• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Fotele bujane to raj dla mamy i szansa na lepszy rozwój dla dziecka - sprawdź sama!

Zostałaś matką, to niełatwa rola

Przytrafił Ci się cud, najważniejsze wydarzenie w Twoim życiu. Po dziewięciu nielekkich miesiącach ciąży, na świat przyszło długo wyczekiwane cudo. Jesteś przeszczęśliwa, ale… No właśnie. Nieprzespane noce, bolące plecy i zmęczone spuchnięte nogi. Mogłabyś na pewno wymienić jeszcze wiele innych bolączek, które szczególnie odczuwasz wieczorem, gdy w końcu masz chwilę na odpoczynek.

To “uroki” bycia mamą. I przecież wiesz, że warto to wszystko znosić, a gdy maluch uśmiecha się do Ciebie, wszystkie dolegliwości magicznie znikają. Ale pomimo tego, że znikają, to musisz wiedzieć, że istnieje parę sposobów na to, by się odciążyć i by ulżyć sobie w opiece nad dzieckiem. Korzystałaś z któregoś?

Komfortowy fotel bujany idealny dla...

Komfortowy fotel bujany idealny dla mamy i stymulujący rozwój malucha

elegancki fotel bujany idealny dla...

elegancki fotel bujany idealny dla mamy i dziecka

Fotel bujany biały - dekoracja?

Pamiętasz drewniany fotel bujany, który był w domu chyba każdej naszej babci, czy prababci? To nie był element dekoracyjny. Babcia doskonale wiedziała, że fotele bujane drewniane, to doskonały sposób na wygodne karmienie niemowlęcia. Odciążasz nie tylko kręgosłup, ale także ręce, którymi nie musisz bujać malucha oraz nogi, na których nie musisz stać podczas karmienia.

Fotel bujany do karmienia był kiedyś standardowym elementem wyposażenia pokoju we wszystkich domach, widać to często w starszych filmach. Obecnie wraca on do mody, bo nie dość, że wygląda dobrze i wpasowuje się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz, to młode matki zdały sobie sprawę z jego pozytywnego wpływu na zdrowie, samopoczucie i inne uczucia naszego przemęczonego organizmu.

nowoczesny fotel bujany do...

nowoczesny fotel bujany do karmienia w pokoju dziecka

fotel bujany dla komfortu mamy i...

fotel bujany dla komfortu mamy i rozwoju dziecka

W czym fotele bujane drewniane są takie wyjątkowe?

Nowoczesny fotel bujany jest lepszy od tego z dawnych filmów, czy domów naszych prababć. Został udoskonalony, aby jeszcze lepiej wspierać karmiące matki, pozwalając im na tak istotny dla nich odpoczynek. Dzięki drewnianemu fotelowi bujanemu, dziecko czuje, że mama jest wypoczęta i szybciej usypia w jej ramionach bujany dzięki fotelowym płozom.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mama jest wypoczęta, usypianie i karmienie malucha staje się dla niej również formą odpoczynku. A szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko. Kołysanie przypomina dziecku ruchy, które odczuwało jeszcze w życiu płodowym, dlatego jest dla niego tak naturalne, jak i pożądane. Dzięki naturalnym ruchom fotela bujanego, maluch czuje się spokojny i bezpieczny, i odpoczywa razem z mamą.

Czy oprócz usypiania, fotel bujany używany przez mamę, przynosi inne korzyści?

Fotel bujany biały doskonale sprawdza się jako wyposażenie pokoiku dziecięcego. Na nim mama może nocą, nie rozbudzając ani siebie ani dziecka, karmić i tulić maleństwo, jednocześnie w dalszym ciągu bujając je usypiająco. To wygodne i odprężające. Ma też dobry wpływ na rozwój dziecka. Psychologowie od dawna powtarzają, że bujając dziecko wychowuje się je na geniusza.

Oprócz psychologów, na ten temat wypowiadają się także naukowcy. Badania naukowe udowodniły, iż bujanie (również za pomocą fotelu bujanego do karmienia) to bardzo ważny bodziec stymulujący w rozwoju niemowlęcia. Podczas kołysania wytwarzają się połączenia między neuronami w mózgu, czynność ta wpływa także na rozwój układu przedsionkowego (odpowiedzialnego za zmysł równowagi i koordynację ruchową).

Komfortowy fotel bujany na tle...

Komfortowy fotel bujany na tle stylowego pokoju dziecinnego

Fotel bujany dla komfortu mamy i...

Fotel bujany dla komfortu mamy i rozwoju dziecka

Czym to skutkuje?

Według naukowców kołysane maleństwo szybciej nauczy się samodzielnie siedzieć, raczkować, chodzić, a nawet skakać na jednej nodze, korzystać ze schodów, czy jeździć na rowerze. Dzięki bujaniu dziecko zauważa zależność między zmianą pozycji swojego ciała, a tym, co wtedy widzi. Dlatego używanie drewnianego fotela bujanego wspomaga rozwój wyobraźni przestrzennej dziecka.

Kołysanie pobudza mózg do wzmożonej aktywności. Korzystanie z fotela bujanego drewnianego wspiera rozwój dziecka, ale oprócz tego wspomaga nawiązanie więzi między dzieckiem a mamą. Odprężeni, spokojni mogą rozkoszować się wspólnym towarzystwem. Mama nie czeka niecierpliwie, żeby odłożyć dziecko i dać odpocząć rękom i nogom, a dziecko to czuje, i jest szczęśliwsze.

A co jak maluch podrośnie? Fotel na śmietnik?

Skądże! Fotel ten stanowi też doskonałe i wygodne miejsce do czytania książek, drzemania lub nawet zabawy dla starszego dziecka. Bujanie przypomina przyjemne czasy dzieciństwa, co przekłada się na poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Fotel bujany relaksuje i odpręża, co świetnie sprawdza się po ciężkim dniu pracy lub opieki nad dzieckiem.

Fotel bujany biały jest też pięknym dopełnieniem Twojej stylowej aranżacji wnętrza. Z dopasowanym kolorystycznie do reszty dekoracji pokoju kocem, może dodać ciepła całemu pomieszczeniu. Fotel bujany drewniany jest więc nie tylko doskonale funkcjonalnym i praktycznym meblem wspomagającym wychowanie potomstwa, ale także stylowym dopełnieniem wnętrza.

komfortowy fotel bujany idealny dla...

komfortowy fotel bujany idealny dla mamy i dziecka

komfortowe fotele bujane dla mamy i...

komfortowe fotele bujane dla mamy i dziecka

Bogaty wybór foteli bujanych w sklepie

W naszej ofercie na www.meble.pl zebraliśmy same najlepsze jakościowo fotele bujane drewniane. Różnią się wielkością, kolorami, stylem, aby każda z Was znalazła odpowiedni dla siebie i tworzonego przez siebie wnętrza. Wiedząc, że wspomagają one rozwój Twojego dziecka nie zastanawiaj się długo, przejrzyj naszą ofertę, dopasuj odpowiedni dla siebie zarówno pod względem jakości jaki i koloru fotel bujany drewniany, i zamów go w naszym sklepie.

Po zakupie testuj go i podziel się z nami opinią o produkcie. Zależy nam, aby nasze produkty spełniały oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Dla Was chcemy dostarczać tylko sprawdzone i najlepszej jakości meble, które oprócz ładnego wyglądu spełniają jak najwięcej funkcji praktycznych. Udanych zakupów!

komfortowy fotel bujany dla mamy i...

komfortowy fotel bujany dla mamy i dziecka

Komfortowy fotel bujany idealny dla...

Komfortowy fotel bujany idealny dla mamy i dziecka