• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak zrobić regały na wymiar?

Regały na wymiar w Meble.pl - użyj konfiguratora!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą regałów na wymiar. Korpusy regałów produkujemy z wysokiej jakości płyty meblowej Egger bądź płyty akrylowej Rehau. Kolor korpusu może być dowolnie dopasowywany do upodobań klienta. Dzięki naszemu konfiguratorowi możliwe jest dopasowanie regału do swoich potrzeb i oczekiwań - każdy klient może dowolnie zmieniać szerokość, wysokość i głębokość regałów. To sprawia, że meble mogą być idealnie dopasowane do dowolnie wybranych pomieszczeń. Regały mogą być wyposażone w cokół 100 milimetrów bądź 150 milimetrów, nóżki lub jedynie ślizgacze. Kolejnym elementem, który można dowolnie modyfikować, jest ilość półek, nawiertów oraz uchwytów. Poniżej opisujemy, jak krok po kroku zaprojektować swój wymarzony regał na wymiar. Zapraszamy do lektury.

 

Jak zrobić regały na wymiar?

W poniższym poradniku w sposób dokładny wyjaśniamy, w jaki sposób zaprojektować regały na wymiar korzystając z konfiguratora umieszczonego na stronie Meble.pl. Przyjmujemy, iż projektowanym meblem będzie regał otwarty. Aby rozpocząć pracę z konfiguratorem, należy uruchomić stronę główną Meble.pl. Następnie trzeba wybrać zakładkę Na wymiar. Gdy pojawią nam się wszystkie dostępne opcje, klikamy ikonkę Regały. Teraz trzeba wybrać model, który nas interesuje. W tym przypadku jest to regał otwarty. Po kliknięciu na obrazek poglądowy znajdziemy się już w konfiguratorze.

 

Regał otwarty na wymiar - proces konfiguracji krok po kroku

Fronty oraz korpusy są dostępne w bardzo wielu wersjach wykończeniowych. Jeśli wybieramy wzory drewnopodobne, można zdecydować o kierunku usłojenia frontów - mogą one być pionowe bądź poziome. Plecy regału każdorazowo są produkowane z cienkiej, 3-milimetrowej płyty HDF. Istnieje również możliwość zamiany HDF na plecy wykonane z płyty korpusu - do wyboru, do koloru. My wybieramy korpus oraz fronty wyprodukowane z płyty HDF.

 

Wybór wymiarów poszczególnych części funkcjonalnych mebla

Jedną z najistotniejszych kwestii podczas projektowania swojego wymarzonego regału otwartego jest dokładne określenie jego wymiarów. Dzięki konfiguratorowi w bardzo prosty sposób można przejść przez ten proces - kolejno będziemy musieli podawać szerokość regału, wysokość oraz głębokość. W naszym projekcie wybieramy następujące wymiary: szerokość mebla na 80 centymetrów, wysokość 160 centymetrów, głębokość 35 centymetrów. Regał będzie podzielony symetrycznie. W trakcie przejścia do Opcji mebla warto upewnić się, czy projektowany mebel został rozplanowany zgodnie z wszystkimi naszymi potrzebami oraz oczekiwaniami.

 

Określenie ilości półek - rozmieść je tak, jak chcesz!

Po określeniu dokładnych wymiarów, przychodzi czas na określenie ilości półek. W zależności od podanej uprzednio wysokości, system konfiguratora zaproponuje nam kilka możliwości - ilość półek może wynosić od 1 do 8. My w swoim projekcie przyjmujemy, że w regale będą znajdowały się 3 półki.

Warto wiedzieć, że domyślnie w konfiguratorze ustawione jest symetryczne rozstawienie półek. Istnieje jednak możliwość samodzielnego określenia odległości pomiędzy poszczególnymi półkami. Aby móc to zrobić, wystarczy kliknąć opcję pod nazwą Własne ustawienie, a następnie dowolnie modyfikować listę wymiarów. Stworzony przez nas projekt posiada jednak ustawienie standardowe, czyli symetryczne.
 

 

Wybierz cokoły lub nóżki w zależności od upodobań

Następną bardzo ważną czynnością jest zdecydowanie o tym, jaka ma być podstawa regału. Istnieje możliwość wybrania mebla bez jakichkolwiek nóżek czy cokołów - wówczas będzie on posadowiony tylko na ślizgaczach (kilkumilimetrowych dystansach). Oprócz tego, każdy klient może wybrać regał z cokołem 10 centymetrów lub 15 centymetrów. Istnieje też opcja wybrania regału z nóżkami. Jeśli zdecydujemy się na nóżki, będziemy mieli do wyboru cztery wzory nóżek. Dla naszych potrzeb przyjmujemy, że wybieramy regał z cokołem 15 cm.

Należy pamiętać o jednej bardzo istotnej informacji. A mianowicie: wysokość nóżek (lub cokołu) nie jest wliczana w przyjętą wcześniej wysokość danego regału. Oznacza to, że jeśli określiliśmy na samym początku wysokość regału na 180 centymetrów, to musimy jeszcze do tego doliczyć 15 centymetrów, zatem ostateczna wysokość regału będzie równa 195 centymetrów.
 

 

Zobacz zaprojektowany regał w konfiguratorze

W powyżej opisany sposób otrzymaliśmy ostateczną wersję zaprojektowanego regału. Regał można oglądać z każdej, dowolnie przez siebie wybranej strony dzięki umieszczonemu w konfiguratorze narzędziu 3D. Oprócz tego, można również zapoznać się z ostatecznym kosztem zaprojektowanego mebla. Koszt można również monitorować na bieżąco ustawiając poszczególne parametry. W konfiguratorze znajdują się również informacje odnośnie czasu realizacji zamówienia. W większości przypadków wynosi on 4 dni. W naszym przypadku będą to 3 dni robocze.