Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak stworzyć klimatyczne poddasze w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to ostatnimi czasy najczęściej wybierany kierunek aranżacyjny bez względu na to z jakim rodzajem przestrzeni mamy do czynienia. Doskonale sprawdza się w kuchniach, salonach, sypialniach, łazienkach, ale także na poddaszach. Poddasze w stylu skandynawskim jest przestrzenią, w której nie zmarnujemy ani centymetra kwadratowego, a dodatkowo będzie zachęcało do spędzania na nim każdej wolnej chwili - poprzez swój przytulny charakter oraz bezpretensjonalność.

Styl skandynawski narodził się poprzez potrzebę posiadania jasnego, przestronnego, przytulnego wnętrza. Nasi sąsiedzi, zamieszkujący północne wybrzeże Bałtyku stale borykają się z niedostateczną ilością światła oraz długimi zimami, które obligują ich do spędzania każdej wolnej chwili w zaciszu domowym. Surowy klimat sprawił, że ich wnętrza utrzymywane są w jasnych barwach, a dostępne materiały i przestrzeń wykorzystywane są do samego końca. Poddasze w stylu skandynawskim jest więc nie tylko funkcjonalne, ale pełne harmonii i dobrego szyku. Sprawdź, o czym należy pamiętać, aranżując je w swoim mieszkaniu, aby cieszyć się jego nietuzinkowym obliczem przez wiele lat.

 

Poddasze w stylu skandynawskim to przede wszystkim funkcjonalność

Poddasze w stylu skandynawskim jest niezwykle praktyczne. Ludy skandynawskie słyną z rozsądnego wykorzystywania zasobów naturalnych oraz funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni. Wobec tego, styl skandynawski to przede wszystkim prostota rozwiązań i ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Co więcej, to doskonały pomysł, kiedy adaptujemy poddasze na sypialnię bądź pokój dziecięcy. Jasne barwy stylu skandynawskiego zdecydowanie powiększą przestrzeń oraz unikną niepotrzebnego zagracenia pomieszczenia. Styl skandynawski pozwoli Ci również doskonale wykorzystać skosy oraz belki znajdujące się na poddaszu, które normalnie mogą stanowić nie lada wyzwanie.

Poddasze w stylu skandynawskim przyjmuje naturalne oblicze, dlatego gołe drewniane belki na suficie bądź drewniane filary staną się jedynie atutem, który możesz zgrabnie wykorzystać. Dodatkowo styl skandynawski najlepiej prezentuje się w asyście prostych mebli i minimalnej ilości dodatków, dlatego ściąga to z ciebie obowiązek długich poszukiwań.

 

Poddasze w stylu skandynawskim – światło ma znaczenie

Poddasze w stylu skandynawskim ponadprzeciętnie lubi dużą ilość dziennego światła oraz wszechobecną jasność. Tutaj kolejnym atutem, który na pierwszy rzut oka mógłby przeszkadzać jest obecność skosów. Duże okna dachowe to nieodłączny element poddasza zaadaptowanego w stylu skandynawskim. Za dnia da wiele światła, w nocy zaś pozwoli na stworzenie romantycznego widoku na niebo.

Na naszych poddaszach najczęściej decydujemy się na stworzenie sypialni. Aranżacja sypialni w stylu skandynawskim opiera się o duże łóżko, które staje się centrum pomieszczenia. Warto postawić na wysoki, prosty mebel z miękkim materacem. Rama łóżka powinna zostać wykonana z jasnego bądź białego drewna i stanowić lekki, delikatny element wyposażenia. Po jego bokach nie może zabraknąć jasnych, niewielkich stolików kawowych, na których umieścimy klasyczne lampki nocne. Pozwól sobie również na dużą białą szafę bądź komodę, w której ukryjesz ubrania oraz bieliznę. Ważną rolę odgrywają również dodatki. W naszej skandynawskiej sypialni nie może zabraknąć sporej ilość, jasnych, miękkich poduszek dekoracyjnych oraz narzuty na łóżko wykonanej z naturalnego materiału. Jeżeli miejsce Ci na to pozwoli umieść w swojej sypialni duże lustro, ono powiększy optycznie przestrzeń oraz będzie niezwykle pomocne przy codziennym wyborze stylizacji.

Aranżując poddasze w stylu skandynawskim dajesz sobie szansę na maksymalne wykorzystanie Twojej przestrzeni

Sypialnia połączona z garderobą? Brzmi nieźle, a do tego idealnie prezentuje się w stylu skandynawskim. Tutaj po raz kolejny wracamy do ergonomicznego wykorzystania każdego centymetra kwadratowego dostępnej przestrzeni. Skosy przekształcone w garderoby dadzą wiele miejsca na przechowywanie, a dodatkowo uczynią pomieszczenie estetycznym oraz sprzyjającym wypoczynkowi.