• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Żyrandol glamour - najlepszy pomysł na stylowe mieszkanie

Styl glamour - co to takiego?

Duży wpływ na powstanie tego stylu miały lata 40. i 50 - a właściwie hollywoodzkie kino tamtych lat i niezapomniane, pełne blasku i przepychu kreacje aktorskie Marleny Dietrich, Audrey Hepburn, czy Grace Kelly. Dzięki nim ludzi odreagowali powojenny kryzys, a aktorskie popisy tych pięknych pań masowo poruszyły wyobraźnię widzów na całym świecie.

Ich piękne suknie stały się pewną inspiracją do chęci przenoszenia takiego luksusu, pełnego splendoru do wnętrz domów. Hollywoodzki, mieniący się styl nazwany został glamour. I przejawiał się odtąd zarówno w ubiorze, wnętrzach, jak i stylu życia. Dzisiaj nawet żyrandol dumnie prezentuje styl glamour i zdobi sufity mieszkań, których właściciele lubią żyć w pełnym luksusie.

Wnętrza hollywoodzkich gwiazd

Dawne wnętrza domów, apartamentów i mieszkań, których właścicielami najczęściej były największe hollywoodzkie gwiazdy, obowiązkowo w centralnym miejscu posiadały rozłożystą sofę. Innymi obowiązkowymi elementami wystroju wnętrza w stylu glamour były duże lustra, w których gwiazdy lubiły się przeglądać, kryształowe żyrandole glamour, a nawet srebrne pojemniki na lód przetrzymujące butelki najlepszego szampana, przy którym relaksowały się dawne gwiazdy.

 

Meble i dodatki w stylu glamour

Meble i dodatki w tym stylu mają za zadanie przyciągać uwagę swoim niesamowitym blaskiem, niepowtarzalną strukturą, oryginalną formą, czy też wyjątkowo nasyconą barwą, Część z nich przypomina wymyślne kształtem meble z dawnych czasów: ludwikowskie, barokowe, tapicerowane i bogato zdobione.

W salonie, oprócz wygodnej sofy i krzeseł (koniecznie takich z wysokimi oparciami) wraz ze stołem i kawowym stolikiem o szklanym blacie, znakomicie wyglądać będą również obite skórą lub aksamitem fotele i - koniecznie - żyrandol glamour. Za to w sypialni spotkać można często duże łóżko z pikowanym zagłówkiem, najczęściej w towarzystwie stylowej toaletki.

Oświetlenie w niesamowitym stylu glamour

Lampy w stylu glamour nie mają prawa być nijakie. Ozdobne, kryształowe żyrandole glamour czarne i eleganckie lampy stojące to kwintesencja elegancji tego stylu. Przy wyborze kryształowego żyrandolu glamour czarnego warto zainwestować w kryształy najlepszej jakości.

Przy żyrandolu glamour z oryginalnymi kryształami światło (słoneczne jak i żarówka), przechodząc przez kryształy, rozszczepia się na setkę barw tworząc cudowne i piękne świetlne refleksy, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

 

Gra świateł w przestrzeni stylu glamour

Decydując się na styl glamour, można pokusić się o grę świateł. We wnętrzu mieszkania oprócz żyrandola glamour czy lampy w tym stylu, można umieścić także świeczniki, duże lustra w srebrnych, błyszczących ramach, srebrne wazony, czy też inne tego typu dodatki, które wspaniale odbiją refleksy świetlne rzucane przez lampy i żyrandol glamour.

Żyrandole glamour zdobione niesamowitymi kryształami z posrebrzanymi lub pozłacanymi stalowymi elementami, to jeden z najbardziej wyróżniających motywów stylu glamour. Zwykle na żyrandolu glamour można zauważyć małe żarówki (w kształcie świec) bądź świeczniki. Może też zdarzyć się niewielki plafon kryształowy.

 

Żyrandol glamour a lampa wisząca glamour

Jedynymi w swoim rodzaju, a jednocześnie dostępnymi dla niewielu są kryształowe żyrandole glamour. Dzięki nim do pomieszczenia wprowadzić możesz piękno rozproszonego przez kryształy światła. Oprócz żyrandoli glamour stosuje się także oświetlenie w formie lamp wiszących, najczęściej z ciemnym abażurem i kryształami.

Dużą popularnością cieszy się model oparty na konstrukcji metalowej, z dwoma czarnymi kloszami, które zawieszone są na stalowej, solidnej lince. Ich wewnętrzne, drobne kryształy nawleczone na przeźroczystej nitce, idealnie rozpraszają światło. Natomiast klosze takich lamp wiszących są delikatne i tekstylne, a dodatkowo nadają wnętrzu dyskretnej elegancji.