian oraz prostymi meblami może nadać wyrafinowanego smaku oraz nietuzinkowego wyglądu każdemu salonowi. Sofa na wysokich nogach jest rozwiązaniem bezpiecznym, które nie powinno obniżyć wartości salonu stworzonego w klasycznym stylu.

Klasyczna sofa na wysokich nogach w...

Klasyczna sofa na wysokich nogach w nowoczesnym salonie

Klasyczna sofa na wysokich nogach w...

Klasyczna sofa na wysokich nogach w nowoczesnym salonie

 

Sofa na wysokich nogach daje duże możliwości aranżacyjne

Jaką sofę na wysokich nogach wybierać do aranżowanych pomieszczeń? Sofy designerskie mogą wyznaczyć charakter nowoczesnego salonu, zaś te o bardziej klasycznych kształtach doskonale wpasują się w ideę skromnej, prostej przestrzeni. Wszystko zależy od tego, jaki jest nasz zamysł. Sofa na wysokich nogach poprzez swoją budowę daje wiele możliwości i pozwala na testowanie wielu wariantów jej ustawienia.

Możliwości aranżacyjne wykorzystujące tego rodzaju kanapy są nieograniczone. W tym wypadku trudno o popełnienie rażącego błędu. Znajdź swoją wymarzoną sofę, a z pewnością będziesz w stanie dobrze umieścić ją pośród mebli znajdujących się już w salonie.

aranżacja wnetrza z sofą na...

aranżacja wnetrza z sofą na wysokich nogach

aranżacja wnetrza z sofą na...

aranżacja wnetrza z sofą na wysokich nogach

 

Sofa na wysokich nogach w mniejszych pomieszczeniach

Z niewiadomych przyczyn zrodziło się wiele głosów, że sofa na wysokich nogach przeznaczona jest tylko do dużych przestrzeni. Nie należy przywiązywać się do tego stwierdzenia, ponieważ równie dobrze może prezentować się w małym pomieszczeniu w bloku. Wszystko zależy na jaki kształt i rozmiar się zdecydujemy. Sofy na wysokich nogach to często niewielkie meble o nienachalnym kształcie. Jeżeli jesteś posiadaczem małego salonu warto wziąć ją pod uwagę w planowaniu swojej aranżacji. To rozwiązanie uchroni Cię przed popełnieniem aranżacyjnego faux pas i da wiele zadowolenia na długie lata użytkowania.

Wysokie nogi sofy w nowoczesnym...

Wysokie nogi sofy w nowoczesnym wnętrzu

wdobrana sofa na wysokich nogach w...

wdobrana sofa na wysokich nogach w nowoczesnym wnętrzu