• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Nieśmiertelna sofa tapicerowana do każdego rodzaju wnętrza

Sofa tapicerowana – któż nie ma bądź nigdy nie miał jej w swoim salonie? Ciężko znaleźć takie osoby, ponieważ to niezwykle praktyczne meble, które dopasują się do każdego rodzaju aranżacji. Sofa tapicerowana nazwana jest klasykiem obecnych czasów, poprzez swoją uniwersalność pod względem zadaniowym oraz estetycznym. Sprawdź, czym różnią się poszczególne z nich i jak wybrać odpowiedni mebel, który będzie Ci służył przez długie lata.

Okazuje się, że moda na sofy tapicerowane jest nieprzemijalna. Sofy przybierają różne charaktery oraz wcielenia, jednakże od zawsze są obecne w naszych mieszkaniach. Największym zainteresowaniem od wieków cieszą się funkcjonalne sofy rozkładane z funkcją spania. Często wybieramy je, ale niewiele wiemy na temat mechanizmów oraz tego jak działają. Co więcej, sofy można rozróżniać ze względu na użyte materiału i faktury. Poznaj je i dowiedz się, jak dokonać trafnego wyboru.

powtarzalne getto zdjęcie...

powtarzalne getto zdjęcie tapicerowanej sofy pasującej do różnorodnych stylów wnętrzarskich

powtarzalne getto zdjęcie...

powtarzalne getto zdjęcie tapicerowanej sofy pasującej do różnorodnych stylów wnętrzarskich

 

Sofa tapicerowana – dlaczego nie może jej zabraknąć w salonie?

Dlaczego Twój salon nie może obejść się bez mebla, jakim jest sofa tapicerowana? Przede wszystkim dlatego, że salon jest miejscem wypoczynku dla całej rodziny, miejscem spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi oraz swoistym centrum każdego mieszkania. Sofa tapicerowana może stać się jego sercem, które nie tylko będzie przydatne ze względu na swoją użyteczność, ale również ze względu na estetykę. Tapicerowane meble to nieograniczone możliwości wyboru, połączone z dużym zakresem cenowym, dlatego bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Sofa tapicerowana w salonie może również spełniać więcej funkcji, niż tylko wypoczynkowy mebel, na którym relaksujemy się bądź ucinamy drzemkę. Tapicerowana sofa rozkładana może stać się również wygodnym łóżkiem, które po rozłożeniu niczym nie będzie różniło się od tego, które mamy w swoich sypialniach. Co więcej, sofa tapicerowana jest sposobem na zaoszczędzenie miejsca w pokoju, który za dnia służy nam jako salon, zaś w nocy staje się również naszą sypialnią. Sofy tapicerowane rozkładane to meble, po które warto sięgać, szczególnie jeśli cenimy sobie praktyczne rozwiązania, idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb w każdym aspekcie.

elegancka tapicerowana sofa...

elegancka tapicerowana sofa pasująca do każdego wnętrza

elegancka tapicerowana sofa...

elegancka tapicerowana sofa pasująca do każdego wnętrza

 

Sofy tapicerowane i sposoby rozkładania

Poszukując odpowiedniej sofy do swojego salonu przede wszystkim powinniśmy rozważyć sposób jej rozkładania. Sofy tapicerowane do salonu będą odpowiednio spełniały swoje funkcje tylko wtedy, kiedy elastycznie dopasują się do zastanej przestrzeni. Każdy pokój jest inny, dlatego producenci projektując swoje meble dostarczają nam wiele możliwości, które po prostu warto znać, aby dokonać właściwego wyboru i cieszyć się swoim meblem przez długie lata, bez względu na okoliczności.

Jednym z najczęściej wybieranych mechanizmów rozkładania jest mechanizm szufladowy czyli tzw. „Delfin”. Rozkładanie sofy opiera się wtedy na wysunięciu części do spania od frontu sofy, a następnie podniesienie go do góry. W ten sposób, materac położony na wysuwanej części, zrówna się z siedziskiem sofy i otrzymamy równą powierzchnię do spania. Całkiem popularny jest również mechanizm typu „DL”, który polega na wysunięciu siedziska do przodu i położeniu oparcia. Dodatkowym atutem tego niezwykle prostego mechanizmu jest pojemnik, który w znacznej większości tego typu kanap, jest ukryty pod siedziskiem. Na koniec jedna z najbardziej skomplikowanych form rozkładania kanapy – tak zwany Sedak. Tutaj kanapa rozkłada się bardzo podobnie jak łóżko polowe. System ten polega na wyciągnięciu spod siedziska stelaża z materacem i rozłożeniu go na nóżkach. Na ten sposób poświęcimy największą ilość czasu, ale również mamy szansę zyskać najwięcej powierzchni do spania.

Uniwersalna sofa tapicerowana...

Uniwersalna sofa tapicerowana pasująca do każdego stylu wnętrza

Uniwersalna sofa tapicerowana...

Uniwersalna sofa tapicerowana pasująca do każdego stylu wnętrza

Uniwersalna tapicerowana sofa do...

Uniwersalna tapicerowana sofa do każdego wnętrza

Uniwersalna tapicerowana sofa do...

Uniwersalna tapicerowana sofa do każdego wnętrza

Sofy tapicerowane z funkcją spania – praktyczne i wygodne meble dla każdego

Znając mechanizmy oraz sposoby rozkładania, mamy pewność, że sofy tapicerowane z funkcją spania to jedne z najbardziej praktycznych i wygodnych mebli. Zamiana kanapy w łóżko zajmuje dosłownie kilkanaście sekund i tyle samo zajmuje nam ponowne przywrócenie jej do pierwotnego stanu.

Co więcej, sofy tapicerowane z funkcją spania sprawdzają się nie tylko w salonach i pokojach dziennych. Z powodzeniem możemy umieścić je w sypialniach albo pokojach dziecięcych i młodzieżowych. W tym drugim przypadku, dostajemy możliwość wyboru ciekawego obicia, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu młodemu człowiekowi.

elegancka sofa tapicerowana...

elegancka sofa tapicerowana pasująca do każdego typu wnętrza

elegancka sofa tapicerowana...

elegancka sofa tapicerowana pasująca do każdego typu wnętrza

 

Meble tapicerowane – sofy wykonane z różnych materiałów

Meble tapicerowane, sofy to również możliwość wyboru poszczególnych materiałów. Obicia są przeróżne – zarówno, jeśli chodzi o kolorystykę, jak i fakturę. Przed wyborem warto zapoznać się nieco z charakterystyką każdej z nich, by dopasować mebel najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Dzięki temu idealnie dopasuje się do aranżacji i będzie nas zachwycał przez długie lata.

Tkaniny są przeróżne. Od klasycznych materiałów o gładkiej strukturze, przez skórę i alcantarę po przyjemny w dotyku welur. Tutaj wiele zależy od indywidualnych preferencji domowników. Dla przykładu, jeśli w domu jest małe, niesforne dziecko warto postawić na kanapę obitą skórą bądź ekoskórą. Wtedy nasza kanapa jest niezwykle prosta w pielęgnacji, a każde pojawiające się szybko zabrudzenia, możemy usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki. Jeśli jednak zależy nam na przytulnym, kolorowym meblu, warto zastanowić się nad mięciutką w dotyku kanapą z weluru. To rozwiązanie, które uczyni każdy nudny i zimny salon wyjątkowym.

uniwersalny mebel tapicerowany sofa...

uniwersalny mebel tapicerowany sofa do wnętrza

uniwersalny mebel tapicerowany sofa...

uniwersalny mebel tapicerowany sofa do wnętrza

 

Sofy tapicerowane nowoczesne – jak wygląda oblicze współczesnych mebli

Sofy tapicerowane nowoczesne przybierają nieograniczoną ilość postaci. Jedne z nich są bardzo proste, wręcz ascetyczne utrzymane w jednolitej barwie, inne zachwycają ciekawymi kolorami oraz nieoczywistymi materiałami. Pole do popisu jest naprawdę szerokie, więc jesteśmy przekonani, że znając kilka wymienionych wyżej zasad, wybierzesz sofę, która będzie Cię cieszyła przez lata.

stylowa tapicerowana sofa pasująca...

stylowa tapicerowana sofa pasująca do każdego wnętrza

stylowa tapicerowana sofa pasująca...

stylowa tapicerowana sofa pasująca do każdego wnętrza