• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnie domowe mają różne układy i metraże, co pozwala na stosowanie wielu aranżacji i tworzenie tym samym oryginalnych wnętrz. Gdy projekt naszego pomieszczenia ma możliwość zastosowania kuchni w kształcie litery “L”, to warto to wykorzystać. Takie rozwiązanie pozwoli na urządzenie pomieszczenia, które w efekcie będzie bardzo funkcjonalne. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak to zrobić!

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L

 

Kuchnia w kształcie litery “L” z wyspą

Kuchnia w kształcie litery “L” oznacza ustawienie dwóch ciągów szafek kuchennych pod kątem prostym względem siebie. Taki układ zabudowy pozwoli na zyskanie powierzchni roboczej, z której chętnie skorzystamy każdego dnia, szczególnie podczas przygotowywania posiłków. Układ o kształcie litery “L” możemy również wykorzystać wprowadzając wyspę kuchenną, która zwiększy ilość miejsca do pracy w kuchni oraz pozwoli zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku aneksu kuchennego, gdyż pozwoli estetycznie oddzielić salon od kuchni, jednocześnie tworząc spójną aranżację. Przy aranżacji kuchni w kształcie litery “L” pamiętajmy, że warto ciąg szafek zarówno górnych, jak i dolnych umieścić w identycznej pozycji, jednych pod drugimi, co w efekcie stworzy doskonałą i harmonijnie urządzoną przestrzeń. Ponadto w przypadku szafek o kształcie wysokich słupków lub lodówek warto ustawić je na skrajach ciągów szafek, dzięki czemu nie będziemy musieli rozdzielać długich blatów, które w każdej kuchni stanowią ciąg roboczy.

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery “L” z oknem

W wielu kuchniach mamy dostęp do okna, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje na naturalnym rozjaśnieniu za sprawą wpadających do wnętrza promieni słonecznych. Jednak samo okno warto również wykorzystać podczas aranżacji, szczególnie w przypadku kuchni w kształcie litery “L”. Blaty będą doskonale oświetlone, co znacznie podniesie komfort podczas wykonywanych czynności, takich jak gotowanie i przyrządzanie posiłków. Centralnie pod oknem starajmy się umieścić zlewozmywak. Niezwykle istotną kwestią podczas aranżacji kuchni w kształcie litery “L” jest wykorzystanie tak zwanego trójkąta użytkowego, a mianowicie odpowiednie rozplanowanie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki względem siebie, w taki sposób, by osoba gotująca poruszała się po trójkącie wykonując poszczególne etapy przyrządzania posiłków. To pozwoli zaoszczędzić czas oraz sprawi, że gotowanie stanie się znacznie przyjemniejsze. Doskonałym pomysłem na aranżację kuchni w kształcie litery “L” jest również stworzenie ciągu szafek stojących z blatem roboczym, kuchenką oraz zlewozmywakiem pod kątem prostym względem zabudowy kuchennej przeznaczonej tylko i wyłącznie do przechowywania. Takie rozwiązanie pozwoli podzielić przestrzeń na dwie strefy. Pod jedną ścianą zyskamy miejsce do przygotowywania posiłków i gotowania, natomiast pod drugą stworzymy doskonale zorganizowaną przestrzeń do magazynowania zapasów, produktów spożywczych, akcesoriów kuchennych, naczyń oraz garnków.

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L

 

Biała kuchnia w kształcie litery “L”

Jednym z nowocześniejszych i najchętniej wykorzystywanych rozwiązań jest biała kuchnia w kształcie litery “L”. Biel sprawdzi się w każdym przypadku, zarówno gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem kuchennym zamkniętym, czy też z aneksem, który jest otwarty na pokój dzienny. Białe szafki możemy wyposażyć w ciemniejsze blaty, by stworzyć przyjemny dla oka kontrast. Jeśli jednak zdecydujemy się na zabudowę kuchenną utrzymaną całkowicie w białym kolorze zyskamy bardzo minimalistyczny i nowoczesny układ, który z pewnością będzie prezentował się sterylnie i elegancko. Ponadto biała zabudowa doskonale sprawdzi się w przypadku kolorowych aranżacji, gdyż wspaniale uzupełni każdą barwę zastosowaną w pomieszczeniu, jednak swoje zadanie spełni także w mniejszych pomieszczeniach, które powiększy optycznie i rozjaśni wprowadzając przytulną atmosferę. Biała kuchnia w kształcie litery “L” to synonim spójnego i harmonijnego wnętrza, które przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie klasyczne rozwiązania.

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L