• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje na stół do salonu - nowoczesne i eleganckie

Stół umieszczony w salonie to chyba najważniejszy mebel w przestrzeni całego domu. To miejsce spotkań całej rodziny i centrum salonu, dlatego należy przyłożyć szczególną uwagę, aby prezentował się dobrze i zachęcał do zasiadania przy nim. Warto zadbać o jego dobry wygląd oraz eleganckie dodatki zdobiące go na co dzień. Pomysłowe dekoracje na stół do salonu często stają się wyznacznikiem dobrego stylu oraz pokazują właściwy kierunek dobierania kolejnych dodatków do naszego pokoju dziennego.

Dekoracje na stół do salonu są nie mniej ważne niż dekoracje, które wieszamy na ścianach. Mówiąc więcej, możemy śmiało uznać, że są nawet ważniejsze, bo muszą spełniać kilka dodatkowych funkcji użytkowych. Wiele z nich wykorzystywanych jest na co dzień podczas posiłków lub kiedy przygotowujemy poczęstunek dla rodziny i znajomych. Sprawdź jakie dekoracje na stół do salonu sprawdzają się zawsze i wszędzie oraz odznaczają się wysoką elegancją i klasą.

nowoczesne i eleganckie dekoracje...

nowoczesne i eleganckie dekoracje na stół salonowy

nowoczesne dekoracje salonu na...

nowoczesne dekoracje salonu na stół

Dekoracje na stół do salonu na co dzień – obrus, bieżnik, czy podkładki?

Jakie dekoracje na stół do salonu są potrzebne na co dzień? Trudno znaleźć uniwersalną odpowiedź, ale warto zainwestować w coś, co ochroni blat przed jego szybkim zniszczeniem. Warto, aby na Twoim stole znalazł się obrus, podkładki lub w ostateczności ciekawy bieżnik. Którą z wymienionych propozycji wybierzesz zależne jest od stylu, w jakim utrzymany jest Twój salon. Co więcej, inną dekorację wybierzemy podczas świąt oraz pór roku.

Aranżacja w stylu angielskim bądź prowansalskim wręcz nie może obyć się bez ciekawego obrusa. Co więcej, to główny wyznacznik stylu i musisz dobrze zastanowić się nad doborem odpowiedniego modelu. Źle dobrany obrus może pogrzebać nawet najlepszy zamysł aranżacyjny, a Twoje wnętrze automatycznie stanie się nudne i nie będzie zachęcało do zasiadania przy stole. Aranżacje nowoczesne bądź loftowe z kolei lepiej komponują się z designerskim bieżnikiem. Bieżnik to nieograniczona ilość wzorów oraz kolorów, a co ważniejsze elastycznie dostosowuje się do każdego rodzaju wnętrza.

nowoczesne i eleganckie dekoracje...

nowoczesne i eleganckie dekoracje na stół do salonu

nowoczesne i eleganckie dekoracje...

nowoczesne i eleganckie dekoracje na stół do salonu

 

Minimalizm dobry smak i dobrej jakości stoły

Coraz częściej mówimy o rozwiązaniach minimalistycznych, które są oznaką wyrafinowania oraz dobrego gustu. Jak więc w imię tej idei przyodziać swój stół w salonie? Zgodnie z przykazaniem tej reguły więcej oznacza mniej – czyli więcej pozytywnych wrażeń estetycznych, oznacza mniej przedmiotów, które ustawiamy na stole.

Dekoracje na stół do salonu w wersji minimalistycznej mogą ograniczać się jedynie do fikuśnego oświetlenia, które zawiśnie tuż na nim. Oświetlenie ma bardzo ważny wpływ na wygląd naszego stołu, a dodatkowo pozwala nam na spożywanie posiłków w komfortowych warunkach. Ilość lamp, które powiesimy nad stołem, zależna jest od jego wielkości. Mniejsze stoły potrzebują zaledwie jednej, a te większe, które spokojnie pomieszczą dwanaście osób, trzech, a nawet czterech lamp. Minimalistyczne zdobienie stołu zaleca się również wtedy, kiedy posiadasz solidny stół wykonany ze szlachetnego drewna. Wtedy balat jest ozdobą samą w sobie, a każdy kolejny dodatek może jedynie obniżać jego wartość estetyczną.

nowoczesne eleganckie dekoracje na...

nowoczesne eleganckie dekoracje na stół salonowy

Eleganckie nowoczesne dekoracje na...

Eleganckie nowoczesne dekoracje na stół do salonu

Dekoracje na stół do salonu podczas posiłków i spotkań ze znajomymi

Czy dekoracje na stół do salonu mogą być również używane podczas posiłków i poczęstunków? Oczywiście, że mogą, a niekiedy nawet wskazane jest ich wykorzystanie. Tutaj mowa o obrusach oraz eleganckich podkładkach. Decydując się na tę drugą opcję od początku zadbaj, żeby do każdego krzesła dopasowana była jedna podkładka. To niezwykle tani sposób na stworzenie eleganckiej aranżacji, która przyda się również na co dzień. Co więcej, na stole możesz ustawić również świeczniki uzupełnione w eleganckie świeczki. Kto z nas nie lubi, gdy palą się podczas kolacji bądź spotkania w gronie przyjaciół?

Dlaczego dekoracje na stół do salonu są takie ważne? Dlatego, że właściwie ozdobiona przestrzeń wprawia nas w dobry nastrój. Stół jest zazwyczaj miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich, dlatego zadbaj, aby te spotkania odbywały się w przyjaznej atmosferze.

nowoczesne i eleganckie dekoracje...

nowoczesne i eleganckie dekoracje na stół do salonu

nowoczesne eleganckie dekoracje na...

nowoczesne eleganckie dekoracje na stół salonowy