• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Kuchnia to doskonałe pomieszczenie, które warto poddać metamorfozie zgodnej z najnowszymi trendami obowiązującymi w 2019 roku, które są w stanie całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie nowego charakteru. W tym roku najmodniejsze będą aranżacje, w których wprowadzimy styl boho połączony ze skandynawskim, eklektyzm oraz new nordic. Co oznaczają te trendy i który z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim wnętrzu?

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Jakie kuchnie są teraz modne?

Wiosna to doskonały czas na remont bądź przeprowadzenie niewielkiej metamorfozy pomieszczeń domowych, w tym także kuchni. Jakie kuchnie są teraz najmodniejsze i czym się inspirować podczas zmian? Otóż jednym z najnowszych trendów jest połączenie stylu skandynawskiego z nutką boho. To doskonałe zestawienie jest w stanie rzucić zupełnie nowe światło na przestrzeń kuchenną i stworzyć wspaniałą atmosferę sprzyjającą przygotowywaniu posiłków i spędzaniu przyjemnego czasu wraz z rodziną. Oczywiście nadal w modzie pozostaje minimalizm, w którym tkwi siła ponadczasowości i uniwersalności. Jednak warto takie wnętrza lekko przeobrazić, by przełamać panującą w nich nudę.

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

 

Zaaranżuj swoją kuchnię w najmodniejszym stylu

Jednym z najmodniejszych i zarazem wiodących nurtów jest aktualnie new nordic. Styl ten jest nową odsłoną minimalizmu, w którym swój udział ma również styl skandynawski. Natomiast samo określenie “new nordic” zachęca do wprowadzenia zmian, które stworzą nie tylko piękne wnętrze kuchenne, ale także bardzo funkcjonalne, w którym liczy się również przytulność zaczerpnięta ze stylu hygge. Ponadto w tego rodzaju aranżacjach warto wykorzystać wszelkiego rodzaju naturalne materiały, takie jak skóra, len, wełna czy najpopularniejsze drewno w otoczeniu wzorzystych tapet i mebli wykończonych w głębokiej i matowej czerni. Warto również postawić na eklektyzm, który sprzyja kreatywności i pozwala łączyć ze sobą różne style. Motywem przewodnim są złote i mosiężne akcenty, które można wykorzystać zarówno w wykończeniach zabudowy szafek kuchennych, oświetlenia czy też dekoracji. Kuchnia w eklektycznym stylu powinna cechować się luksusowym designem, a także odrobiną finezji i elegancją. W trendach wnętrzarskich obowiązujących w 2019 roku znajdzie się również coś dla miłośników stylu skandynawskiego i boho, gdyż najmodniejsze aranżacje kuchenne łączą te dwa nurty ze sobą. Chodzi o przełamanie surowego minimalizmu skandynawskiego i chłodnych barw za pomocą dekoracyjnych dodatków boho, które zwrócą swoją uwagę lekkością i kunsztownością, a także będą każdego dnia cieszyć oko wspaniałym designem.

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

 

Jakie wybrać kolory i materiały?

Najmodniejszymi kolorami, jeśli chodzi o wnętrza kuchni w 2019 roku są wszystkie odcienie kojarzące się z naturą, zatem beże, brązy, a także zielenie w ciepłej tonacji. Wszystkie te barwy będą doskonale prezentować się wraz ze złotymi dodatkami, wykonanymi np. z mosiądzu. Oczywiście idealnym uzupełnieniem kolorów ziemi będzie również biel, zarówno w postaci farby na ścianach, jak i sprzętu AGD. Natomiast zupełną nowością w 2019 roku będzie wykorzystanie czarnego koloru w zabudowie kuchennej, który również będzie doskonałym tłem dla złotych dodatków. Jeśli chodzi o materiały - tutaj również warto zadbać o bliskość z naturą. Zatem w wykończeniach zabudowy kuchennej warto wykorzystać drewno i beton architektoniczny, a także metal. Tego rodzaju materiały doskonale sprawdzą się w przypadku modnych kuchni nowoczesnych, zarówno w domach, jak i w blokach. Ponadto drewno idealnie uzupełni styl skandynawski połaczony z boho, a metalowe fronty szafek kuchennych będą wspaniałym rozwiązaniem dla osób wprowadzających styl eklektyczny oraz new nordic.

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

 

Modne kuchnie - projekty

Wśród projektów modnych kuchni nadal królują te otwarte na salon, czyli tak zwane aneksy kuchenne. Jednak należy pamiętać o zachowaniu spójności między dwoma, graniczącymi ze sobą pomieszczeniami. Zgodnie z najnowszymi trendami kuchnia nie jest już tylko miejscem do przygotowywania posiłków, ale także wspólną domową przestrzenią, którą dzieli się wraz z rodziną na wspólnie spędzonych chwilach. Zatem niezwykle modne stają się duże stoły, gdzie pomieszczą się wszyscy domownicy, a także obszerne wyspy kuchenne.

Modne kuchnie 2019 - inspiracje

Modne kuchnie 2019 - inspiracje