• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny? Przede wszystkim funkcjonalnie i przytulnie. Salon to miejsce, które powinno służyć całej rodzinie, dlatego warto, aby idealnie było dopasowane do ich potrzeb oraz upodobań. Skorzystaj z własnej wyobraźni oraz kilku naszych sprawdzonych porad, a z pewnością uzyskasz efekt zadowalający przez lata.

Pokój dzienny to również miejsce reprezentujące dom. W nim przyjmowani są goście, odbywają się wszystkie rodzinne uroczystości oraz spotkania. W mniejszych mieszkaniach salon pełni również funkcję sypialni. Co zrobić, aby funkcjonalna przestrzeń dla całej rodziny stała się również intymną sypialnią? Poznaj pomysły na salon różnej wielkości oraz o różnym przeznaczeniu.

stylowe meble do pokoju dziennego

stylowe meble do pokoju dziennego

stylowe meble do pokoju dziennego

stylowe meble do pokoju dziennego

 

Jak urządzić pokój dzienny 20m2 - kilka nieśmiertelnych aranżacji

Aby aranżacja pokoju dziennego mogła zostać uznana za udaną należy przede wszystkim zadbać o porządek we wnętrzu. Dodatkowo warto postawić jedynie na meble, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania tego pomieszczenia. Unikaj niepotrzebnych bibelotów, niepraktycznych mebli oraz dużej ilości różnych intensywnych kolorów. Wszystkie te elementy mogłyby wpłynąć negatywnie na estetykę wnętrza oraz spowodować efekt zagracenia.

Meblowanie standardowego pokoju dziennego zacznij od wyboru odpowiedniej kanapy. Na dwudziestu metrach kwadratowych możesz sobie pozwolić na nieco większy narożnik, ale wtedy konieczne jest dobranie prostych mebli, o minimalistycznym kroju. W ostatnim czasie bardzo modne jest łączenie kanapy o zdecydowanym kolorze - na przykład butelkowej zieleni z jasnymi, prostymi meblami. Jeśli salon pełni również funkcję jadalni warto wyposażyć go w prosty, rozkładany stół oraz cztery krzesła, których styl koresponduje ze stylem kanapy.

Stylowy salon z nowoczesnymi...

Stylowy salon z nowoczesnymi meblami

arystokratyczne meble...

arystokratyczne meble powiększające przestrzeń pokoju dziennego

Jak urządzić pokój dzienny 16m2 - sposoby na pokój dzienny w bloku

Jak urządzić pokój dzienny w bloku, aby był modny, funkcjonalny oraz przytulny? Przede wszystkim wybierać meble, które spełniają więcej niż tylko jedną funkcję. Po pierwsze postaw na rozkładaną kanapę, która w razie potrzeby może być dodatkowym łóżkiem. Warto, aby była ona wyposażona w pojemnik na pościel. Tego typu skrzynie zazwyczaj pomieszczą znacznie więcej niż tylko pościel. Komplet wypoczynkowy uzupełnij pufami, w których również będziesz mógł przechowywać przedmioty. Warto również wybrać meble w zabudowie, ponieważ dzięki nim stworzysz estetyczną, dobrze zaplanowaną oraz ergonomiczną przestrzeń, w której wszystko znajdzie swoje miejsce.

16m2 w bloku to niewiele, dlatego ważna jest odpowiednia gra kolorami. Postaw na jasne, stonowane barwy i kilka akcentów w zdecydowanym kolorze, które podbiją charakter Twojej aranżacji. Dzięki temu przestrzeń powiększy się optycznie. Co więcej, małe, ciemne i zagracone pomieszczenia będą negatywnie wpływały na nastrój domowników, a przecież salon to miejsce wypoczynku i miłego spędzania czasu w gronie najbliższych.

Wnętrze nowocześnie urządzonego...

Wnętrze nowocześnie urządzonego pokoju dziennego z komfortowymi meblami

meble do minimalistycznego pokoju...

meble do minimalistycznego pokoju dziennego

Jak urządzić pokój dzienny z sypialnią funkcjonalnie?

Pokój dzienny z sypialnią to kolejne wyzwanie, z którym muszą się mierzyć właściciele niewielkich mieszkań. Zadanie nie jest łatwe i często estetyka cierpi kosztem funkcjonalności. Nie zawsze jednak musi tak się wydarzać. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych zabiegów, a pokój dzienny połączony z sypialnią jest reprezentatywny, estetyczny, funkcjonalny oraz nowoczesny.

Przede wszystkim pomieszczenie należy podzielić na strefę dzienną oraz sypialnianą. W strefie dziennej główną rolę odegra kanapa oraz stolik kawowy. W strefie sypialnej powinno znaleźć się miejsce na komfortowe, acz designerskie łóżko oraz szafę. Tutaj zdecydowanie zalecane jest skorzystanie z projektów na wymiar, dzięki którym wszystko co powinno znaleźć się w sypialni, znajdzie tam swoje miejsce.

Nowoczesne meble do pokoju...

Nowoczesne meble do pokoju dziennego

Nowoczesne meble do pokoju...

Nowoczesne meble do pokoju dziennego

 

Jak urządzić wąski pokój dzienny - największe aranżacyjne wyzwanie

Już wiesz jak urządzić mały pokój dzienny, ale jednak najwięcej problemu sprawia meblowanie wąskiego salonu. Tutaj przede wszystkim wybierz białe meble oraz jasną kanapę. Doskonale w wąskiej przestrzeni sprawdzi się nieśmiertelna wersalka - jest wygodna, funkcjonalna, a dodatkowo nie zabierze nadmiernej ilości miejsca.

Meble do nowoczesnego pokoju...

Meble do nowoczesnego pokoju dziennego

Meble do nowoczesnego pokoju...

Meble do nowoczesnego pokoju dziennego