• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Regały do spiżarni - niezbędne elementy wyposażenia

Regały to jedne z najpopularniejszych mebli i są spotykane praktycznie w każdym pomieszczeniu. Niezwykle praktyczne, bardzo funkcjonalne, o różnych formach. Nadają się zarówno do pomieszczeń domowych, spiżarni, a także piwnic. Jednak na co zwracać uwagę przy ich wyborze i czym się kierować? Odkryj już dziś, które modele regałów do spiżarni warto wybrać.

 

Cechy charakterystyczne regałów do spiżarni

Regały dostępne w sklepach różnią się między sobą zarówno designem, jak i zastosowanymi materiałami. Te wykonane z metalu są najtrwalsze i doskonale spełniają swoje zadanie - zapewniają stabilność i stanowią idealne miejsce do przechowywania ciężkich i masywnych przedmiotów. Można je wykorzystać zarówno w domu, w spiżarni czy też w magazynach.

Regały do spiżarni powinny być przede wszystkim bardzo wytrzymałe i solidnie zbudowane. Mocne łączenia i ruchome półki to podstawa, szczególnie gdy zależy nam na przechowywaniu produktów różnej wysokości. Regały to rodzaj mebli, na których wszystko widać, dzięki czemu nie tracimy czasu na poszukiwaniu konkretnej rzeczy. Można powiedzieć, że wszystko jest pod ręką, jeśli tylko rzeczy są dobrze ułożone. Przejrzysta ekspozycja jest niezwykle ważna w każdej spiżarni.

Ponadto każdy regał, który chcemy wykorzystać w spiżarni powinien sięgać maksymalnej, możliwej wysokości, dzięki czemu oszczędzimy wolną przestrzeń, a zyskamy dodatkowe miejsca do przechowywania w postaci kolejnych półek. W przypadku przechowywania produktów spożywczych, takich jak dżemy, powidła, ogórki, marynaty czy też suche artykuły - mąka, kasza, ryż czy makaron, powinniśmy również zadbać o dobre zabezpieczenie przed szkodnikami. W niektórych spiżarniach przechowuje się również zgrzewki wody mineralnej czy mleko w kartonach. Wszystko to, co mamy w zapasie.

Jak zaaranżować spiżarnię?

Do spiżarni nadają się zarówno meble metalowe, jak i regały drewniane. Te drugie wyglądają dużo bardziej elegancko, dzięki czemu możemy stworzyć ekskluzywne wnętrze również w kwestii pomieszczenia służącego do przechowywania zapasów. Ponadto spiżarnia znacznie wpływa na zachowanie ładu i porządku w kuchni, gdyż może się w niej znaleźć wszystko z czego aktualnie nie korzystamy.

Warunkiem dobrze zaaranżowanej sypialni jest utrzymywanie niskiej temperatury i dobra wentylacja. W pomieszczeniu powinno być przewiewne i sucho, by przetwory miały jak najlepsze warunki i nie psuły się. Warto opisywać wszystkie drobne produkty, by później z łatwością je odszukać. Duża ilość półek na regałach przeznaczonych do sypialni umożliwia wygodne i praktyczne przechowywanie każdego elementu.

Przy wyborze regałów do spiżarni zwróćmy uwagę na ich udźwig. Półki powinny mieć dobre zabezpieczenie przed dużym obciążeniem, gdyż wszelkiego rodzaju słoiki z przetworami i konserwy w ilości kilkudziesięciu sztuk dają łącznie sporą wagę. Ponadto w przypadku nietrwałych półek istnieje ryzyko zsunięcia się produktów z regału, co grozi ich bezpowrotnym straceniem.

Na spiżarnię warto wydzielić osobne pomieszczenie w domu, natomiast w przypadku mieszkania w bloku, takim miejscem może stać się piwnica, oczywiście pod warunkiem, że panują w niej sprzyjające warunki do przechowywania artykułów spożywczych. Pomieszczenie powinno być zadbane, czyste i w miarę możliwości dobrze zacienione, gdyż działanie promieni słonecznych nie wpływa dobrze na przetwory. Ponadto spiżarnia powinna być praktycznie urządzona - wszystko powinno mieć swoje miejsce, a każda luka powinna być dobrze wykorzystana.

Stylowa spiżarnia

Wykorzystując regały drewniane do spiżarni możemy stworzyć bardzo stylowe miejsce. Nie każde pomieszczenie do przechowywania musi kojarzyć się z ponurą ciemnością. Wystarczy zamontować ciekawe oświetlenie, zadbać o ściany i podłogi, a każdy artykuł spożywczy estetycznie udekorować. Gotowe! Taki sposób zdobienia każdego słoiczka będzie również idealnym pomysłem na prezent dla bliskich. W takiej sytuacji odwiedzenie spiżarni będzie czystą przyjemnością!